Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbik szimpatizánsok milyen...

Jobbik szimpatizánsok milyen érveket tudnak a pártjuk mellett felsorakoztatni, miért érdemes rájuk szavazni?

Figyelt kérdés
Mi az a plusz, amit a fidesz, vagy a kormányváltó erők nem tudnának megcsinálni?

2014. ápr. 4. 22:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
Eddig nem olvastad a programjukat? Olvasd el, és egyszerűen megtudod.
2014. ápr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

én elolvastam de biztos nem erre a pártra szavazok, a80 valahány oldal, ami úgy leírva szép, de abból mi lenne?

semmi!

de várom az érveidet a jobbik mellett, hátha megtudnál győzni, mert érdekelne, hiszen a kérdés is ezért van kiírva.

2014. ápr. 4. 22:34
 3/20 anonim ***** válasza:
43%
Én félek tőlük.
2014. ápr. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
43%

"én elolvastam de biztos nem erre a pártra szavazok, a80 valahány oldal, ami úgy leírva szép, de abból mi lenne?

semmi!"


Ez a kigondolt, meg nem valósítható semmi még mindig nem kevesebb annál a ki nem gondolt, meg nem valósított semminél, amit a többi párt hirdet magáról. Logika.

2014. ápr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%

- halálbüntetés visszaállítása

- büntethetőségi határ lejjebb szállítása

- EU-s csatlakozási feltételek újratárgyalása

- államadósság újratárgyalása

- tőkeinjekció a mezőgazdaságba

- önfenntartó börtönök létrehozása

- devizahitelesek megmentése (forintosítás által)

- sport oktatása magasabb óraszámban

- földmoratórium meghosszabbítása

- titkosítások feloldása (számomra ez a legkívánósabb)

- alapélelmiszerek áfájának 5%-ra csökkentése

- abortusztörvény szigorítása

- pozitív diszkrimináció megszüntetése

- szociális kártya bevezetése


Nagyjából ezek az érvek mellette. Remélem, meg tudtalak győzni!

2014. ápr. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 SoundscapeToArdor ***** válasza:
14%

Kasztrálás.

Melegek "betiltása", Putyin módra.

Ja, várj, ez pont az ellenkezője annak, amit kérdeztél.

2014. ápr. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%

Ha választani kell a között, hogy az egyik párt szétrabolja az országot, elsikkaszt szinte mindent és nyomorba dönti a gazdaságot, illetve a között, hogy betiltaná a homoszexualitás reklámozását és kémiai kasztráció alá vetetné a pedofil bűnözőket és a megerőszakolókat, akkor én a magam részéről inkább ezt az utóbbit választom.


Ha valaki pedofil vagy bűnöző, esetleg a melegfelvonulás híve, akkor természetesen az első verzió a jó választás.

2014. ápr. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

- halálbüntetés visszaállítása


amíg az ország az eu-ban van a jogszabályi környezet tiltja ezt a fajta bírói rendelkezést.


- büntethetőségi határ lejjebb szállítása


jó ötlet, bár a fidesz is megpendítette már a témát hogy 12 évre lejjebb vinni, igaz csak az erőszakos bűncselekményeknél, de a várható társadalmi feszültség miatt nincs róla azóta semmi.


- államadósság újratárgyalása


ez ami a legjobban tetszik a jobbik programjában, DE itt az eu a gond meg az általa működtetett IMF, és a többi nemzetközi pénzintézet, mert hiába is lépne ki az ország az eu-ból, annak több kára lenne , mint haszna.


- tőkeinjekció a mezőgazdaságba


ezt a fidesz következő ciklusában is megkapja az ország, 2014-2020ig, több 10 milliárd eurót kapnak bizonyos ágazatok, köztük a mezőgazdaság, de amit a jobbik akar, hogy kilépne az eu-ból, akkor a pénzcsap is ellene zárva, és a tőkeinjekció nem lenne sehol.


- önfenntartó börtönök létrehozása


ez már most is működik többé kevésbé, de még hiányzik a teljes jogi háttere és kötelező érvénye minden rabra nézve.de a többség igen is dolgozik, amiből pl kaját fizet magának.


- devizahitelesek megmentése (forintosítás által)


ez már most is van, mikor 2008 ban bejött a válság, 2009-2010 ben sok ismerősöm váltotta át forintra ugyanzon pénzintézetnél, és még abank kereste meg őket, hogy lenne ez a lehetőség, élnének-e vele.


- sport oktatása magasabb óraszámban


nem tudom az oktatási keretóraszámok közé ezt hogy lehetne beilleszteni, valószínűleg csak fakultatív módon.


- földmoratórium meghosszabbítása


nekem nagyon jó a már életbe lépett földtörvény


- titkosítások feloldása (számomra ez a legkívánósabb)


nem megoldható szerintem, mert az ország forradalmi hangulatba kerülne, és a tömeget nem tudná senki sem kontrollálni.


- alapélelmiszerek áfájának 5%-ra csökkentése


ez az egyik legnagyobb hibája a jobbiknak

kampányolni lehet ezzel, de ez egy hatalmas bevétel az államnak, amit a jobbik sehonnan nem tudna pótolni, így csak kampány téma.


- abortusztörvény szigorítása

ezt hagynám úgy ahogy van


- pozitív diszkrimináció megszüntetése


erre írni sem tudok semmit


- szociális kártya bevezetése


ez jó intézkedési ötlet, valószínűleg átveszi majd a fidesz is, mert már a kormányzás elején volt erről szó, márha ugyanazt értjük alatta.


és itt én tőled idéznék, de pont idevág:


"Nagyjából ezek az érvek mellette. Remélem, meg tudtalak győzni!" ...hogy a jobbik mégsem olyan jó.

2014. ápr. 4. 23:22
 9/20 anonim ***** válasza:
5%

Hogy kicsit tisztábban láss az EU-t illetően (nem annyira máltai szeretetszolgálat, mint sokan hiszik, sőt...):

https://www.youtube.com/watch?v=QJDREGi6JYs

2014. ápr. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 SoundscapeToArdor ***** válasza:
75%

Se pedofil, se bűnöző, se a melegfelvonulás híve. DE ítéltek már el ártatlanul embert, nem is egyet. Tehát mert valaki megvádolta valamivel és elvesztette a pert, így kasztrálják annak ellenére, hogy ártatlan, az jó?

Az, hogy két azonos nemű ember kézen fogva sétál, mióta reklámozás? És ha megcsókolják egymást, akkor mi van? Nem tetszik, ne nézz oda. Én se nézem se a csókolózó melegeket, se a heterokat. Amelyikben van némi jóérzése ember társai felé, az úgy sem az utcán fogja csinálni. Legalább is nem ott, ahol sokan látják. A melegfelvonulást mondjuk túlzásnak tartom, mert egynéhánynak jelentős fogalmi zavara van...

2014. ápr. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!