Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fontos a 2/3?

Miért fontos a 2/3?

Figyelt kérdés
Nem vagyok otthon a politikában, így bocsi ha hülye a kérdés

2014. ápr. 7. 19:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Vannak bizonyos dolgok, amelyet az országgyűlés csak 2/3-os többséggel szavazhat meg.
2014. ápr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Már nem fontos. A 2/3-os törvényeket a Fidesz már meghozta az előző években, most - én személyesen - nem vártam volna, hogy újra kétharmad közeli eredmény lesz.
2014. ápr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez most csak viktornak fontos. És ő elhiszi, hogy kevesebb mint 50% az valójában több mint 66, mert oda kellett csoportosítani a másik lapról a "maradékot" a führer játékszabályai alapján.
2014. ápr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
2/3=diktatúra
2014. ápr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy az előző írta, úgy van.

Az is tény, hogyha egy párt (jelen esetben a Fidesz) 2/3-od ér el, az egyfajta autokratikus vezetést ad a kormánynak. Ez csak akkor baj, ha nem élnek, hanem visszaélnek a hatalommal, ami a nép kárára megy, míg közben kiszolgálják a párttagok és az ahhoz hű emberek igényeit.

Így csak annyit mondhatok, hogy reméljük a józan észt és a legjobbakat.

2014. ápr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
*Javítás: ahogy az első írta
2014. ápr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Mert, ha valaki 2/3-addal rendelkezik nincs értelme a parlamentnek, nincs értelme az ellenzéknek, elveszik a demokrácia. Nincs ellenerő, aki, ha nem látja jónak az intézkedéseket, akkor azt mondja, hogy keressünk más alternatívát. Egy pártra, egy emberre van mindenki utalva. Nézettől, párttól függetlenül hatalmas hiba, ha egy országot valaki kénye szerint irányíthat, úgy, hogy nem is kell beszámolnia a miértekről...
2014. ápr. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Állítólag kb 4 millió létminimum alatt élő van. Gratulálok mindazoknak, akik csak hőzöngenek, de b..sztak elmenni szavazni! Viseljék csak tovább a következményeket. Már nem érdekel a siránkozásuk.
2014. ápr. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Hát én szavaztam, de most látom azt, hogy mennyire nem volt jelentősége. Szerintem most még többen mentek el, mint az elmúlt 10 évben. Ha a választási rendszert nem változtatják meg, még kormányváltás is lehetséges lett volna, jóval kevesebben szavaztak a fideszre, pedig nagyon nyomták a tutit a médián keresztül szinte 4 éven keresztül.
2014. ápr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ellenkezőleg! Most volt az egyik leggyengébb részt vétel. A szavazók 40%-a otthon maradt. Ezért mondom, hogy ezentúl egy könnycseppet sem fogok hullatni a létminimum alatt élőkért. Akik nem képesek pár száz métert gyalogolni azért, hogy esetleg jobb sorsa legyen, az megérdemli!
2014. ápr. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!