Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokat beszélnek a 12-13...

Sokat beszélnek a 12-13 barátaim politikáról, utcán, buszon. Stb és ez engem nagyon zavar. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyrészben ugyanaz a véleményem az összessel, de nagyon zavar ha erről beszélnek.

Nyilván én sem látok bele nagyon a politikába, csak amit a szüleim mondanak, meg ilyesmi, de ők úgy beszélnek róla, mintha nagyon belelátnának az egészbe. Pedig nyilván nem. És a legbosszantóbb, hogy nekik szinte egyértelmű, hogy mindenki ugyanúgy gondolkodik, ahogy ők, pedig nyilván nem. Én amikor előkerül a téma, sosem szólok nagyon hozzá, csak néha közbebököm hogy: "ja", meg hogy "igen".

Mit csináljak ilyenkor?


2014. ápr. 7. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbálj utánaolvasni. Nagyon menő ha nem érdekel a politika, csakhogy ezen múlik szüleid mennyit keresnek, hogy mennyi zsebpénzed lesz, hogy milyen ételt tudnak az asztalra tenni, hogy milyen iskolába tudsz továbbtanulni, stb. Talán úgy tűnhet nem fontos pedig mindenhe köze van. Mennyibe kerül egy ruha, mennyi egy finom fagyi mennyi egy új telefon.
2014. ápr. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem mondtam hogy nem érdekel, sőt...

Nagyonis érdekel!!!


De nagyon zavar, hogy megyünk a buszon öten és valaki meglát egy plakátot és fennhangon kijelenti, hogy ő nem szereti az a pártot majd a màsik elkezdi hangosan mondani hogy a multkor mit mondott az XY. Mire a másik: igen és annak amit az csinál semmi értelme.

Ezt mind hangosan a buszon, nem olyan kellemes...

2014. ápr. 7. 17:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Talán ha tájékozottabb lennél, még véleményed is lenne. Miért zavar, ha politikáról esik szó? Nézz magadba. Mitől félsz?
2014. ápr. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is 12 évesen kezdtem el érdeklődni a politika iránt.Ma ilyen szakirányú egyetemen tanulok, bár most sem vagyok egyik pártnak se tagja.

A politikára érdemes odafigyelni, értem én hogy "mindenki lop, mindegyik ugyanolyan" féle közönyt, de a mindennapok egyik legmeghatározóbb eleme.

2014. ápr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gondolom arra gondol, hogy ezt diszkrétebb körülmények között is meglehetne vitatni. Senki nem dobja ki a platzra ordibálva a buszon, hogy hé né má mekkora van, mert ez más számára kellemetlen lehet, (akinek kicsi(viccet félre téve, mielőtt valaki elsütné)). Erre vannak a „szakkörök”, hogy ott az érdekeltek megvitassák nézeteiket, más érdekeltségű csoportok tiszteletben tartásával elkülönülve.
2014. ápr. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!