Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezt csak én tartom igazságtala...

Ezt csak én tartom igazságtalannak, vagy más is így látja?

Figyelt kérdés
Nekem olyan gondom, és problémám van, hogy16 éves korom óta dolgozom, 7 éve pontosan. Ebben a 7 évben van két év gyakorlat, 3 év diákmunka, 2 év alkalmi munka. Mindezek iskola melett. Tavaly októberben megszűnt az alkalmi munkahelyem, ahová jártam. Ezek után egy biztosító céghez kerültem, de sajnos ez nem az én világom. Január végétől nincs munkahelyem, elmentem munkanélkülire, de nem kapok semmiféle támogatást az államtól, mivel még nem dolgoztam 'semmit'. Önéletrajzomat napi rendszerességgel küldöm különböző cégekhez, vállalatokhoz, de vagy egyáltalán nem reagálnak, vagy azzal küldenek el, hogy esti oktatásra járok, ezért biztosan sokat fogok szabadságot kérni, meg fiatal vagyok és biztosan elmegyek majd szülni. Szakmám, érettségim is van, és még mindig tanulok, de úgy érzem magam, mint egy sz.rdarab. A pályázati kiírásokat mindig bújom, hátha találok olyat, amit meg tudok pályázni, de sajnos kizáró ok az, hogy estin tanulok, vagy éppen nem vagyok roma. Nagyon rossz érzés, hogy 23 évesen anyáméknak kell fizetni az iskolám, és a mindennapjaimat.

2014. márc. 24. 08:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Merre laksz?
2014. márc. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bp környékén
2014. márc. 24. 09:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi köze van ehhez az igazságnak?
2014. márc. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
Ez ma Magyarország!
2014. márc. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nemcsak te tartod igazságtalannak, de ez annál több. Azért küldenek el, mert megtehetik. Egyrészt azért, mert ilyenek a szabályozók, és azt is megtanulták (a regnáló politikusoktól), hogy a törvény sem számít, ha elég erősek, vagy ügyesek vagyunk. A törvény a gyengének van kitalálva abból a célból, hogy az erősek hivatkozhassanak rá (ettől látszatdemokrácia ez). Az erősek viszont megtehetik, hogy nem törődnek vele. Ki kéri számon rajtuk?

Másrészt viszont azért is megtehetik, mert nincs szükség munkaerőre (arra csak a populista propaganda szerint van szükség). Valójában nem hiányzik nekik a munkád, hiszen nem fejlesztenek. Azért nem, mert az hosszútávú dolog, és itt még holnapra sem lehet tervezni (itt üt vissza, ha a törvény nem számít). Aki ma beruházna, nem tudja kiszámítani, meghozza-e az számára a hasznot. Ezért csak a kedvezmények (azt azonnal kifizetik) számítanak, hátrányos helyzet, aktuális kormánycél, stb. Vigyázat! Azokat nem teljesíteni kell, hanem kipipálni. Felvennének romként, de munkát úgy se adnak. Ezért van minimálbér. Ha úgy se termelsz, olyan keveset fizetnek, amilyent csak lehet.

Jól ki van ez találva. A többség azt hiszi, munkahely kell, és nem érti, miért nem lesz. Azért, mert jogbiztonság kell! Akkor az óvatos vállalkozó majd kitalálná, mi éri meg neki. Biztos lehetsz benn, hogy a sok munka, és kapna utánad. És mitől lesz jogbiztonság? Ha a vállalkozó elhiszi. Mert látja, hogy mindenekelőtt a jogalkotó betartja. Most azt látja, hogy a jogalkotó az első, aki nem tartja be. Vagyis amíg ilyen kormány lesz, addig munka csak szavakban lesz. De úgy nagyon!

2014. márc. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mit tanulsz?
2014. márc. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
pénzügy
2014. márc. 24. 11:53
 8/9 anonim ***** válasza:

azon belül?


pénzügyi ügyintéző meg bank szakügyintéző?

2014. márc. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*banki
2014. márc. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!