Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez szabalyszeru? Nalatok hogy...

Ez szabalyszeru? Nalatok hogy volt?

Figyelt kérdés
teveben, radioban, mindenutt azt lehetett hallani hogy vigyunk magunkkal a valasztasra sajat tollat. Mikor en kerultem ma a sorra, figyelmeztettek a sajat tollam lattan hogy ne azt hasznaljam hanem a fulkeben a kirakott tollat. Ez szabalyszeru? Ebbol nem lehet valamifele csalas? Nalatok hogy volt?

2014. ápr. 6. 14:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
Én a fülkében vettel elö a tollam. De ha szóltak volna ha elöttük veszem elö, akkor beszóltam volna hogy bocsánat de semmilyen fertözést nem akarok összeszedni, de amennyiben vállalja a felelösséget (pl fizeti a gyógyszert ha összeszedek vmit a többek által használt tolltól) akkor rendben, használom azt a tollat.
2014. ápr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Tökmindegy melyik tollal szavazol..Szerintem azért mondják,mert biztos van olyan aki fekete tollat visz meg pirosat neadjisten zöldet.. ott meg ott van a kék toll aztán ennyi.
2014. ápr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
én nem vitte tollal, de ami feltünt, hogy nem kék a toll, hanem LILA színű. :D lehet gyártani az összeesküvéselméleteket!
2014. ápr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Én nem hallottam sehol ezt a saját tollas bolondságot.


Néhány konteós eltűnős tintával felszerelt fülketollakat képzeleg, de amióta az eszemet tudom így vettem részt 3 ogy-választáson és több másfélén, sosem volt gond ebből.

2014. ápr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
nem vittem tollat* - bocs, kapkodtam
2014. ápr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 belapus ***** válasza:
100%
Higiéniai okokból használtam a saját tollam.
2014. ápr. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is lila színű tollat adtak, de ráhúztam egy csíkot a kézfejemre vele és majd nézem, hogy történik-e valami varázslat.
2014. ápr. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

„Szavazni csak a szavazóhelyiségben lehet, és a szavazólapot tollal kell kitölteni. A választópolgár használhatja a saját tollát is, az a szavazat azonban, amelyet ceruzával adtak le, érvénytelen.”

[link]



Ugyanakkor a névjegyzéket nem engedték saját tollal aláírni.

Volt, aki ragaszkodott hozzá, de nem tehette.

"Időpont: 09:23:46 FEJÉR OEVK: 04 Település: Dunaújváros Szavazókör: 018

Jelentette: Szavazatszáml. Biz.

1. A szavazás közben előforduló fontosabb események leírása:

Egy választópolgár a névjegyzéket csak saját tollával akarta aláírni. Mivel ezt nem engedélyeztük, így jegyzőkönyvben kérte rögzíteni a felháborodását az eljárás ellen.

2. A választási szerv (HVI, szavazatszámláló bizottság) által a szavazás ideje alatt a rend fenntartása érdekében hozott intézkedések, illetve határozatok:

Ezt követően a választópolgár a választókörzetben szabályosan kihelyezett tollal aláírta a névjegyzéket és szavazott. "

[link]

2014. ápr. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#8 este jelentkezz, addig ha lehet, nem moss kezet :D
2014. ápr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!