Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 25 év alatt felesleges szavazni?

25 év alatt felesleges szavazni?

2014. márc. 20. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem kor kérdése, hanem értelmi szint kérdése. Az itt szereplőkről ne végy példát, kivéve, ha ilyen, és rövid életet akarsz.
2014. márc. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyébként ezek valószínűleg csak színészek, de biztos vannak ilyen fiatalok akik így élnek. Szarnak a világba csak az érdekli őket h jól érezzék magukat, de ezt csak így fiatalon lehet megtenni ha később nem szedi össze magát ott fog vmelyik utca szélen koldulni és a társadalom legaljára kerül. Ezzel h vki így él nekem semmi gondom, de h erre buzdítani, meg arra h ne menjenek el szavazni sztem hülyeség mert így is nagyon kevés a részvételi arány. Aki nem szavaz az valójában a Fideszre szavaz. Nem értem miért kellet ezt a videót megcsinálni sztem semmi értelme mert aki eddig is így élt és sz*rt bele mindenbe az nem fog szavazni, aki meg tervezi életét, érdekli sok dolog és szavazni akar az úgy is elfog menni.
2014. márc. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

A videóban - ha nem tűnt volna fel - nem "valódi", elcseszett életű huszonévesek beszélnek. Ezek színészek, akik eljátsszák a semmirekellő fiatalok szerepét (az igaziak nem lennének képesek érthetően beszélni). Karikatúra az egész, a valóság erősen eltorzított, felnagyított képe. Annyira erős a karikatúra, hogy az már bántó.

De épp ez vele a cél: a figyelem felhívása. A készítők azt szeretnék bemutatni, hogy a fiatalok mennyire távol állnak a politikától, mennyire nem értik az egészet és mennyire nem érdekli őket. Ehhez a lumpen fiatal karakterét vették elő, mert a középkorúak és idősek ezt ismerik és sok problémára így lehet rávilágítani. Például mikor az egyik leányzó elmeséli, hogy a tegnap mondta a haverja, hogy Áder János a miniszterelnök - van baj a tájékozottsággal bőven, az ifjúság nagy része azt sem tudja, milyen pártok vannak, mik a fő célkitűzések. Tegyük hozzá: akiknek nincsenek emlékei a 2006 előtti, nyugodtabb politikai életből, az nem is csoda, ha így gondolkodik. Azóta a nagyjából a mucsalyröcsögei Bődület presszó fizetésnapon betámolygó törzsközönségének békés eszmecseréjét idézik az országgyűlési ülések és a pártok Országházon kívüli tevékenységei. Lényeges különbség csak abban van, hogy ki kit tekint ellenségnek.

Más problémákra is rávilágít a videó, elhangzanak benne érdekes mondatok. Példának okáért: "Igazából majdnem minden haverom már külföldön van", "Amúgy a politikusokat is lesz*rom. Mondjuk ők is engem, szóval...", "Ki ellen kell most szavazni?", "Minek is szavazunk?", "Nem vagyok nyugger, nem kell gyógyszert szednem...", "... gyereked se lesz húsz év múlva...", "Szerintem egyikünknek sincs választása" - mind-mind létező bajok. A fiatalok nagy része elvesztette a barátait, mert külföldre mentek, hogy normális munkájuk legyen tisztességes fizetésért. Úgy érzik, hogy a politikusok egyáltalán nem foglalkoznak velük, néha rugóznak egy kicsit a tandíjon, belengetik az ingyenes egyetemet, mint a gumicsontot a kutyának, azt' jóvan - ezzel egyébként nincsenek egyedül, él az országban még pár millió ember, aki 25 év feletti és úgy érzi, hogy vele az égvilágon senki nem foglalkozik. Sokan nem értik 25 év alatt, hogy mégis miért szavaznak, mikor az eemútnyócév és a fülkeforradalom világa számukra nem sok mindenben különbözik (munka nincs, épkézláb oktatás sincs, csak ígéret mindenre), nem tudják, mégis mi ellen kellene szavazni - mert a politikában már minden csak ellenségeskedésről szól, a pártok kampányai nem a saját ötletek bemutatására, hanem az ellenségképekre épülnek. Azt is tisztán látják a fiatalok, hogy lassan tényleg a nyugdíjasokról fog szólni az egész politika. Négyévente nyugdíjemelés, néha időközben is, égbekiáltó szörnyűség, hogy annak idején megszűnt a 13. havi nyugdíj, az ilyen-olyan kedvezményekhez tilos hozzányúlni, a pártok rendezvényein, Békemeneten és egyebeken 60 év alatti résztvevőt egyre kevésbé látni - a fiatalok meg nem hülyék, érzik, hogy ha sikerül munkába állniuk, ők lesznek az igavonó barmok, akik húzzák a nyugdíjasok szekerét, miközben otthon hallják, hogy már a szüleik generációja sem fog kapni semmiféle nyugdíjat, ha ugyan megéri a nyugdíjkorhatárt a világszínvonalú magyar egészségügy és az egészségbarát munkahelyek világában. Gyereket sem akarnak, mert nagy részük olyan családban nő fel, amit az ellenségüknek sem kívánnak, a családi adókedvezmény pedig nem segít azon, hogy nincs munkahely, ami pedig mégis van, arról anyukát páros lábbal rúgják ki, ha bejelenti, hogy terhes. Úgy érzik, nincs választásuk - nincsenek vele egyedül.

Igazából tehát nem csoda, ha az ifjúságot nagyon nem érdekli a politika. Aki mégis érdeklődik iránta, az azt látja, hogy akármilyen értekezletről, tárgyalásról van szó, oda ötvenes-hatvanas, kőgazdag emberek mennek, méregdrága öltönyökben, több tízmilliós autókkal, aztán akármiben egyeznek meg, a vége úgyis az, hogy aki gazdag volt, az gazdag is marad, a szegények helyzete meg nem változik. Ha valaki mégis pénzt kap, az vagy a nyugdíjasok széles tábora lesz, vagy Kolompár Ronáldóék népes családja. Nekik jó is így, aki meg esetleg szeretne kezdeni valamit az életével, arra csak nettó befizetőként számít az állam.

Valószínűleg az volt a cél, hogy erre a kiábrándultságra hívja fel valaki a figyelmet.

2014. márc. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3-as én nem ezt vettem le ebből a videóból, de ahogy elolvastam a kommented végül is egyetértek veled. Ez egy tükör h valójában milyen nagy gondban van ez az ország társadalmilag is.
2014. márc. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az a kemény, hogy sokaknak nem tűnik fel, hogy az egész direkt provokatív és ironikus, hogy minél több fiatalt szavazásra bíztasson. Ez nem egy szavazás ellenes, hanem arra bíztató videó, ahol értelemszerűen szinészek próbálják túljátszani a huszonévesek problémáit, hogy rádöbbentsék őket igenis menjenek el április 6-án.
2014. márc. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lol. Igen, szerintem is "túl erős" a karikatúra, annyira erős, hogy köze sincs a valósághoz :D

Az állítólagos "szarkazmust" számomra csak rossz színészi teljesítmény árulta el. Meg persze az, hogy totál baromságokat beszélnek, ennyi hülyét azért nehéz lenne összegyűjteni.

De még így sem értettem, hogy ez most azt mutatja, hogy mit gondolnak a fiatalokról az idősebbek, vagy azt, hogy milyenek a fiatalok, vagy azt, hogy milyenek lesznek a fiatalok, vagy azt, hogy milyenek nem akarnak lenni a fiatalok, de egyik verziónak sincs nagyon értelme.


Az emberek, főleg a fiatalok azért nem szavaznak, mert szerintük ez a politikai rendszer totál értelmetlen, nem pedig azért, mert nem érdekli őket a politika.


Elárulok egy titkot: a fidesz fog nyerni. És mind1 hogy a rettegett 2/3al vagy nem, már amit meg akartak csinálni úgyis megtették. Oh wait, ezt mindenki tudja!

Hosszútávon pedig felépül az mszp romjaiból egy másik alternatíva, és megint szinte ugyanolyan kétpártrendszer lesz. Miért? Azért, mert pénz=hatalom=népszerűség=szavazatok. De az emberek szeretik azt hinni hogy van választásuk, ezért kell két verzió. Ja bocs, ezt is mindenki tudja.

Ha lesz valaha változás, akkor az nem választások útján fog megtörténni.

2014. márc. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Az a kemény, hogy sokaknak nem tűnik fel, hogy az egész direkt provokatív és ironikus, hogy minél több fiatalt szavazásra bíztasson. Ez nem egy szavazás ellenes, hanem arra bíztató videó, ahol értelemszerűen szinészek próbálják túljátszani a huszonévesek problémáit, hogy rádöbbentsék őket igenis menjenek el április 6-án."



Mégis az, amit elérnek vele csupán annyi, hogy a 25 alattiakat a társadalom még inkább tehernek érzi majd, és sokkal jobban gyűlölni fogja. Érted, elmondAThatjuk 10 huszonévessel, hogy "jajj de jó, anyám tart el, szarom le az életem, tőlem akár lehúzhattok a klotyón, kit érdekel", de mi lesz ebből? AZ, hogy a többség ez, meg a hasonló videók alapján fogja megítélni a 20-25 éves korosztályt.

2014. márc. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: Én akinek eddig megmutattam az ez a videó után azt mondta, hogy "na jó, elmegyek". Szvsz ha néhány embert meg tud mozgatni, hogy éljenek ezzel a jogukkal akkor elérte a célját.
2014. márc. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Normális országokban már 16 évtől lehet szavazni.

Sokat dobna a latba, ha a fiatalok nagyobb számban állnának ki az érdekeik mellett...

2014. márc. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A szavazás ugyanolyan színjáték, mint ez a videó.


Szavazzunk mi, birkák, hogy piros, narancssárga, kék, zöld vagy épp fehér legyen a terelőkutyánk nyakörve. A gazdának, aki az este újra, és eztán is megkopaszt majd, ugyan teljesen mindegy.


Miért jó eljátszani a demokráciát? Eldönthetitek, hogy ki ne kérdezze meg, mit akartok 4 évig. (Na jó, 3 és fél, mert a vége felé kezdenek ráérezni, mik a tetszetős intézkedések.:D)

2014. márc. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!