Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért érződik a 2010-es évek...

Miért érződik a 2010-es évek Magyarországa kulturálisan sokkal közelebb a Kádár-korszakhoz, mint a 90-es éveké?

Figyelt kérdés

A 90-es években gyökeres átalakulás ment végbe a társadalomban. Mindenki Amerikát meg Nyugat-Európát szerette, várták mikor jönnek a nyugati együttesek hozzánk koncertezni, mindenki újított be, lett Mekiben evés, reggelire banán az év minden napján, megjelentek az otthoni számítógépek stb.


A 2000-es évek is hasonló volt, csak akkor ezek a nyugati dolgok már természetesnek voltak véve.


Most viszont olyan 2010 óta azt lehet észrevenni, hogy mindenki a Kádár után rajong, éljen Putyin, fúj Obama, a fiatalok lerobbant raktárakban ülnek SZTK-szemüvegben és norvégmintás kötött pulcsiban Neoton Famíliát hallgatva, időként azt veszem észre, mintha kb. 1994 lenne, de nem előre haladnánk az időben, hanem vissza a Kádár-rendszer felé.


Ha valaki a 90-es években bevallotta, hogy meleg a legtöbb fiatal büszke volt rá, hogy felvállalta, most meg rosszabb esetben megverik, jobb esetben csak beszólnak, hogy a Kádár alatt az ilyenen kordában voltak tartva.



2014. márc. 27. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Tájékozódj először hogy az elmúlt 20 évben mi lett a fene nagy nyugattal.Egy fertő az egész.Ezek után én valahogy nem is csodálom ha inkább kelet felé nyitnak az emberek.
2014. márc. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem tapasztaltam ilyet.


Kulturálisan meg igen messze van a Kádár kor.


A nyugat megítélése változott, ennyi.

2014. márc. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pro Patria ***** válasza:
50%

"a fiatalok lerobbant raktárakban ülnek SZTK-szemüvegben és norvégmintás kötött pulcsiban Neoton Famíliát hallgatva, időként azt veszem észre, mintha kb. 1994 lenne"

- Kapcsolj el az M3-ról.:)


Egyébként a Kádár iránti rajongás egy szűk körre jellemző. Hozzánk is dobott be a munkáspárt az arcával ellátott kampányhirdetést.


A nyugattal szembeni hangok pedig egyszerűen jogos kritikák, hiszen '90-ben nem láttuk még, és nem ilyennek képzeltük. Ez igaz mind az EU sajátos gazdaságpolitikájára, mind például a nemrég kirobbant NSA-botrányra.

2014. márc. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 T-55 2.0 ***** válasza:
71%
Politikus tudorok! Az embereknek nem Kádár hiányzik,hanem az akkoriban még természetes LÉTBIZTONSÁG!
2014. márc. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én arról olvastam és osztom is ezt, hogy 90-venes években inkább osztrák német kulturális szokásaink voltak. Míg 2000-es évektől a balkán és délvidéki kultúra köszöntött be. Példaként a TV-nézés napi több órás átlagát hozzák. De ideszámít a politikai ész érvek elmaradása és érzelmi kérdéssé válása. Populizmus is arra vidékre jellemző - többek közt ez vezetett a válságban inkább a mediterrán országok hasaltak meg, és lám lám Mo.-ot is elég érzékenyen érintette. Gazdaság és kultúra valahol összefügg. Pl. hogy ki mennyire tartja fontosnak a napi komoly munkát. Vagy legyint hogy úgyis kapok segélyt és nem csak a cigányokra gondolok.
2014. márc. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!