Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyéni vállalkozó vagyok...

Egyéni vállalkozó vagyok itthon, állandó lakcímemet egy szeretném kérni egy másik EU-s országba (Ausztria). Lehetséges?

Figyelt kérdés
Kiköltöznék Ausztriába hosszabb távra és oda kérném az állandó lakcímemet. Viszont itthon egyéni vállalkozó vagyok és dolgozok és át is járnék ide dolgozni a továbbiakban. Az lenne a kérdésem, hogy ez a kettő nem ütközik egymásba? Az egyéni vállalkozás szabályi közt nincs az, hogy csak Magyarországon lehet állandó lakcímem? Mert egyébként itthon is lenne egy ideiglenes lakcímem.
2012. júl. 4. 13:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Miért? Ha visszajönnék, akkor lehetne valami gondom belőle?
2012. júl. 4. 13:28
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lenne bajod, de addigra megszoknád a kellemes osztrák vállalkozásbarát klímát, és sokk lenne hazatérni.
2012. júl. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Most vettem észre, hogy elgépeltem a kérdés: '... lakcímemet EGY (nem jó, 'EL'-t szerettem volna írni) szeretném...'.
2012. júl. 4. 13:33
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez volt az utolsó 'bökkenőnek' kinéző dolog abban, hogy oda kérjem az állandó lakcímem és kimenjek, de szerencsére akkor ez se az végülis. Mindkettőtöknek ment az zöld mancs!
2012. júl. 4. 13:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha Magyarországon akarsz vállalkozni, itthon kell egy állandó lakcím. Mert ide adózod a jövedelmed után...

Miért nem Ausztria lesz az ideiglenes?

2012. júl. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!