Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jelzi előre az összes...

Macungo kérdése:

Miért jelzi előre az összes közvéleménykutatás a Fidesz győzelmét, ha annyira sok elégedetlen ember van?

Figyelt kérdés
Itt és sok helyen azt tapasztalom, hogy mintha több lenne az elégedetlen, de az is lehet, hogy az elégedett emberek nem foglalkoznak a politikával, esetleg rejtőzködnek vagy tudomis én.. De ha annyira rosszul kormányoznak miért nem látszik a kormányváltó hangulat a felméréseken?

2013. dec. 7. 20:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Ezek a közvélemény kutatók általában telefonon keresik fel az embert, és aki fidesz ellenes az nem mer másik oldalt állást foglalni, mert tel. szám alapján visszalehet keresni.


Ez van, ez ma M.o. Tiszta diktatúra.

2013. dec. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Már ezerszer el lett mondva az ilyen kérdéseknél, hogy a Fidesz egy pocsék párt, de nincs nála jobb vagy az emberek ugyanolyannak látják, mint a többi pártot, ezért teljesen feleslegesnek tartják lecserélni. Aztán ott vannak a pártkatonák is, akikből a Fidesznek van a legtöbb. Ők még akkor is fideszesek lennének, ha Orbán bejelentené, hogy ezentúl lecsökkenti a fizetésüket 30 ezer forintra, mert államadósságot kell törleszteni, de senki ne aggódjon, mert fél év múlva már minden jobb lesz.
2013. dec. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom, én 38 múltam, '94 - ben már szavaztam, de még az életben nem kérdezett meg egyetlen közvélemény kutató sem soha. Nem tudom más, hogy van ezzel?


És tényleg igaz, nincs jobb. Gyurcsány, Bajnai, Dopeman? Na ne már. Ami van abból lehet választani.

2013. dec. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Noriko. ***** válasza:
Ez nem újdonság tőlük. Orbán első kormánya után ismét a Fideszt jósolták, mégis az Mszp nyert kétszer is. Lehet mindig ugyanazokat kérdezik meg :)
2013. dec. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mert ugyanezek a kutatások azt is megmutatják, hogy csak az emberek 30%-a fog elmenni szavazni.

A maradék 70% ugyan utálja a FIDESZt, de pontosan annyira utálja a többit is, és tudja, hogy egy fokkal nem lenne jobb se az országnak, se naki, ha azok kerülnének hatalomra.

2013. dec. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Jah, de azért akkoriban nem volt ekkora különbség.


Ezen az oldalon be lehet azonosítani kb 5-6 embert, akik minden alkalmat megragadnak, hogy szidják a fideszt. 66%, 42% 61% 32F, meg még van egy-kettő. Ezért tűnhet úgy, hogy nagy az elégedetlenség. Amúgy is (főleg kis hazánkban) inkább az a jellemző, hogy az elégedetlenek nagyon hangosan kárognak, az elégedettek meg meghúzzák magukat. A baloldalon olyan mértékben égette be magát az utóbbi hónapokban, hogy teljesen esélytelenek. A Jobbik lendülete meg teljesen elfogyott. Tetszik vagy sem, ezt a választást az ellenzék nyeri meg a Fidesznek. Egy részről ez nem is baj, így legalább meg lehet hozni a népszerűtlen döntéseket is. Népszerűtlen, de szükséges.

2013. dec. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Valóban azért, mert nincs jobb.

Én is elégedetlen vagyok. De az a véleményem, hogy már alapjaiban a rendszerváltáskor lett elszúrva, és ezen a legnagyobb jóindulattal sem lehet már javítani. Kérdés, hogy akarnak-e, vagy értenek-e hozzá. Mind a kettőt megkérdőjelezem.

De ha választani kell, hogy MSZP vagy Fidesz, még mindig inkább az utóbbit választanám.

Egyébként engem sem kérdezett meg soha senki közvéleménykutatás címszóval.

Az is lehet, hogy el sem megyek szavazni.

2013. dec. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az embernek nagyon elkeseredettnek kell lennie, hogy cél nélkül dühöngjön és romboljon. Itt nem tartunk, ezért racionális megfontolások is motoszkálnak az emberek fejében. Mondjuk kezdjük azzal nincs a jelenleg regnáló rezsimet nincs kire váltani, ha kellően leegyszerűsítjük a dolgokat.


Akik hangosak mind ugyanazt ígérik, csak más csomagolásban, akik meg nem, azokra meg a kutya sem figyel.


Marad a legnagyobb mozgástérrel és stratégiai érzékkel rendelkező párt a pozíciójában és ez a jelenlegi tendenciák alapján nem is igazán fog változni, mert az esély minden választás után csökken a kormányváltásra, az ellenzék még mindig nem tud egy új ideológiai és gazdasági elképzeléseket felvázolni, csak ugyanazt fazonra a szabni amit a mostaniak ígérnek, de a mostani szemben ígér és ennyi elég a népnek, az istenadta népnek.

2013. dec. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Noriko. ***** válasza:
39%

Szerintem a stadionok építése, szegények kisemmizése, trafikmutyik és még lehetne sorolni, az minden csak nem szükséges lépés. Az oldalon pedig megy az állandó hazaárulózás, zsidózás, aberált állatként való beállítás. Nem is csodálom, hogy sok baloldali érzelmű ember kiborul.

Nekem is sokszor uralkodnom kell magamon. A baloldalt nyugodtan el lehet mondani mindennek, de ha az ember egy rossz szót szól a jobboldalra, már a komcsitól kezdve mindennek elmondják.

Nem is csodálom, hogy sokan utálnak már ebben az országban élni, mint a kérdésekből kiderült. Én sem igazán szeretek. Az hogy maradok-e a jövő évi választások függvénye. A bátyáim már kimentek és jobban élnek, barátságos emberek között.

2013. dec. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt 2002-ben is. Elaltatják a Fideszt és a szavazóit, szépen elkényelmesítik őket, hogy amikor eszmélnek már késő legyen. Ez a stratégia bevállt 2002-ben a 100 %-ig győztesnek ígért Fidesz megbuktatásában, most miért ne alkalmaznák, hülyék lennének nem alkalmazni újra.
2013. dec. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!