Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mekkora lenne ma Magyarország...

Mekkora lenne ma Magyarország népessége, ha nem lett volna annyi néppusztító háború? (Pl. A két világháború vagy a tatárjárás)

Figyelt kérdés

2014. ápr. 5. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

Hülye kérdésre hülye válasz jár:


Valahol 0 és egymilliárd között.

2014. ápr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom a tatárjárásban a lakosság fele meghalt, de Mátyás király idején már 4 milliós népesség volt, ami elérte a Nyugat-Európai államokét. Később a törökdúlás és más háborúk pl:15 éves háború,30 éves háború stb. csökkentették a magyarság létszámát.
2014. ápr. 5. 23:09
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Egész pontosan 0.


Ha nincs tatárjárás, akkor a tatárok nem cseszik szét a Kijevi Ruszt, vagyis az 1378-ra kiépített volna egy erős államot, ami Varacskospofájú Szásha vezetésével 1392-ben nyugatra terjeszkedik és elfoglalja Magyarországot is, így ha nincs Magyarország, akkor ma nincs is lakossága.


Huss!

2014. ápr. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
ha nagyanyámnak kereke lett volna.... mért kel mindig a múltban vájkálni... olyan szánalmas
2014. ápr. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem a múltban vájkálok, kizárólag kíváncsiságból tettem fel.a kérdést
2014. ápr. 6. 00:44
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit tudok, hogy az 1910-es népszámlálás alapján, ha minden úgy marad ahogy 1910-ben volt kb.: 1980-'90-re 36000000 fős lett volna az ország ebből 6000000 nemzetiségi.
2014. júl. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem az ilyen mi lett volna ha kérdéseket, de megpróbálok válaszolni. Ha nem lett volna tatár pusztítás és török háborúk, csak kisebb veszteségekkel járó háborúk (ezekhez képest persze kisebb veszteségek) akkor bár nem tudom hol lennének a határok de kb. 40 millió. De akkor valszeg nem vagy nem így lett volna Habsburg uralom, nem lett volna valszeg Trianon sem és ki tudja lett-e volna 2. Világháború? Ha szerencsésebbek lettünk volna most Lengyelországhoz hasonló méretűek.lennénk. Hasonló sok magyarral.
2014. júl. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!