Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kire szavazzak?

Kire szavazzak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18éves vagyok, tehát megvan a jogom szavazni, viszont semmit nem tudok a politikáról, csak annyit, hogy van a Fidesz meg a jobbik és ennyi.

Na most, azt szeretném kérni tőletek, hogy írjátok le, ti kire fogtok majd szavazni és indokoljátok is azt meg hogy miért,így én is hozzájutok némi információhoz ezzel a témával kapcsolaban. (Tudom, elé gáz, hogy ennyire informálatlan vagyok, nem is lepődöm meg majd, ha kapom emiatt az oltásokat.)

Aki ír választ, azt felpontozom!



2014. márc. 31. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

Kulcsszavaid között már megválaszoltad.


Munkáspárt,Kisgzadapárt rájuk érdemes mert ambiciozus pártok csak a sok elvakult embőr nem veszi észre.

2014. márc. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Kényszert érzel arra hogy el menj szavazni?? Ha ennyire nem vagy képbe, akkor minek?
2014. márc. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

Mellettük van még az Összefogás, az LMP és még sok kisebb párt.

De ha ennyire nem tudsz semmit, akkor szavazz a legkisebb pártra, hogy a részvételi arányt emeld.

Ne szavazz egy pártra sem, amit itt javasolnak.

2014. márc. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

LMP, vagy SMS.

De ha csak tényleg ennyit tudsz a politikáról, hogy fidesz, meg jobbik, akkor nem is értem, miért akarsz szavazni...

2014. márc. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezért vinném fel a korhatárt a szavazásnál legalább 22-re.
2014. márc. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen 16 eves vagyok es belegondolva ha 2 ev mulva lennenek a szavazasok szavazhatnek . Es meg hiaba meg 24 evesen is megfontolnam,hogy szavaznek! Pontosabban drukkolok,hogy 17 evesen meg ervenyben legyen az a jogszabaly,hogy 17 evesen letehessem a B jogositvanyt nagyon a tobbi nem erdekel ja es mint mondtam Munkaspart,Kisgazdapart!!!!
2014. márc. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%

Kedves utolsó válaszoló: Akkor nem 18 évesen, hanem 22 évesen tennék fel ugyanezt a kérdést. Semmi értelme felemelni a korhatárt.


A kérdezőnek: Én a Jobbikra fogok szavazni. Dióhéjban a programjuk:

-A magyar mezőgazdaság és ipar fejlesztése

-Magyar termékek legyenek előnyben a külföldivel szemben

-Gazdasági nyitás kelet felé (Oroszország, Irán), eközben a nyugati kapcsolatok megtartása.

-Autonómia a környező országokban élő magyarok számára

-A rendőrség megerősítése, csendőrség létrehozása. -Önfenntartó börtönök létrehozása

-Politikusok mentelmi jogának eltörlése

-Minden ember legyen egyenlő, ne legyen előnyben se kisebbségi magyarral, se magyar kisebbségivel szemben. (Emiatt rasszistázza le őket a fél ország...)

-Oktatás fejlesztése, erkölcstan


Itt nagyon röviden és érthetően összefoglalva megtalálhatod a programjukat: [link]

Hosszabban, részletesebben: [link]



Mellettük még kifejezetten jó programja van az LMP-nek (Lehet Más a Politika) is. [link]


A Fideszt tudnám még esetleg ajánlani, szerintem korrektül kormányoznak, mióta hatalmon vannak. Nekik azonban nincs külön 2014-re programjuk, a 2010-est folytatják.


Bárkire is szavazol, tudnod kell, hogy egyik párt sem képes megváltani a világot. 4 év nem elég arra, hogy akárki is kihozza ezt az országot az adósságból, sőt, 8 sem. Azonban a gyerekeid igenis megérezhetik majd azt a döntést, amelyet most hozol. :)

2014. márc. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előttem már leírták, szavazz a Jobbikra!
2014. ápr. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na pont ezért nem fogok a Jobbikra szavazni, amiket felsoroltál.
2014. ápr. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Fidesz, Jobbik LMP.


MSZP, Demokratikus Koalíció, Együtt2014 (Bajnaiék, és a volt LMP-s képviselők pártja a PM) és Fodor Gábor pártja. Nos ők összeálltak, így lett Összefogás, talán Összefogás 2014!


És vannak még kisebb pártok is, de ők nem esélyesek annyira.


Most nehéz lenne leírnom neked, hogy ki mit tett, mit csinált, ezért csak röviden a gyökerekről.


MSZP: A volt állampárt utolsó kongresszusán alakult, elhagyták az M betűt (MSZMP) és így lettek MSZP. Azóta áttértek egy demokratikusabb útra, és elkezdtek némi fiatalítást, némi megújulást hozni! Háromszor voltak kormányok, egyszer 1994-1998 között, utána 2002-2010 között. Kormányzásukat sok kritika illette, főleg azért mert 53%-ról 80% fölé adósították el az országot, persze sok szép dolgot is végrehajtották, de összességében talán kritikusabbak az állampolgárok erről a 8 évről.


Fidesz: Az előző diktatórikus rendszer ellen alakult, demokratikus pártként. Orbán ha jól tudom 21 éve az elnöke, most másodjára Miniszterelnök. 1998 és 2002 között volt elsőre, és 2010-2014-ig másodjára. Orbán egy "harcos" politikus. Megadóztatta a multikat, bankokat, van rezsicsökkentés, családtámogatás, ugyanakkor bár a bruttó megemelésével, de megadóztatta a minimálbért, és hozott némi megszorítást is. 2012-ben nem állt túl jól a szénánk, de mostanra beindult a gazdasági növekedés, még ha csekély mértékben is, az meg más kérdés, hogy ez meddig lesz e így!?


LMP: Az előző kormányok alatt alakult zöld párt. Se Fidesz, se MSZP ezzel az elvvel jöttek a politikába, aztán nem olyan rég, a párt egyes képviselői, áthúztak a baloldalra, ahhoz a baloldalhoz, ami ellen megalakultak. A pártnak nem olt különösen nagy botránya, és hogy elérjék az 5%-ot az igen kérdéses.



Jobbik: Sokak szerint egy náci párt, sokak szerint meg nem. Mindenesetre erről talán volt egy bírósági döntés, amely kimondta, hogy nem! Szavazójuk egy része rasszista, és gyűlölködő, másik része pedig normális, jót akar, és ellehet velük beszélgetni. Talán, és ezt nem állítom, de a politikusai között is hasonló lehet a szitu, de nem állítok semmit! Szóval vannak a barátságosabb, visszafogottabb, normális politikusai, és vannak a szélsőséges, finoman fogalmazva, rasszista határon pendülő politikusai is! A párt szerintem nem rasszista, de szerintem lehetséges, hogy egy-két képviselőjük az, nem tudom! Mindenesetre a magyar érdekeket képviselik, én a rasszizmust elítélem, de a párttal sok mindenben egyetértek.


DK: Gyurcsány Ferenc pártja, az MSZP-ből alakult, aztán megnyert magának egy-két ismert figurát.


Röviden ennyi.

2014. ápr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!