Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én érzem úgy, hogy nem...

Csak én érzem úgy, hogy nem lehetünk büszkék a történelmi ereklyéinkre anélkül, hogy ne tituláljanak minket nacionalistának?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen érzésem.


Ha egy USA beli felvesz egy kabátot ami a sas van akkor az hazafias. Büszke amerikai. Pozitív üzenete van !!

Ha a magyar meglenget egy turulmadaras zászlót vagy címeres kabátot húz akkor ő nacionalista,jobbikos,ebből kifolyólag antiszemita és cigánygyűlölő.Talán még Trianon revizionista is. Negatív üzenete van !

Vonatkozik ez az Árpádsávos zászlóra is.

Ha az amerikaiak eljátsszák valamelyik háborújukat az rendben van, az angolok el játsszák 1066-os Hasting-i csatát ok, a Skandinávok meg vikingnek öltöznek.

Ez is rendben van. Történelem,hagyomány,kultúra.

Ha mi valami hasonlóval próbálkozunk az csak magyarkodás,értéktelen semmiség.

Csak én látom így? Ez a mentalitásunkból fakad?

A magyar ne legyen büszke semmire ami magyar.

Mert ha igen akkor az már nálunk értelem szerűen nacionalizmus is?

Ugye rosszul látom.

Nem szeretnék kitérni arra, hogy a történelmünk során kik használták a történelmi ereklyéket,most kiknél népszerű.

Kb tudjuk. Nekik olyanok az eszméik amilyenek. De legalább bátran merik a magyar jelképeket használni.

Gondolom ezért IS van némi előítélet ezzel kapcsolatban.

De honnan jön még?



2014. ápr. 4. 23:07
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
8-as jól megmondtad
2014. ápr. 5. 00:01
 12/15 anonim ***** válasza:
38%

*Az Árpádsávos zászló meg jóval azelőtt megjelent, mint a nacionalizmus, sovinizmus, szélsőjobb,stb.

Ez így igaz! 1295-ben jelent meg a címerünkben az Árpád-sáv és én büszke is vagyok erre is, mert MAGYAR!

2014. ápr. 5. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
29%
nem csak te érzed így
2014. ápr. 6. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
67%
De imádom, hogy a sok hontalan lepontozza azokat, akik leírják, hogy büszkék a magyar jelképekre. Teljes mértékben igaza van a Kérdezőnek, ezek miatt írta ki a kérdést. Hajrá, jöhetnek a lepontozások a sok hazaárulótól.
2014. ápr. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
33%
A liberális és a kommunista szemlélet sajátossága, hogy viccet csinálnak a hagyományainkból. Próbálnák csak meg az USA-ban benyögni a "mélyamerikázást", szerintem alaposan elvernék az illetőt, utána gondolkodhatna a baromságain. Én bátran felvállalom, hogy elítélem Trianont és nekem néhány bűnöző miatt nem azt jelenti az Árpádsávos zászló mint másoknak. Számomra történelem, érték. Mindig is lenéztem az olyan agymosott majmokat akik a liberalizmus jegyében mindenkit hergelnek, aki valamit is ad a hagyományokra. Nekem is előítéletem van a liberalizmussal és a kommunizmussal szemben.
2015. jan. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!