Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 1001. kérdés. Kire szavaztok?

1001. kérdés. Kire szavaztok?

Figyelt kérdés

Tekintettel, hogy kismillió hasonló kérdés van, de mindig tesznek fel újat, most járjuk körül a témát minden oldalról és minden szemszögből, akár több kérdés szerint. Talán ha valaki lesz olyan kedves és ezt legalább visszaolvassa ( Ezért a kérdés címe ) akkor nem teszi fel még egyszer. :)

- Kire fogtok szavazni?

- Melyik pár a szimpatikus és miért?

- Melyik pár a legunszimpatikusabb és miért?

- Szerinted, hogy alakulnak az eredmények?

- Milyen változásokat szeretnél és vársz?

- Milyen következmények lehetnem Magyarországon április 6. után?

- Milyen álláspontot foglalsz az elcsatolt területekkel szemben?

- EU-val elégedett vagy-e és mit változtatnál ha lehetne?

- Ha lehetne támogatnád az EU-ból való kilépést?

- Ukrajna hatásai hazánkra?


Tudom rengeteg kérdés, csak gondoltam ha itt átbeszélgetjük a témát, talán lesznek akik veszik a fáradtságot és végigolvassák, esetleg választ kapnak a kérdéseikre.

Illetve még annyit szeretnék, hogy kulturáltan, de szidjuk egymást a favorizált párt és a nézetek miatt, hanem tekintsük véleményként.



2014. ápr. 2. 03:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
41%
Természetesen a Jobbikra.
2014. ápr. 2. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%

Bocsi, de sorszámozom a válaszokat, de remélem érthető lesz így is.

1. Én a jobbikra fogok.

2. Jobbikon kívül még az LMP, mert 4 éve az állláspontjukon nem változtatnak és nem a hatalmat akarják, hanem az elveikért kiállni.

3. Erre nem tudok válaszolni, mert nem csak egy olyan párt van. A fidesz és a baloldali összefogás is átlépi az unszipatikussági mércét.

4. Fidesz nyer, de nem lesz kétharmad, második a baloldal, jobbik harmadik, LMP kétséges, hogy bejut e.

5. Hogy milyen változásokat szeretnék nem fejtem ki, mert 8-ra dolgozni megyek és hogy mit várok? Semmi változást, hasonlóképp folytatódik a 4 év, mint az eddigi x év.

6. Nem értem a kérdést. Ha az általam jósolt dolog jön be, akkor tovább süllyed Mo. hajója, ha nem akkor is.

7. Elcsatolt területek: Mikor Mo-n minden embernek lesz munkája aki dolgozni akar és egy gyermek sem fog éhezni akkor segítsünk a külhoni magyarokon anyagilag is. Elcsatolt területek visszafoglalására nem látok sok esélyt, ha lenne akkor én csakis békésen támogatnám, katonai erővel nem, mert az újabb emberáldozatokat követelne.

8. EU-s dolgot sem fejtem ki, nem vagyok tökéletesen elégedett.

9. Lehet támogatni, szólásszabadság van bárki támogathatja. Én azért nem, mert ki tudja milyen következményekkel járna Mo. Ha népszavazhást írnának ki, "nem"-mel szavaznék a közeljövőben.

10. Ukrajnai dolgokról igen keveset tudok (mint ahogy mindenki más is, csak sokan azt hiszik náluk van a bölcsek köve) így a hatásait Mo-ra nézve se tudom megjósolni. Remélem ott is elcsendesednek a dolgok.

2014. ápr. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
4%

"obbikon kívül még az LMP, mert 4 éve az állláspontjukon nem változtatnak és nem a hatalmat akarják, hanem az elveikért kiállni. "


Te aztán ottvagy aktuálpolitikai szempontból :D.

2014. ápr. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%

- Kire fogtok szavazni?

LMP.


- Melyik pár a szimpatikus és miért?

A parlamenti pártok közül az előbb említett.


- Melyik pár a legunszimpatikusabb és miért?

Fidesz.


- Szerinted, hogy alakulnak az eredmények?

Fidesz nyer, az Dzsemburi 10-15%-kal kevesebbet kap, a Jobbik tartja a 15%-ot, az LMP remélhetőleg bejut.


- Milyen változásokat szeretnél és vársz?

Ha nincs semelyik pártnak 2/3-a, az már siker.


- Milyen következmények lehetnem Magyarországon április 6. után?

Még előkerülhet néhány csontváz... szerintem jön a fekete leves: én megszorításokat várok.


- Milyen álláspontot foglalsz az elcsatolt területekkel szemben?

Az elcsatolt területek reális gyógyírja szerintem az EU és a Schengeni-övezetbe vonás. Szerintem így lehetne az évszázados határokat lebontani. Viszont Székelyföld megérdemelné az autonómiát.


- EU-val elégedett vagy-e és mit változtatnál ha lehetne?

Elégedett vagyok alapból, de egyértelműbb és következetesebb állásfogalás kellene arról, mi az, ami nem elfogadható, és mi az, ami a mi dolgunk.


- Ha lehetne támogatnád az EU-ból való kilépést?

Nem.


- Ukrajna hatásai hazánkra?

Nagyobb figyelmet kell fordítanunk Kárpátaljára. Egyébként nem hiszem, hogy az ottani gazdasági helyzet minekt is magával rántana. Az egyetlen gond, hogy az oroszbarát külpolitikával ellenséget szerezhetünk, márpedig ez nem volna cél.

2014. ápr. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

"-Kire fogtok szavazni? "


Én a Jobbikra.


"- Melyik pár a szimpatikus és miért?"


Természetesen a Jobbik a szimpatikus. Olvastam a politikai programjukat és ismerem a főbb célkitűzéseiket. Szerintem is a legfontosabb a közbiztonság megerősítése,a munkahelyteremtés és az elmúlt 24 év kormányzati kudarcaiért és bűneiért a politikai felelősök elszámoltatása.


- Melyik pár a legunszimpatikusabb és miért?


Az MSZP.


Miért:-Hiteltelen

-Kormányzásra alkalmatlan


"- Szerinted, hogy alakulnak az eredmények?"


Fidesz:45-50%

MSZP-DK-Együtt/PM-liberálisok:25-30%

Jobbik:20-25%

LMP:4-5%

Egyéb:1-2%


"- Milyen változásokat szeretnél és vársz?"


1.Közbiztonság megteremtése:

törvények szigorítása, a "három csapás" törvényének tényleges alkalmazása a joggyakorlatban, rendőrség létszámának bővítése, rendőrök intézkedési jogainak szélesítése, tényleges életfogytiglan és a halálbüntetés bevezetése, önfenntartó börtönök létesítése, büntetlen előéletű és törvénytisztelő emberek otthoni fegyvertartásának engedélyezése, a jogos önvédelem és a magántulajdon védelmének törvényi kereteinek kitágítása.

(Értem ezt az alatt ha a betörő belép a saját portádra és ott lop,akkor nyugodtan rálőhetsz. Vagy ha betör a házadba és rádtámad akkor védekezésből nyugodtan megölheted.)


2,Munkahelyteremtés és gazdasági fejlődés:

infrastruktúra fejlesztése(közutak és vasúthálózatok építése), közmunkaprogram bővítése(középület és lakásépítés,bányák megnyitása), magyar kkv-k állami támogatása, béremelés a köz és magánszférában, leszakadó társadalmi rétegek felzárkóztatása szigorúbb törvények,szabályozott szociális segélyek és szakmai átképzésekkel, létszámbővítést tervező vállalkozások állami támogatása és adókedvezménye, létszámcsökkentést alkalmazó cégektől adókedvezmények megvonása.


"- Milyen következmények lehetnem Magyarországon április 6. után?"


A Fidesz nyer. Ez minden kétséget kizáróan biztos. A kérdés az hogy többségben lesz a parlamentben vagy kisebbségben fog kormányozni.


Ha többsége lesz akkor folytatni fogják azt a politikát amit az elmúlt 4 évben láthattunk tőle. Ha kisebbségben kell kormányoznia akkor szüksége lesz egy koalíción kívüli támogatóra. Ez a Jobbik vagy az MSZP és "csatlósai" lesznek( LMP kétséges hogy bekerül). A Jobbikot nem választhatja partnerül mert elveszítenék az euroatlanti nagyhatalmak(USA,britek,franciák,németek) bizalmát, a nyugati sajtó és média újra össztüzet zúdítana az Orbán-kormányra, a nemzetközi hitelminősítők leminősítenék az országot emiatt a külföldi befektetők távol maradnának. Ezért csak az MSZP-hez fordulhat. Őket meg tudja nyerni a baloldal által támogatott embereknek adott 1-2 kormányzati pozícióval,az mszp-s holdudvarnak nyújtott zsíros állami pályázatokkal illetve 1-2 liberális törvény elfogadásával és intézkedés bevezetésével.


"- Milyen álláspontot foglalsz az elcsatolt területekkel szemben?"


Mivel minden elcsatolt területen mára kisebbségben van a magyarság,ezért a teljes területi revízió lehetetlen. De az uniós törvények lehetőséget adnak a területi és kulturális autonómia kivívására. Ezért kell küzdenünk minden politikai fórumon,anyaországon belül és kívül egyaránt.


" - EU-val elégedett vagy-e és mit változtatnál ha lehetne?"


Személy szerint úgy ítélem meg hogy az EU politikai irányvonala szélsőségesen liberális és egyre jobban a tagállamok szuverenitásának felszámolására törekszik.


Véleményem szerint Magyarországnak az EU-ból mint politikai unióból kellene kilépnie, de a vámunió és a szabad határátlépés megmaradna. Norvégia,Svájc,Izland példáját is követve akik nem EU tagok,mégis benne vannak a vámunióban.


"- Ha lehetne támogatnád az EU-ból való kilépést?"


A legvégső esetben,ha semmilyen más mód nem lenne az ország szuverenitásának megtartására és a magyar érdekek megvédésére.


"- Ukrajna hatásai hazánkra?"


Azzal hogy az Orbán-kormány külügye állást foglalt Ukrajna területi egysége mellett és illegitimnek nyilvánította a krími népszavazást,szembefordult a Putyini Oroszországgal és az euroatlanti nagyhatalmak(USA-EU) érdekei mellett állt ki. Ez az oroszokkal való gazdasági kapcsolatok romlását jelenti majd. Magyarul: orosz nagybefektetők távolmaradása, drágább gáz és kőolaj, orosz bankok rosszabb feltételekkel adnak hitelt a magyar államnak...stb.

2014. ápr. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%

1, LMP

2, Az LMP-n kívül amelyik az egyetlen centrálnak mondható párt az országban , az Összefogás is szimpatikus egyéniben rájuk fogok szavazni.

3, Magasan a Fidesz

4, 45% körüli Fidesszel már meglehet a kétharmad szóval nagyon bízok benne , hogy észhez térnek az emberek.

5, Azt várom , hogy a Fideszen kívül legyen két erős ellenzéki párt ( Baloldal, Jobbik ) és így végre megálljon a pofátlan törvénygyártás.

6, Ha egyszerű többsége marad a kormánynak , erősödni fog a befektetői bizalom , javulni fog az Euró árfolyam. (forrás portfolio).

7, Elcsatolt területek: Unión belül élünk mindenki odamegy ahova akar , ez szerintem tökéletes. Nem tartom elfogadhatónak viszont , hogy külhoni állampolgárok szavazhassanak: Most volt hétvégén Szlovákiában államfő választás, ott minden magyar Fico ELLEN szavazott most meg , a magyar populistára rá fognak voksolni? Gusztustalan.

8, Az Eu-val többé kevésbé elégedett vagyok , viszont erősebb érdekérvényesítés szükséges , hogy ne csak egy egyszerű felvevőpiac legyünk.

9, Semmiféleképpen.

10, Remélhetőleg egy Unió barát állam lesz hamarosan a szomszédunkban , ami egy kicsit visszafogja a kelet felől érkező brutális feketegazdaságot.

2014. ápr. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

- Kire fogtok szavazni?

LMP


- Melyik pár a szimpatikus és miért?


LMP, KTI


Az LMP már bizonyított, hogy pontosan azt teszik, amit ígérnek. A parlamenti felszólalásaiktól sem kaptam sikítófrászt soha, ezt egyetlen másik párt sem mondhatja el.

A KTI is bizonyított annyiban, amennyiben az MSzP-ben mindig is Szili Katalin volt az egyetlen épelméjű ember. A programjuk sem rossz, bár a kétkamarás parlamentre kicsit húzom a számat.


Az MSzP (és ideértem Bajnait és Gyurcsányt is, mert akkoriban ott politizáltak, még ha Bajnai nem is volt párttag), már megmutatta, mire képes, és az nem kell. Következetesen mást mondtak és mást csináltak, így tulajdonképpen mondhatnak bármit, nincs okom elhinni.

A Fidesz kb. ugyanez. A jogalkotásuk egy kicsit talán jobb, mint az MSzP esetében volt, de a külpolitikájuk és amit nyilatkozgatnak, az sírvaröhögős.

A Jobbik még ugyan nem szerepelt, de elolvastam a programjukat, és ha ezt tényleg komolyan gondolták, akkor inkább ne is... fidesz a négyzeten.

A kis pártok többségére ugyanaz igaz


- Melyik pár a legunszimpatikusabb és miért?


Antipatikus. Nincs olyan szó, hogy unszimpatikus. És az MSzP, DK, Kormányváltók, stb. Az sem piskóta, amit a Fidesz csinált, de ők legalább megmondták előre, ha valami állatságot terveznek. Az MSzP-sek (ideértve Gyurcsányt és Bajnait is, hiszen mindketten az MSzP parlamenti többsége mellett voltak miniszterelnökök, még ha Bajnai nem is volt formálisan párttag) ezzel szemben következetesen mondtak valamit, aztán megcsinálták annak az ellenkezőjét. Most is ezt látom mindegyikük politizálásán, ha az érdekük úgy kívánja, egész nyugodtan ellentmondanak egy héttel korábbi nyilatkozataiknak (ld.: Gyurcsány esete az Összefogással) Ráadásul ők adták az országot a Fidesz kezébe.


- Szerinted, hogy alakulnak az eredmények?


Fidesz nyer: 45-50%

Mesterházyék: 30-35%

Jobbik: 15-20%

LMP: Remélem megkarcolja az 5%-ot.


- Milyen változásokat szeretnél és vársz?


Amit szeretnék: Kevesebb ideológia, több racionalitás, több hosszútávon gondolkodás, kevesebb pillanatnyi érdek. Kevesebb korrupció. Amit várok: Ha a Fidesz nyer, akkor egy darabig minden marad így, de előbb utóbb náluk is ki fog bukni valami, ami megtöri őket. Remélhetőleg, addigra Gyurcsányék már eltakarodnak a közéletből, és egy korrekt baloldal fogja leváltani őket.


- Milyen következmények lehetnem Magyarországon április 6. után?


Ha a Fidesz győz, kb maradna, ami van. Nyilván nagyon meglepődne mindenki, ha a Fideszen kívül bárki nyerne. Ha Mesterházy nyerne, akkor nem tartok elképzelhetetlennek egy Fidesz-Jobbik koalíciót, bár nem szeretik egymást, de túl nagy lenne a csábítás, hogy így lenyomnák a kormányt. Ha a Jobbik nyerne, gondolom gyorsan összeveszünk minden diplomáciai partnerünkkel, majd olyan fejlett jóléti államokkal pótolnánk őket, mint Oroszország, Kína. Javaslom még Szomália beállítását követendő példának... Egy esetleges LMP győzelem minden okunk megvan bízni benne, hogy pont azt tennék, amit ígérnek. Eddig is betartották.


- Milyen álláspontot foglalsz az elcsatolt területekkel szemben?


Az EU mellett tárgytalan a kérdés, ha kellően megnyitjuk a határokat gazdaságilag és ténylegesen is, onnantól kezdve mindegy, milyenre színezzük a térképet.


- EU-val elégedett vagy-e és mit változtatnál ha lehetne?


Összességében igen. A demokratikus deficiten változtatnék, több jogkört a Parlamentnek, erősebb kommunikációt az EP választásoknak. Összeszedettebb, átláthatóbb jogalkotást, meg úgy általában, átláthatóbb működést, erősebb kommunikációt. Olyan sok tévhit van, hogy muszáj lenne a valóságot könnyen hozzáférhetővé tenni.


- Ha lehetne támogatnád az EU-ból való kilépést?


Nem.


- Ukrajna hatásai hazánkra?


Nekünk az lenne jó, ha EU tag lenne, mert bővülne a közös piac, aminek a részei vagyunk, de erre kicsi az esély. Jelenleg nincs esélye csatlakozni, mert lehúzná a közös gazdaságot. Hogy Putyin Krímmel mit emberkedik, az nekünk teljesen mindegy, persze ha a nemzetközi jogot betartjuk, nem nagyon ismerhetjük el a történteket legitimnek.

2014. ápr. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

#2

"az LMP, mert 4 éve az állláspontjukon nem változtatnak"


ÁÁÁÁÁ dehogy változtatták, csak ha Schiffer kapott volna listás helyet az E2014ben akkor már régen csatlakoztak volna azokhoz akik ellenében megalakultak.


Így csak Timike ment mert ő kapott helyett. Hahahahaha

2014. ápr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz. Schiffer az első 5-ben lett volna , ha elfogadja az ajánlatot.
2014. ápr. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

- Kire fogtok szavazni?

- Még nem tudom, biztos nem baloldalhoz köthető pártra, de sajnos nincsen szimpatikus párt a kicsik között sem számomra, vagy nem tudok róluk sokat.


- Melyik pár a szimpatikus és miért?

- Az Összefogás tűnik az egyetlen szimpatikusnak, de nem tudom, hogy őszinték-e, és van-e átfogóbb programjuk, vagy csak egy-két témát érintenek, amikről ismertek lettek.


- Melyik pár a legunszimpatikusabb és miért?

- MSZP az ismert dolgaik miatt. Jobbik az ismert dolgaik miatt. Civil Demokrácia, aminek már a neve is bicskanyitogató.


- Szerinted, hogy alakulnak az eredmények?

- Remélem növekednek a kis pártok, mert azt tartanám igazi demokráciának, ha sok, még ennél is több kis párt lenne. De ahhoz persze az kéne, hogy kevesebb százalékkal is képviseltethessék magukat.


- Milyen változásokat szeretnél és vársz?

- Azt szeretném, ha olyan lenne a választási rendszer, ami támogatja a kis pártokat. És a pártoknak nem kéne feltétlenül mindenhez hozzászólniuk, hanem ténylegesen témák/résztelületek/érdekek mentén munkálkodhatnának.

2014. ápr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!