Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik pártra szavaznál és...

Melyik pártra szavaznál és miért? Melyik pártra nem szavaznál semmiféleképpen sem? Érvelj a döntésed mellett, értelmes érvekkel! (Ne ilyen: nem élünk jobban, mint négy éve szöveggel. Büdös komcsik)

Figyelt kérdés

Egy kérdésem még lenne:

Normális hangvételben, senkit sem anyázva! Mindenkinek lehet önálló véleménye, ezt tartsuk tiszteletben!



2014. ápr. 4. 09:28
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja sorry, nem kérdés, hanem kérés, véletlenül "d"-t nyomtam.
2014. ápr. 4. 09:29
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

Senkire.

Nincs az értékrendemnek megfelelő párt, amire gyomorgörcs nélkül tudnék szavazni.

2014. ápr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

Akire nem:

kicsi pártok - nincs esélyük, ismeretlenek, nem lehet tudni, hogy pontosan kik és mit akarnak

LMP, Jobbik - mindkettőnek szélsőséges nézetei vannak bizonyos dolgokban, mindkettő olyan szedett-vedett, nem egységes párt

Úgyhogy mindenképpen a nagy pártok közül választok majd. A konkrét választás meg már egyéni beállítottság vagy elkötelezettség kérdése.

2014. ápr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

fideszre semmiképpen sem, mert egy maffiaönkényt építettek fel, amit én nem szeretnék kiszolgálni


a baloldalra fogok szavazni, mert nekik van most esélyük a népszerűségük miatt, hogy a fidesz önkényét megtörjék, bár ezt orrbefogva teszem, mert egy alul szervezett, béna társaság


a jobbikra nem, mert egy demagóg társaság, ami az emberek indulataira építi a demagógiáját, ráadásul nincsen lehetősége a fidesz önkényének megtörésére, így a rá adott szavazattal csak a fideszt tartanám hatalmon


az lmp a legszimpatikusabb párt, mert nem atyáskodni akar, hanem a saját lábára álló magyarság szükségességét hírdeti, de nem rájuk szavazok, mert azzal is csak a fideszt tartom hatalmon


szóval a baloldalra fogok szavazni, hogy 2018-ban az lmp-re szavazhassak

2014. ápr. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4-es válaszoló! Pont erre írtam azt, hogy érvelj. Az, hogy demagóg párt, meg nekik van népszerűségük az nem érv. Ilyesmire gondoltam:

A baloldalra fogok szavazni, mert az ő elképzelésük tetszett a legjobban. Ezek közül is - hülyeséget mondok - a buszok zöldre festéséről tett ötletük, mert úgy gondolom, hogy a buszok jobban néznek ki zölden. Zöld festék gyár van a településünkön, tehát élénkülni fog a munkapiac, fejlődik a gazdaság.

Amiket eddig írtatok az mind személyes vélemény és nem tudatosan meghozott döntés.

#1-es válaszoló kivételt képez, nagyon tetszett is a válasza.

A pártok egy adott program szerint kampányolnak. Arra lennék kíváncsi kinek a programja tetszett a legjobban.

2014. ápr. 4. 09:49
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Biztosan nem szavaznék se a Fideszre, se az MSZP-re. Számomra mindkettő leszerepelt, így nem látom értelmét hogy több esélyt adjak nekik. Ugyanakkor a Jobbik, mint harmadik erő még nem kapott esélyt hogy bizonyítson, így idén ők kapják meg az "X"-et. Másrészről elég jól beszélnek az emberekkel. Főleg a szegényebb rétegnek igyekeznek reményt adni, ami lássuk be, egyre inkább növekszik.


Remélem még belefér a témába. Mielőtt a választ írtam, épp ezt olvastam. Felháborítónak tartom ezt a fajta viselkedést.

[link]

2014. ápr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

egy biztos: a fideszre nem


miért? trafik, stadion, munkaltatoi jarulekok, adok es illetekek bevezetese, novelese, kedvezmenyek megvonasa, valasztokeruletek ujrafelosztasa, oktatas es Hoffmann Rozsa, gazdasagpolitika es Matolcsy Gyorgy, Felcsut es a Puskas Akademia stb.


ilyen szar kormánya még nem volt ennek az országnak

többet ne is legyen

2014. ápr. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Fideszre szavazok, az egykulcsos adó és a cslaádi adókedvezményből jövő többletbevétel miatt.

Előtte inkább balos voltam, de most nagyon szerencsétlennek tűnnek, egy normális nyilatkozatot nem tudnak kiadni, kiábrándító.

Jobbikra nem szavaznék semmiképp, ellenkezik az elveimmel több programpontjuk is.

2014. ápr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%

"a jobbikra nem, mert egy demagóg társaság, ami az emberek indulataira építi a demagógiáját"


Nem tűnt fel amúgy, hogy mindegyik párt ezt csinálja?


Annyira bírom ezt a kettős mércét. Olyan ez, mint amikor mindig elmondják, hogy a csúnya, gaz nácik csak úgy tudtak győzni, hogy a szegény és védtelen demokrácia éppen gyengélkedett.

Azt miért nem hallani soha, hogy a csúnya, gaz demokrácia csak úgy tudott győzni, hogy a szegény és védtelen monarchiák éppen gyengélkedtek?

2014. ápr. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
82%

Legszívesebben alapítanék egy saját pártot, és magamra szavaznék... De komolyra váltva a szót, a helyzet az az, hogy meg kell keresni a rosszak közül a kevésbé rosszat, úgy mond a férges almák közül a "legépebbet". Ami jelen helyzetben szerintem a fidesz. Hogy miért is? Egyrészt a fidesz a legrégebbi egységes párt. (Orbán 2003 óta párt elnök, ugyanekkor az mszp-ben ez a 10-11 év alatt volt annyi elnök váltás, mint a fideszben összesen!) Másodszor bár ezt elég sokan kétlik, Orbán igen értelmes ember. Aki emlékszik még a Medgyessy . Orbán vitára, annak ez nem lehet kétséges. Itt egy rész amin Medgyessy beismeri hogy az ország jól teljesít gazdaságilag a fidesz kormánya után. Elgondolkodtató, hogy 8 év után hogyan állt az ország.

https://www.youtube.com/watch?v=XdfV05cx4nQ

A harmadik ami talán a legfontosabb, hogy jelenleg a szoros környezetem jobban keres mint 4-éve. A stadionokról annyit hogy legalább látszik hogy van valamennyi pénz az országba és nem mind a politikusok zsebébe folyik! Gondoljuk csak végig hogy egyáltalán mik épültek az mszp idején? És olyanokra akik a jobb oldaliakra mondják, hogy BOLSEVIK kormány, meg, hogy a Március 15-ei ünnepség bevezetőjében azt mondják, hogy Orbán Viktor csóválja a farkát, arra még a kutya se szavazzon!

Ezek tények nehéz megcáfolni de ha valaki akarja, próbálja... És persze én is tudom hogy vannak kifejezetten rossz törvények de jelenleg én a fideszt látom legkevésbé romlottnak!

Részemről ennyi, kicsit hosszabb lett mint akartam. :D

2014. ápr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!