Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki átjelentkezik egy másik...

Aki átjelentkezik egy másik körzetbe szavazni az annak a másik körzetnek az egyéni képviselőjelöltjére szavazhat? Ha igen, akkor ez nem ad lehetőséget visszaélésekre?

Figyelt kérdés
Mostani szavazásnál több mint 100.000 ember jelentkezett át. Azért ez már módosíthatja a választások eredményét.

2014. ápr. 6. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy átjelentkezel még az állandó lakcímed szerinti egyéni jelöltekre szavazol. Ezért is vannak órákig tartó sorok az átjelentkezetteket kezelő szavazókörökben, máshol meg csak besétálsz és puszi.
2014. ápr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De az állandó lakcím átjelentkezésnél amit hallottam hogy néhány településen pár százzal hirtelen megnőtt az ott élők száma. Ez nem lehet visszaélésre okot adó körülmény?
2014. ápr. 6. 18:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy valaki megváltoztatja az állandó lakcímét miért adna visszaélési lehetőséget? Szavaz az új címén, a régin pedig nem, ugyanúgy egy szavazatot ad a helyi jelöltre.


Az természetes, hogy vannak olyan települések, ahova többen költöznek, mint ahányan elmennek (Nyugat-Mo., Budapest, nagyvárosok), de ők nem a semmiből születnek, a falvakban, kisvárosokban, Kelet- és Dél-Mo-n meg durva mínuszok vannak.

2014. ápr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam hogy választások előtt volt hogy több százan rejtélyes módon megjelentek egy településen mint lakcímmel rendelkezők. Bocs ha nem fogalmaztam elég egyértelműen. Pár címre bejelentkezhettek több százan nem értem.
2014. ápr. 6. 18:20
 5/5 anonim ***** válasza:
De, igen. Ezzel játszanak. Ezért van Budapesten már napok óta annyi vidéki. Hozták szavazni a saját embereiket...
2014. ápr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!