Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gyűlölik a baloldaliak...

Miért gyűlölik a baloldaliak a Fideszt?

Figyelt kérdés

A Fidesz sem piskóta, mert az elmúlt 3,5 - 4 évben sok egymás hatásának kioltását megvalósító gazdasági barmolást csinált, viszont az MSZP-s sokk után a KSH-s / ÁKK Zrt.-s számok tükrében jól látszik, hogy stagnálásra sikerült kimenteni a helyzetet és lassú növekedés indult be. Ezt lehet keveselni, lehet csodát várni, és igen lehetnek megalapozottan kritizálni sok intézkedést, de összehasonlítani az MSZP-s barmolással nevetséges.


A "Jobban éltem az MSZP" szöveget tolók észre vehetnék, hogy akkor azért éltek olyan jól, mert hitelből finanszírozták az egészet.


A "diktatúrát hozott létre - megszüntette az alkotmányosságot/jogállamot" dumával meg ne jöjjenek, mert


- az MSZP szavazók tekintélyes része sírja vissza a Kádár-korszakot, aminek semmi köze nem volt a demokráciához / jogállamisághoz / alkotmányossághoz

- a Fidesz nem lőtte ki a demokrácia alapelemeit. Ha nagyon diktatúrát akarna, akkor 4 év alatt ki lehetett volna lőni egypárat.



Miért van az, hogy az MSZP-nek elnézitek a stadionépítést / hitelfelvételt, míg ha Fidesz csinálja ugyanezeket, akkor meg már veszettül őrjöngtök ?


2014. márc. 18. 17:04
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

"Horthy hogyan szegényítette el az embereket ? Nem az első világháború harcai, a Tanácsköztársaság rémuralma, a Trianoni területvesztés és a gazdasági világválság okozta együttesen a 3 millió koldust ?"


nem

2014. márc. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 MolotovPunk ***** válasza:

45 előtti rendszer egy elnyomó feudalizmus volt nagyrészt kegyetlen földesurak és a csendőrség ugyanúgy Horthyékhoz tartozott és továbbá azt se felejtsük el,hogy Horthynak már első világháborúban is voltak súlyos bűnei.Keress rá,ha nem vagy vele tisztában.

Abban a rendszerben pedig a szegény nem sokat ért,maximum cseléd lehetett az akinek nem volt pénze és háttere,szóval ne akard mentegetni azt a rezsimet.

Nekem viktorka és társai pedig ne akarják visszahozni ezt az úrista rendszert elég volt az,amit őseim és még sokan mások is meg tapasztaltak abból.

2014. márc. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

"Horthynak már első világháborúban is voltak súlyos bűnei"


Mik ? A matrózlázadás leverése ? Vagy netán a Tanácsköztársaság utáni fehérterrorra gondolsz ?


A különítményesek "dunántúli gyilkolászásait" megelőzték a vörösök gyilkolászásai, az ún. fehérterror a vörösterrorra adott válasz volt. A nagyobb felelősség mindig a kezdeményezőé és nem a már elkövetett tettek utólagos megtorlóié. A politikai indíttatású terrorra, annak brutalitására korábban nem volt példa Magyarországon, a válaszcsapás is ezzel arányos volt.


Az egész fehérterror Horthy nélkül is elindult volna, Prónay Pál, Héjjas Iván nevéhez fűződnek a túlkapások.



"a csendőrség ugyanúgy Horthyékhoz tartozott"


A csendőrséget nem Horthy találta fel, az Osztrák-Magyar Monarchia idejében létezett. A csendőrséggel mi a probléma ?



"feudalizmus volt"


A feudalizmust 1848-ban elkezdték felszámolni, és 1851-ben fejeződött be a felszámolása. Szabad kérdeznem, tudod mi a feudalizmus jelentése ?



"elnyomó"


Ha szélsőjobbosok meg szélsőbaloldaliak szemszögéből nézzük, akkor tényleg az volt. Horthy-ék engedélyezték a szocdemek parlamenti jelenlétét, csak a Tanácsköztársaság örököseit zárták ki.


"a szegény nem sokat ért, maximum cseléd lehetett az akinek nem volt pénze és háttere"


A népiskolákról nem hallottál ? Hóman Bálint idején, az 1930-as években inkább a népi tehetségek tanulását segítették. Az Eötvös Collegium mintájára megszervezett Bolyai Kollégium a tehetséges parasztfiataloknak nyújtott ingyenes internátusi ellátást és tandíjmentességet.


Ha nem akarta felemelni a parasztokat, akkor miért hagyta, hogy a miniszterei népiskolákat nyissanak ?



Az "Orbáni diktatúra" részt még nem válaszoltad meg.


Ha ennyire politizálsz, miért a Rákosi és Kádár-rendszer marhaságait szajkózod vissza meg miért ennyire szelektíven használod a forrásokat ?

2014. márc. 20. 23:13
 24/28 MolotovPunk ***** válasza:

Konkrétan annyi,hogy családom saját bőrén tapasztalta meg A Horthy rendszer átkos dolgait.És igen továbbra is fent tartom,hogy Horthynak voltak bűnei...Az,hogy neked más a véleményed erről te dolgod.Tudom egyébként mit jelent a feudalizmus szó.

Másik dologra pedig válaszolva:Régóta állítják ezt sokan már öregebbek-fiatalabbak (köztük én is,)hogy Orbánnak annak idején,csak egyetlen egy nagy baja volt a Kádár rendszerrel,mégpedig az,hogy nem ő ült Kádár helyén.

(mellesleg megjegyzem,ott legalább volt fejlődés.)Fidesz kormány alatt meg jelentős kivándorlás ment végbe,meg több éhező is lett-államadósság is rekordon van.Mindegyik rendszerváltó kormányt alul múlta a jelenlegi kabinet.

2014. márc. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 MolotovPunk ***** válasza:

Ember te akkora képzavarban vagy,hogy hihetetlen.Másik dolog,nem mindenki kerülhetett népiskolákba,meg egyetemekre...

Sokan voltak,akik szerettek volna tovább tanulni és eszük is meg volt hozzá,csak tudod sok sok pénzbe került a tanulás és ezen belül tankönyvek is.

Mellesleg ez most is így van.Tandíj,könyvek tudod te is ezt...szóval ne legyél balf_sz.

(Nagyapám Horthy rendszerben cseléd volt.)

Nagy szegénység is volt.Sosem látott annyi csórót,mint akkor.

Innentől kezdve megértem,ha gyűlölte nagyapám és szülei is a Horthy feudalista korszakot és el kell mondjam valószínűleg igazuk volt.

Jelen helyzetben is már egyre több csóró van.Az elmúlt 4 év pedig egy elvesztegetett időpocsékolás volt.Földmutyi,stadionépítés a nulla színvonalra,lehetne még sorolni,de most direkt nem fogom.

2014. márc. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

"Ember te akkora képzavarban vagy,hogy hihetetlen"


Töriből Emelt érettségiztem 88%-ra, az a 8 év (ált isk + középiskola) ami idő alatt történelmet tanítottak nekem, végig kitűnő voltam belőle, most meg jogászképzésen végzem a 2. félévet csúszás nélkül szóval nem hasamra csapva írok dolgokat.


A Horthy-rendszer nem volt hibátlan, de sokkal jobb volt, mint amikor a Kádár vagy Rákosi-korszakban az illető azért nem mehetett egyetemre vagy végezhetett képzettségének megfelelő munkát, mert "osztályellenség" / "megbízhatatlan" volt.


Azt miért nem fogjátok fel, hogy a körülmények miatt tartozott Magyarország a koldusok közé ?


"Jelen helyzetben is már egyre több csóró van."


Az MSZP "szakértői" kormánya 2002 óta megduplázta a munkanélküliséget meg hozott egyéb jót. Amúgy ha elolvastad volna a kérdésem kifejtős részét, láthattad volna, hogy a Fideszt is szidtam, de nevetséges amit csináltok.


Ha nem tetszik nektek a Fidesz (nekem sem tetszik), akkor szavazzatok a Jobbikra.

2014. márc. 24. 15:47
 27/28 MolotovPunk ***** válasza:

(A Horthy-rendszer nem volt hibátlan, de sokkal jobb volt, mint amikor a Kádár vagy Rákosi-korszakban az illető azért nem mehetett egyetemre vagy végezhetett képzettségének megfelelő munkát, mert "osztályellenség" / "megbízhatatlan" volt.)

Ez jelen esetben te állítod,meg jó pár ezren is még rajtad kívül.Mármint azt,hogy esetlegesen jobb volt,de hidd el,ha utca embereinek fel tennének egy kérdést,melyik korszak volt jobb,valószínűleg többség Kádár rendszert sírná vissza.(Nem véletlenül.)

Napjainkban is így van ez.

Másik dolog:Rákosi és Kádár rendszert ne mosd már össze,mert a kettő között óriási különbség volt.Főleg 70es évek után itt az országban egy lightos Kádári Szocializmus ment végbe a többi országéhoz képest.

Attól,hogy történelemből jól vizsgáztál le még nem jelent nagy erényt.Te is azokból a könyvekből olvastál,tanultál amiket kb 90 után gyártottak le és hazudoztak benne jó pár dologban,így a szocializmusról is hazudtak néhány dologban,hogy hűűű de rossz volt akkor,pedig korántsem jelenlegi helyzethez képest.Most kb annyival jobb,hogy vannak plázák meg (szabad vélemény nyilvánítás),de a csóró,attól még ugyanúgy csóró marad.

Mellesleg én is jó voltam történelemből,mégsem villogok ezzel.Átlagom erős 4es volt.

2014. márc. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 MolotovPunk ***** válasza:

A Jobbikkal nekem egyetlen egy nagy gondom van.

Nagy ott a gond, hogy veszik a bátorságot és eldöntik ki a magyar és ki nem. Nekik és a gittegyletnek, ami naponta mételyezi az elméjüket ehhez semmi joga. Elhiszem, hogy úgy hiszitek, hogy jogotok van erre, de attól még a valóság az, hogy több magyar van, mint amennyit elismertek annak.

(És igen bal oldalon is vannak magyarok,nem csak szélső jobbon.)

2014. márc. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!