Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én érzem úgy, hogy nem...

Csak én érzem úgy, hogy nem lehetünk büszkék a történelmi ereklyéinkre anélkül, hogy ne tituláljanak minket nacionalistának?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen érzésem.


Ha egy USA beli felvesz egy kabátot ami a sas van akkor az hazafias. Büszke amerikai. Pozitív üzenete van !!

Ha a magyar meglenget egy turulmadaras zászlót vagy címeres kabátot húz akkor ő nacionalista,jobbikos,ebből kifolyólag antiszemita és cigánygyűlölő.Talán még Trianon revizionista is. Negatív üzenete van !

Vonatkozik ez az Árpádsávos zászlóra is.

Ha az amerikaiak eljátsszák valamelyik háborújukat az rendben van, az angolok el játsszák 1066-os Hasting-i csatát ok, a Skandinávok meg vikingnek öltöznek.

Ez is rendben van. Történelem,hagyomány,kultúra.

Ha mi valami hasonlóval próbálkozunk az csak magyarkodás,értéktelen semmiség.

Csak én látom így? Ez a mentalitásunkból fakad?

A magyar ne legyen büszke semmire ami magyar.

Mert ha igen akkor az már nálunk értelem szerűen nacionalizmus is?

Ugye rosszul látom.

Nem szeretnék kitérni arra, hogy a történelmünk során kik használták a történelmi ereklyéket,most kiknél népszerű.

Kb tudjuk. Nekik olyanok az eszméik amilyenek. De legalább bátran merik a magyar jelképeket használni.

Gondolom ezért IS van némi előítélet ezzel kapcsolatban.

De honnan jön még?



2014. ápr. 4. 23:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Tudod kinél kell reklamálni? Annál a párezer kopasz, harcos pólós idiótánál. Ők a leghangosabbak, és talán megérted ha utánuk már senki nem lenget szivesen zászlókat. Mellesleg a trikolórt bármikor lengetheted és senki nem fog lenácizni, ahogy Amerikában is csak a konföderációs zászló problémás.
2014. ápr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

Nem csak te.

Még ha vannak is akik túlzásba viszik, de ez egyfajta mellékterméke a kommunizmusnak, ma meg a "liberalizmusnak".

2014. ápr. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Ez azért van, mert az amcsik, az angolok és a vikingek sokkal vagányabbak.


Tessék:


http://www.youtube.com/watch?v=XQmO-WfEkk4


De itt vannak a németek is:


http://www.youtube.com/watch?v=YPzTGx96P6U


Sokkal inkább nézem és hallgatom ezeket, mint valami szerencsétlent egy csicsás díszmagyar egyenruhába öltözve, aki azt énekli, hogy "hejje-hujja, ne karéjozz magyar huszár, mert leeseeel rólaaa, nincsen itt a te éjdesanyááád, sejj, aki megsiratna, sejjhajj!"

2014. ápr. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%
Ha kitüzöl egy kokárdát vagy felveszel egy petőfis polót az hazafias a turul meg sávos zászló már nem, te is pontosan tudod hogy nem büszkeségből mész sávos zászlóval nyomibb tüntetésre ha magyar jelképre lennél büszke magyar zászlót lengetnél de te egészen mást akarsz kifejezni na ezért nacionalista jópár jelkép a konföderációs zászló amerikába sem a nemzeti önzudat kabalája
2014. ápr. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem büszkék lehetünk rájuk.

Még Szent Korona Őfelsége is megmondta, halottam a hangját a fejemben.

2014. ápr. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%

Nem értem ezek miért lennének rosszabbak?

https://www.youtube.com/watch?v=B1mh6KdgZtI

https://www.youtube.com/watch?v=GwnqJqnuCbc


Jó, az igaz, hogy mondjuk a country hangzásvilággal szerintem sem vetekedhetnek, de ha mondjuk abban nőttél volna fel, lehet, hogy mostmár azt unnád egy kicsit.


Másrészt meg lehetnél egy picit korrektebb is. Egyik oldalról felhozol külföldi, nem amatőr zenészeket, és szembe állítanál vele egy "valami szerencsétlent egy csicsás díszmagyar egyenruhába öltözve". Nem lehet azt mondani rólad, hogy előítélet mentes vagy pártatlan lennél.

2014. ápr. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%

"Sokkal inkább nézem és hallgatom ezeket, mint valami szerencsétlent egy csicsás díszmagyar egyenruhába öltözve, aki azt énekli, hogy "hejje-hujja, ne karéjozz magyar huszár, mert leeseeel rólaaa, nincsen itt a te éjdesanyááád, sejj, aki megsiratna, sejjhajj!""


Akkor tedd azt, a hungarofób hülyeségeidre senki se kíváncsi!


Te hoztad az élő példát rá, hogy igaza van a kérdezőnek. :)

2014. ápr. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
45%
Eb büszke vagyok és teljesen nem érdekel a nem magyarok, ill. a magyar ellenesek és a cigányok véleménye. A motoromon oldalán és a kocsimon Nagy-Magyarország térkép, a motoromon egy kis magyar zászló ( túramotor, nem száguldozok vele, így nem szakad le hátul ). Én büszke vagyok arra, hogy magyar vagyok.
2014. ápr. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

liberalizmus?? nem értem


A turul miért lenne nacionalista?

Az Árpádsávos zászló meg jóval azelőtt megjelent, mint a nacionalizmus, sovinizmus, szélsőjobb,stb.


De nem is csak erre gondolok. Hanem arra, hogy mi talán nem vagyunk büszkék,nem tudunk magyarok lenni. Hányan vannak aki előbb vesznek egy szabadságszobros öngyújtót, mint egy turulmadarast,csodaszarvasost vagy címerest.

Olyan, mint ha nálunk aki valami nemzetit visel magán az szélsőséges lenne.

Nem csak Petőfi magyar !

2014. ápr. 4. 23:56
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!