Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Pomázra költözök, milyen a...

Pomázra költözök, milyen a környék?

Figyelt kérdés

Úgy félév múlva Pomázra költözök (Mártírok útja) egy új építésű lakóparkba. Mi a véleményetek a helyről? Elsősorban azoknak a válaszát várom, akik OTT is élnek, mert hallásból én is ismerem, hogy mik történnek ott..


Előre is köszönöm!



2013. nov. 19. 19:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én egyszer egy panzióban szálltam meg ott, és a zárt parkolóban az enyémmel együtt 3 autót feltörtek, meg a szomszéd utcákban is párat. Elvileg cigányok vannak, meg gyakori a bűnözés.
2013. nov. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 zgyzgy ***** válasza:
100%
Szép fekvésű hely, de elég "vegyes". Van szakadtság, burzsujság, értelmiségi telep, stb. Meg sok a tesó is.Szóval átlag Balkán.
2013. nov. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen a kisebbségekről én is hallottam, meg múltkor egy késelésről is. Sokan mondták nekem, hogy éjszaka ne merjem kitenni a lábamat, hanem hívjam fel a szüleimet. De így hogyan önállósodjak? Röhej, hogy az embert állandó félelem alatt tartják.

Mondjuk az a szerencse, hogy a lakótelephez közel van a tűzoltóság, meg a Pilis Security (kb. 2-3 perc).

Télen lesz érdekes, mikor öt órakor már korom sötét van..

2013. nov. 20. 08:03
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Én itt élek több mint 15 éve és semmi olyan nagyon rosszat nem tapasztaltam még. Nagyon fejlődik a város az utóbbi években rengeteg minden megváltozott. Rengeteg bolt, szolgáltatás nyílt, van egy kis belváros is, majd tőletek nem messze lesz ahol van pár élelmiszerbolt, étterem stb. Most újították fel azt az utat is ami ott lesz tőletek nem messze. Lesz még egy körforgalom tavasztól, most tettek ki új utcanévtáblákat.

Lehet, hogy egyes helyeken veszélyes mászkálni este felé, de ahol ti fogtok lakni összességében jó hely. Én is jó helyen lakom, csak éppenséggel a város másik végén.

A környezet gyönyörű, itt van a Nagy és Kis Kevély, ezeken gyönyörű túraút vezet végig, itt van aztán a Klissza domb, aminek mindene még ma sem tisztázott. A város történelme összességében elég rejtélyes, mitikus. Főleg a Kevélyek.

Visszatérve még kicsit a boltokhoz, ajánlom a Maroni Cukrászdát, a Dárdi Pékséget, ezek egymás mellett vannak, van még mellettük egy kis ajándékbolt, meg fagyizó, valamint régiség kereskedés, sőt még egy botanikus, dekor bolt is mellette meg még egy péség :) Meg még ott van egy Coop mellette egy kis Csikóvár nevű "vásárlóház" nem találtam jobb szót. Velük szemben van állatos, virágos. A HÉV megállóban sok kics bolt, étterem van, valamint egy pékség, újságos meg egy zálogház is. Itt van egy kis zöld rész is, műemlékkel, padokkal. A HÉV megálló nincs túl jó állapotban, de egyszer csak felújítják. Ez volt a belváros, ezen kívül van mégegy Coop meg Spar is. DM is van.

Összességében egy jó, fejlődő hely én imádok itt élni.

Bár van néhány veszélyesebb helye is, ahova ti költöztök mondjuk annyira nem ismerem. Nem árt tehát óvatosnak lenni sohasem, de azért nem kell reszketni sem :)

remélem tudtam segíteni!

2013. nov. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen a hosszú választ. Rengeteget segítettél, s megnyugtattál! :))
2013. nov. 20. 18:48
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
nagyon szívesen. mondom azért bárhol jársz tartsa csak nyitva a szemedet, de azért közel sem az a gengszter hely, mint amilyennek egyesek beállítják.
2013. nov. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Mi is Pomázon lakunk, csak a másik végén : )

A ti környéketek viszonylag közel van a HÉV-hez, ami jó. A Mártírok útja viszonylag forgalmas, de Pesthez képest nem vészes. A szolgáltatásokat, boltokat nagyon jól leírta az előző (hosszú) válaszoló.A Dardi pékség nekünk is a kedvencünk : D !

A közbiztonság nem olyan vészes, mint hírlik... persze zárjuk a kertkaput és van riasztónk is...de annak ellenére, hogy utcafrontos a házunk, még egyszer sem zörgették meg az ablakunkat sem.

A állomás környéke este 10 körül már kicsit rázósabb környék, illetve éjszakára nem érdemes kintfelejteni a biciklit az állomáson.

2013. nov. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Igen a HÉV állomás nem túl szép látvány, ha HÉV-vel érkeztek talán az első benyomás nem lesz túl jó, de szerintem megkedvelitek a helyet, mert összességében jó hely, egy része kertvárosi benyomású.
2013. nov. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok, sok hasznos információt szereztem!! Köszönöm! A Dardi pékséget akkor nem felejtem el kipróbálni. :D
2013. nov. 21. 20:43
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
na mi a helyzet? néha látom azokat az új építésű házakat a Mártírok útja felé, ahova gondolom költözni fogtok, már a tető is kész, ha jól láttam. majd írj az első benyomásról :)
2014. márc. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!