Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én érzem azt, hogy a...

Csak én érzem azt, hogy a magyaroknak egyre inkább nincs fogalmuk arról, hogy mi az a jólét, így nem is tudják, hogy mitől fosztják meg őket?

Figyelt kérdés

Láttam itt egy tegnapi kérdést, ahol az egyik válaszadó olyat írt, hogy az ő települését felemelte a Fidesz és Orbán Viktor, mert most már közmunkán foglalkoztatják náluk a munkanélkülieket, ők pedig rendkívül boldogok, mert a friss levegőn lehetnek egész nap és 47 ezer forintot kereshetnek.


A következő mi lesz? Imádom Orbán Viktort, mert kaptam tőle egy kecskét, amivel most már fel tudok költözni a hegytetőre egy kis viskóba és van tejem meg szexpartnerem, vagy éljen Gyurcsány Ferenc, mert van kenyér a boltban és nem kell nekünk sütni, miután kézi őrlővel lisztet készítettünk a búzánkból, vagy mi?


Tegnap néztem egy dokumentumfilmet Kínáról, amiben az volt, hogy az utóbbi 20 évben a lakosság 40%-a költözött náluk városokba és sokan már európai színvonalon élnek, okos telefonokkal szaladgálnak azok közül, akiknek a nagyszülei vagy akár a szülei még csak földet túrtak vidéken és éheztek.


Mi hova fejlődünk? Fejlődünk egyáltalán?



2014. ápr. 5. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Ezt úgy hívják paraszt vakítás, vagy pofátlan hazugság ha nyers akarok lenni.

Mondott szebbeket is, aki kimegy külföldre, az kalandvágyból teszi...


Én meg érdekből bevágok egy nagy X-et a Jobbik mellé.

2014. ápr. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy ország mindig a másik rovására fejlődik. Mi az utóbbi kategóriába tartozunk.
2014. ápr. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Egy ország mindig a másik rovására fejlődik."


Ha ez igaz lenne, akkor a világ általános fejlettségi szintje mindig egy helyben toporogna, csak egyszer hol ez, máskor hol az lenne fejlett.

2014. ápr. 5. 23:01
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tömbben gondolkodj. A hagyományos nyugati kapitalizmusban működött ez, ez a rendszerváltáskor felváltotta a multinacionális vadkapitalizmus, ahol az ország gazdaságát állam méretű cégek irányítják, akik az adott országukban a jólétet csupán azért tudják biztosítani, mert vannak olyan lerakódóhelyeik, ahol az olcsó, keleti munkaerővel a hatalmas nyugati fizetések különbözeteit kompenzálni tudják.
2014. ápr. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól érzed. Én is vidéken élek, és az emberek sajnos rossz leírni, de nagyon világtalanok. Nagyon benyelik a propagandát.


"Tegnap néztem egy dokumentumfilmet Kínáról, amiben az volt, hogy az utóbbi 20 évben a lakosság 40%-a költözött náluk városokba és sokan már európai színvonalon élnek, okos telefonokkal szaladgálnak azok közül, akiknek a nagyszülei vagy akár a szülei még csak földet túrtak vidéken és éheztek. "


Mi ennek a dokfilmnek a címe?

2014. ápr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!