Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád, hogy Budapest/Pest...

Támogatnád, hogy Budapest/Pest megye elszakadjon Magyarországtól és önálló, demokratikus államot hozzon létre?

Figyelt kérdés
[link]

2014. márc. 25. 08:37
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
50%
Erről megint az jut eszembe hogy Pestiek lenézik az összes többi magyar, meg vidéki "parasztnak" nézik őket, főleg a debrecenieket....
2014. márc. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
43%
Ha éhen akarnak halni, akkor csak tessék.
2014. márc. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
41%

Én támogatnám. Mivel eddig mindig a pestiek miatt juthattak be olyan szélsőséges baloldali pártok a Parlamentbe, mint pl. az szdsz, lmp, stb. Az mszp-nek is ott a legmagasabb a támogatottsága, mint ha teljesen vak és agyhalott emberek élnének ott...


Termeljenek Budapest közepén búzát, tyúkokat, szarvasmarhát, disznót, és azt egyék! :) Támogatom! :)

2014. márc. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
40%

Ha vidéket a Jobbik vezetné, Budapestet meg a Fidesz, én teljes mértékben támogatnám :)

Ti is Budapestiek?

Az Anna is?

A Peti is?

A Józsi is?

Az Antal is?

A Az A Az A AZ (csak szólok, hogy ez is tájszólás, jó kis pösti tájszólás)

2014. márc. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
84%

Nem támogatom, meg is mondom, hogy miért.


Ugyan Nógrád megyei vagyok, de fiatalabb koromban volt már pesti barátnőm a XIX. kerületből és volt szerencsém náluk lakni 2 évet.

Miután felmentem, fura volt, hogy egyből lett munkahelyem, ami nem mellékesen elég jól is fizetett (nettó 160). Persze az is igaz, hogy exapósom segítségével sikerült megszereznem, de akkor is lett és örültem neki, mert Nógrád megyében munkahely nem igazán létezik, pláne ilyen nem.


Szóval, naponta 8 órát melóztam két műszakban és nagyon elégedett voltam. Mikor hazamentem, kedves, nyugodt emberek fogadtak és lényegében semmi dolgom nem volt Nógrád megyéhez képest, mert amit Kispesten a panelban el kellett végezni, az semmiség volt az itthoni teendőkhöz képest. Ott főzöl kétnaponta, elmosogatsz naponta, takarítasz heti 1-szer, pakolgatsz és mosol, kiviszed a szemetet és lényegében ennyi, amit meg kell csinálnod egy héten. Anyósom nem dolgozott, ő meg is tette ezeknek a nagy részét, a mi szobánkat viszont mi tartottuk rendben.


Szabadok voltunk és ott állt előttünk ezerféle lehetőség, amit Budapest nyújtani képes. Sétálgathattunk a Margit-szigeten, elmehettünk moziba, cukrászdába, szórakozóhelyekre, lényegében volt minden, ami szem-szájnak ingere.


Ezzel szemben mi van vidéken a falvakban? Bejárhatsz valamelyik közeli városba dolgozni havi 80-90 ezer forintért 2-3 műszakban (esetenként a fizetés még kevesebb), nincsen szórakozási lehetőség, mellesleg a házon belüli melón felül van még kb. 6-szor annyi házon kívüli, amit meg kell csinálni, így el is veszi a kevés szabadidőd nagy részét az egész, még hétvégén is, ami városban nekem abszolút szabad volt és azt csináltam, amit akartam (na jó, havi 1-szer mentem szombaton melózni).


Ilyen körülmények között nem kell rajta csodálkozni, hogy Pest megyében az emberek sokkal kiegyensúlyozottabbak, műveltebbek és nyugodtabbak, mint vidéken. Értem én, hogy a vidékiek nem ilyenek, ezt én is elég erősen tapasztalom jelenleg is, de ennek is megvan a maga oka, amit fentebb már leírtam. Ehhez még hozzájön fiatal korban a szülői hatás, ami ismételten csak lehúz, mert a vidéki szülőnek is elég nehéz az élete, ami meglátszik a folyamatos ingerültségén is, ami rossz hatással van a gyerekre, depresszióssá, esetenként pedig pont, hogy erőszakossá teszi. Így vidéken a lecsúszás mindig újratermeli önmagát. Inkább ezeket a problémákat kéne felszámolni, mint elcsatolni Pest megyét.


Bár gondolom, hogy nem lesznek megoldva, mert egyszerűen nem lehet őket megoldani. Annyit lehetne esetleg tenni, hogy segítenék a falvakból való elvándorlást a városok felé.

2014. márc. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

# 4


Budapesten nem valószínű, h a fidesz komolyan labdába rúghatna, tehát az is maradna vidéken.

Itt egy liberális, demokratikus nemzetállam jönne létre nagy valószínűséggel.

2014. márc. 25. 09:25
 7/41 anonim ***** válasza:
73%

sztem ezt úgy kéne, hogy vagy csakis Budát, de jobb megoldásként csak II és III ker-t nyilvánítanám külön államnak, amolyan Monaco-féle törpeállam lenne, mivel e kettő igen eltér bp többi részétől is, na meg pl egy 18. ker és vidék között már nem olyan nagy a különbség. olt egy térkép is, mely szerint az már "vidéki lakosság"-nak minősül :)

A leírtakat meg hülyeségnek tartom, hiszen csak mert külön állam lenne, ugyan miért befolyásolná az eddigi rendet az ellátást illetően? mitől szűnne meg pl az élelmiszerrel való ellátás?


Csak mondjuk ezt úgy kéne, hogy ha már budai (gazdasági, társadalmi, értelmiségi) elitről van szó, akkor e két kerületnek, azaz a törpeállamnak mindenképpen balliberális vezetésűnek kellene lennie, hogy kis paradicsom lehessen.

2014. márc. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
54%
A pestiek éhen halnának a vidék nélkül! Igaz, akkor nem lennének olyan beképzeltek. Az sem igaz, hogy a pestiek műveltebbek. Nagyon sok közülük bunkobb, mint egy falusi paraszt bácsi.
2014. márc. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
6-os: bár így lenne ....
2014. márc. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

"A pestiek éhen halnának a vidék nélkül!"


Miért is?

Most is Szlovák tejet, Spanyol paradicsomot, Olasz sonkát veszünk a pénzünkért. ;-)

2014. márc. 25. 09:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!