Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van valami lehetőség arra, ha...

Van valami lehetőség arra, ha utólag jöttem rá, hogy rossz helyre húztam az ikszet?

Figyelt kérdés

Mikor kijöttem a szavazófülkéből, akkor jöttem rá, hogy egy másik pártra jobb lett volna behúzni.

Arra gondoltam, hogy visszamegyek és megkérem az ottani bizottság tagjait, hogy adjak még egy lapot és megmondom mire szavaztam és mikor számolják 7 után, akkor egy olyan szavazatot vegyenek ki.

Vagy esetleg valami más megoldás van arra, hogy hibáztam?


2014. ápr. 6. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs lehetőség, az úgy marad.
2014. ápr. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha elszúrtad nincs újrajátszás. Majd legközelebb jó helyre húzod.
2014. ápr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó trükk lenne.

Szavazok a B pártra de azt mondom hogy bocsi, meggondoltam magam, igazából az A ra szavaztam, azt húzzátok majd ki és kérek még 1 szavazólapot.

Ennek az eredménye hogy 2 szavazat a B pártra és az A vesztett egy szavazatot.

2014. ápr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3-as

Jó értem én, de ha szavamat adom, hogy arra szavaztam. Hol van itt a jóhiszeműség elve?

2014. ápr. 6. 14:43
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az országgyűlési választás nem a jóhiszeműségről szól. Volt rengeteg időd gondolkodni, hetek óta tudni kik indulnak. Ha ennyi idő nem volt elég eldönteni akkor miért mentél el egyáltalán?
2014. ápr. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
De senkit nem érdekel hogy a szavad adod vagy sem ez hivatalos dokumentum ezért pecsételikle ezt nem lehet csak úgy elintézni hogy én esküszöm hogy nem arra szavazok megint.
2014. ápr. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Peeersze.. meg aztán kérd már meg a magyar államot,hogy a te kedvedért írjon ki új szavazási időpontot,mert te éppenséggel utólag meggondoltad magad...


"Arra gondoltam, hogy visszamegyek és megkérem az ottani bizottság tagjait, hogy adjak még egy lapot és megmondom mire szavaztam és mikor számolják 7 után, akkor egy olyan szavazatot vegyenek ki. "


Ilyet maximum általános,és középiskolában egy dolgozat után meg lehet csinálni,de ez egy hivatalos papír,nekik aszerint kell számolniuk,ahová a polgárok tették az X-et.!

2014. ápr. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A szavazófülkéből amikor kijössz még be is kell dobni az urnába a szavazólapot. A szavazólap urnába dobása előtt a régi rendszerben egyszer ki lehetett cseréltetni a szavazólapot, ha elrontottad, nem tudom ez jelenleg is fennáll-e.


Ha miután bedobtad és utána akarnád javítani kiváló megoldás lenne választási csalásnak.


Bemész, szavazol A pártra. Az ajtóból visszamész és megmondod, hogy hibáztál és vonjanak le 1 szavazatot este a B párttól egyben kérsz új szavazólapot, melyben ismét A pártra szavazol. Így A pártnak +1 szavazata lett B pártnak -1 szavazata.

2014. ápr. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Csak kiváncsiságból kérdem, hogy szabad tudni kire szavaztál és kire akartál volna?
2014. ápr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A "jóhiszeműség elve" nem írhatja felül azokat a törvényeket, amelyek a választások tisztaságát hivatottak szolgálni.


Többen érthetően leírták, hogy ha lenne erre lehetőség, az választási csalásra adna lehetőséget.


A következő választásokon már nyilván figyelmesebb lesz.


Most meg gondolj arra, hogy - bár a te szavazatod is éppolyan fontos, mint bárki másé - a lottó főnyereménynél kisebb esély van arra, hogy egyetlen szavazaton múljon egy parlamenti mandátum.

2014. ápr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!