Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mivel 3 nap választ el minket...

Mivel 3 nap választ el minket attól hogy kiderüljön melyik párt nyer ezért egy utolsó érvelésekkel teli VITÁT szeretnék ha megindítanánk most (? )

Figyelt kérdés
Azért is emeltem ki a vita szót mivel legtöbben csak trágárgodnak hogy ilyen meg olyan szar az a párt meg te is egy utolsó náci vagy birka vagy Orbánista vagy mittudomén miket szoktatok itt még mondani:D. na hajrá:)

2014. ápr. 3. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

Ezen az oldalon a mostani tempóban napi 60-80 kérdés kerül kiírásra csak a Politika témakörön belül. Szerinted majd tényleg a tied lesz az utolsó, definitív, szupernagy vitatopic?


Naponta volt ilyen kiírás, keress vissza. Én már vagy 30x válaszoltam ugyanerre, nem fogom még egyszer beírni.

2014. ápr. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

nekem az a véleményem, hogy most maximum arról lehet dönteni, hogy maradjon-e orbán vagy menjen


ha a kormányváltókra szavazól, akkor szeretnéd, hogy menjen orbán


ha nem rájuk szavazol, vagy nem szavazol, azzal orbánt tartod hatalmon


szomorú, de sajnos a fidesz olyan választási rendszert vezetett be, hogy egyszerűen más lehetőség nincs

2014. ápr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Rezsicsökkentés, még "szuperebb" támogatások a családoknak, temérdek nyugdíjas! Ki más ha nem a Fidesz?

Jobbik komolytalan, szélsőséges, nem áll jól nekik a propaganda, és kíváncsiak sem rá az emberek

Az mszp-t csak a hülyék választják, Simon végett, meg a többi jómadárral egyetemben

2014. ápr. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Ebben a kérdésben egyetlen olyan válasz sem eszközlődött melyet felpontozhattam volna.
2014. ápr. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Fidesz: központosítottak, államosítottak, rengeteg új adót bevezettek, volt egy rakás korrupciógyanús ügyük, aztán mostanában demagógiával (rezsicsökkentés) próbálkoznak. Összességében eléggé arra mentek rá, hogy a buta tömeget üres lózungokkal meggyőzzék, szemmel láthatólag sikerült nekik. A közbeszéd rendkívül alacsony szintre süllyedését elsősorban az ő számlájukra írom, gyakorlatilag ma Fideszesnek lenni egy vallás, annak a hite, hogy Orbán bármit mond (aztán fél-egy év múlva az ellenkezőjét mondja), az igaz.


Kormányváltás: ugyanazok az arcok, mint 2010 előtt, talán lehetne benne reménykedni, hogy tanultak a 2010-es hatalmas vereségből, és kevésbé lesznek korruptak, de nincsen egységes programjuk, az Mszp programja konkrétan egy, az országot jelentősen eladósító ígérethalmaz.


LMP: szimpatikus, hogy kiálltak az elveik mellett, és nem szálltak be a nagy összefogósdiba, de a programjuk gazdaságilag nem hozná jobb helyzetbe az országot. Reménykeltő, hogy az általuk elmondottak alapján többet költenének az oktatásra, és valódi tudásalapú gazdaságban gondolkoznak, nem pedig Európa összeszerelő-csarnokában.


Jobbik: vállalhatatlan az ideológiájuk, ezen kívül a gazdasági programjuk megvalósíthatatlan, és kb. fél év alatt teljesen tönkretenné az országot.


Kisebb pártok: sok a kamupárt, akik szóra sem érdemesek, ezen kívül talán az SMS tűnik vállalhatónak, kérdés, hogy mennyire sikerül elhitetni az emberekkel azt, hogy reális esélyük van bejutni a parlamentbe.

2014. ápr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5-höz ennyit tennék hozzá:


MSZP: nem látni a megtisztulás folyamatát, emiatt is jöhetett elő pl. a Simon-ügy. Minden pártba befurakodhatnak tisztességtelen emberek, de az MSZP-nél úgy tűnik ez a rendszer része, soha nem lesznek tiszták.


Fidesz: itt a korrupció intézményesítve van, túlárazott közbeszerzések (Simicska), haveroknak lepasszolt pályázatok (föld, trafik stb.).


Jobbik: "nemzeti radikális" avagy "jobboldali radikális" párt. Tünet párt, sok volt MSZP szavazó ment át hozzájuk a kiábrándultság után. Külföldi megfelelői: Nagy Románia párt, Szlovák Nemzeti Párt, Osztrák Szabadságpárt stb - türelmetlen, erőszakos, másságot nem tűrő mentalitás (más: meleg, zsidó, liberális, nemzeti kisebbségi - ez ugye nálunk nincs, de ez a románoknál és a szlovákoknál a magyar).

2014. ápr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Seres Mária kedvenc étele a sztrapacska.


Sztrapacska for president!


P.s.: Aki ezt lepontozza, az amúgy hazaáruló. Csak szólok.

2014. ápr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fura lehet úgy szavazni a Fideszre, hogy nincs programjuk. Nekem fájó, hogy a Fidesz azt nem hangoztatja, hogy bevezetik a képviselők visszahívhatóságát, a romló vidéki közbiztonságról pedig egy szót sem ejtenek. De ugyan ez igaz a kormányváltó erőkre is. Nekem az nem meggyőző, hogy "folytatjuk amit elkezdtünk", vagy "megállítjuk a fideszes ámokfutást". Ebben én semmi jövőképet nem látok. Így szavazni akár egyetlen pártra is? Én megértem, hogy demokrácia van, és mindenki oda húzza az x-et ahová szeretné, de itt mi a motiváció? Könnyű azt mondani, hogy a Jobbik rasszista, meg olvassunk a sorok között, ennyi erővel akik ezt hangoztatják, miért nem olvasnak ki valamit a többi párt sorai közül? Sajnos nem látok rá reális esélyt, hogy a Jobbik legyen a befutó, szerintem a Fidesz fog nyerni. De csak ennyire behúzni az X-et, hogy "folytatjuk amit elkezdtünk"...
2014. ápr. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!