Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Közvélemény kutatás ide, vagy...

Közvélemény kutatás ide, vagy oda nyerhet a jobbik idén?

Figyelt kérdés

Én még sohase írtam alá semmit, nem voltam gyűlésen, vagy tüntetésen, 2010-ben Fidesz szavazó voltam, nincs a facebook profilomban semmi politikai oldal "like"-olva.

Engem, és feltételezem (remélem) sokakat még nem skatulyáztak be sehova a közvélemény kutatók, hogy lehet ilyenkor pontos statisztikákról beszélni?

Esetleg én jelenleg abba a táborba tartozok statisztikailag, aki még nem tudja kire fog szavazni?


2014. márc. 28. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Nem, nem, soha :)
2014. márc. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Látom neked fogalmad sincs arról, hogy hogy zajlik egy közvéleménykutatás.


Nem, nem Facebook-stalkolásból áll a dolog, hanem egy reprezentatív mintát kiadó, általában 1000fő körüli embertömeg megkérdezésével.


Ahogy 2010-ben is, nagyságrendileg most is jól fogják megbecsülni az eredményeket, aztán hogy pont 13 vagy 17%-t kap-e a Jobbik az már nem vagy nagyon nehezen előrejelezhető. Mivel egyénit nem fognak nyerni, így ez a mandátumok kb. 7%-t fogja jelenteni.


Annyival meg nehezen nyernének.

2014. márc. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem még olyan eredményt se érnek, el mint 4 éve...
2014. márc. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kérdező tehát a logikád szerint te nem tudod, hogy fidesz vagy jobbik. Lehet hogy fideszre szavazol, lehet hogy a jobbikra.


Rajtad kívül van még nemtudomhányszázezer ember, akik szintén így vannak ezzel.


Tehát ha te úgy döntesz, hogy a jobbikra szavazol, akkor ez a nemtudomhányzsázezer ember is így fog dönteni? Nem látod a hibát ebben a logikában? :)


Nem logikusabb az, hogy ha 60% hogy jobbikra fogsz szavazni, akkor ezeknek a bizonytalan embereknek a 60%a is arra fog, és 40% a fideszre?


Sőt, mégegy lépés: nem lehet, hogy a többi embernél esetleg nem pont 60-40% a fidesz jobbik? Lehet hogy többen vannak, akik bizonytalanok de inkább a fideszre hajlanak.


Na, a közvéleménykutatóknak a dolga, hogy ezt a legutolsó dolgot saccolják meg. Valszeg több emberrel beszéltek, több helyről, és valszeg tudományosabban állnak a kérdéshez, mint te. :P Tehát a metódusukat nem hiszem hogy érdemes megkérdőjelezni, max a megbízhatóságukat. De szerintem nem érdekük hamis eredményeket közölni.

2014. márc. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

csak ezen az oldalon hiszik azt hogy nyernek, de nem tudom mire alapozzák.

bő egy hét múlva kiderül, nem tudom, akkor majd mi lesz a véleményük, mikor más már megmondta mindezt előre.

valószínűleg a közvéleménykutatási eredmények lesznek mérvadók majd az eredménynél, persze + - pár százalékos eltérés előfordulhat.

2014. márc. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15%
Jelenleg 45% Fidesz 30% MSZPEGYÜTTPMDKMLP 20% Jobbik 5% LMP. A probléma az az , hogy hiába közeledik a Jobbik , ha szétszórt a támogatottsága , sehol nem igazán erős egy két kivételtől eltekintve. Ezzel szemben Budapesten , és néhány nagyvárosi körzetben vannak masszívan baloldali részek amik biztos egyéni mandátumszerzést jelentenek. Így ha ugyanannyian szavaznának a Jobbikra mint a baloldalra akkor is sokkal kisebb parlamenti frakciója lenne.
2014. márc. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%
nem. se most, se máskor.
2014. márc. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Idén nem,de 8-12 év múlva szerintem igen.
2014. márc. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Tapasztalatot biztosan.
2014. márc. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Pro Patria ***** válasza:
Hogyne! Ha rájuk szavaznak a legtöbben, akkor mindenképp.
2014. márc. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!