Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most hogy is van ez? Egy...

Most hogy is van ez? Egy balliberális politikusnak az a problémája az emlékművel, hogy összemossa a "tömeggyilkosok" és az áldozatok emlékét. Itt a "tömeggyilkosok" megnevezés alatt kikre céloz pontosan?

Figyelt kérdés
Mindenhonnan mást hallani (igaz, a balliberálisoktól nem elvárt, hogy konzisztensek legyenek önmagukkal), jó lenne, ha végre valahára tisztáznánk, hogy MI A BÜDÖS FRANC baj van az emlékművel!
2014. ápr. 9. 12:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
50%

Látom banoltak :)


Az emlékművel nincs baj. Ez csak egy gumicsont a baloldalnak, amin rágódhatnak a fontos dolgok helyett és nincsenek láb alatt a fidesznek.

2014. ápr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
60%
Hát mert ugye magyar nyilasok is deportálták a zsidókat, amihez persze a német megszállásnak semmi köze nem volt szerintük. Kollaboránsok mindenhol akadtak, a franciáknál is.
2014. ápr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Most arról van szó, hogy a zsidóknak nem állítunk külön emlékművet? NINCS MÁR ELÉG?!

Én hallottam olyan nyilatkozatot, hogy az egyik korcs "őrült tömeggyilkosoknak" nevezte a magyar katonákat, pontosabban azokat, akik a Kitörést végrehajtották.

Vajon ezek a Tajgetosz-pozitív hungarofóbok megint ezt értették ez alatt?

2014. ápr. 9. 12:17
 4/26 anonim ***** válasza:
51%

Ugyanolyan rasszisták a baloldalon az emberek, mint az ő általuk képzelt jobboldali radikálisok (szerintük).


Pontosan az a problémájuk, hogy a zsidó áldozatokat összemossa a nem zsidó (értsd: gój) áldozatokkal és ez számukra nagyon degradáló, hiszen a nem zsidók a zsidók számára alárendelt fajt képvisel. Hasonlóan, mint a III. Birodalom esetében a nem árja fajok. Ezért sír a szájuk és nem tudom, hogy direkt csinálja-e ezt a Fidesz, de nagyon tetszik nekem.


Konkrétan engem is bántott az, hogy csak a zsidóknak és szovjet katonáknak van mindenhol emlékmű állítva, nekünk magyaroknak meg sehol.

2014. ápr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
64%

Egész egyszerűen arról van szó, hogy a nyomi baloldalunk még mindig nem bírja felfogni, hogy Magyarország lakosságának a 95%-a nem az ő belső körüket alkotó, budapesti, gazdag, liberális és szabadelvű egyénekből áll, hanem átlagos emberekből, akik minden napi megélhetési gondokkal küzdenek és akiket rohadtul nem érdekel a holokausztozás és a nácizás.


Schiffer erre próbálta felhívni a figyelmet, amikor Kálmán Olgával leült beszélni, de az a szerencsétlen sem bírta felfogni, mivel ő is abban a körökben mozog csak, akiknek van elég pénzük és ráérnek szabadidős tevékenységként rettegni egy jót a fasizmustól.


Mindent összegezve, a mai baloldal teljesen el van rugaszkodva a valóságtól és a magyar átlagemberektől, ami meg is látszik a választási eredményeken. Ennyi.

2014. ápr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
62%

"Akár simogatják, akár verik a zsidót, mindig ordít. Hangosan jajveszékelve, üvöltve. Nem ismer skálát az ordításban; ordítását nem hozza viszonyba fájdalma nagyságával, hanem mindig egyforma magasságban, pimaszkodva ordít és üvölt."


Szálasi Ferenc börtönnaplója

2014. ápr. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Akik lepontoztak, azok írnának is vmit? Akik utánnam írtak, azokkal többé-kevésbé egy véleményen vagyok, szóval gondolom nem ők voltak.
2014. ápr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 tetro ***** válasza:
76%

12.51

valószínűleg épp a veled egy véleményen lévők pontoztak le, mert a kommented két értelmű. akár úgyis lehetne érteni, hogy szerinted a magyar állam is felelős volt... és ezért rögtön járt is a lepontozás :)

2014. ápr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
53%

# 9:

No azért nem kell álszenteskedni. Mindegy, hogy melyik "oldalon" állsz, a másik oldalon lévők úgy is le fognak pontozni...


Én pont ezért nem pontoztam őt sehogyan, mert számomra is kicsit kétértelmű. Tény, hogy kollaboránsok mindenhol voltak, de tudni kéne azt is, hogy a zsidókat, akiket pl a Dunába lőttek, egyszerűen csak kémkedtek a szovjeteknek. Akiket pedig hazaáruláson tetten érnek, azoknak bizony (függetlenül a nemzetiségtől és vallástól) kivégzés a jutalma.


Most nem akarok belemenni a deportálásokba, mert ott is sok a hazugság és ferdítés.

2014. ápr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
31%
Mert felelős is volt, ha úgy nézzük! A nyilasok voltak hatalmon és közreműködtek a népírtásban. De a nyilasok uralmát a német megszállás tette lehetővé és puccsal ragadták magukhoz a hatalmat. Ehhez a mai magyar államnak ill. nemzetnek mi köze? Ezt a logikát követve a mai magyar állam és nemzet felelős a Rákosi-korszak bűnei miatt is - ami szintén saját állampolgárok ellen irányult -, amit senki nem gondol komolyan. Abszurd az egész!
2014. ápr. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!