Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobbikosok komolyan ezt hiszik?

A jobbikosok komolyan ezt hiszik?

Figyelt kérdés
Bennem a következő kép alakult ki. A Jobbikosok szentül hiszik, hogy két fajta ember létezik. Az egyik, aki már felért azokba a magasságokba, hogy megértse, hogy a Jobbik az egy és igaz párt, az egyetlen amelyik felemelheti az országot, illetve van a másik 75%, akiknek még nem nyílt ki a szeme (agymosott, 2 bites, stb...). El sem tudják képzelni, hogy van aki észérvek alapján nem szavaz rájuk, illetve szavaz másra.

2014. ápr. 9. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Ugyanezt bármelyik pártól el lehet mondani, főleg a kormánypárttól.
2014. ápr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
*pártról
2014. ápr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
És most a "jobbik" helyére illeszd be akármelyik pártot, punt ugyanúgy igaz lesz. Alapvetően ott kezdődik ez a gond, hogy valaki kiállítja magát hogy én "jobbikos, fideszes, mszps, stb" vagyok, mintha valami hívő szekta tagjai lennének.
2014. ápr. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

A Jobbik szerint nagyon leegyszerűsítve két fajta ember van. Építő és romboló. Az építő az, amelyik pártállástól és faji hovatartozástól függetlenül a nemzet felemelkedését szolgálja: becsületesen dolgozik, tanul. A romboló az, amelyik nem akar sem dolgozni, sem tanulni, lop, csal, hazudik.


Mind a kettőben vannak Fideszes, MSZP-s, LMP-s magyarok, cigányok, vagy zsidók. A hovatartozás nem számít. Az a lényeg, hogy építsék, s ne rombolják az országot.


Nyilván megértik, hogyha valaki pl abszolút atomenergia-ellenes, akkor ő az LMP-re szavaz és nem rájuk (csak egy példa). Ettől még jó ember marad, s az égvilágon semmi bajuk vele. Én a Jobbikra szavaztam, de szinte csak Fideszes és LMP-s barátaim vannak, ezen felül ketten például a Kormányváltásra szavaztak. Anyám is a Fideszre szavazott, s érdekes módon mégis tudom szeretni :)

2014. ápr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ezt nem hiszem, hanem tudom. Azt meg hogy a többiek mit hisznek majd ők leírják.
2014. ápr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
93%

Vona többször kijelentette már, hogy "a magyar lakosság 2/3-a jobbikos, csak még nem tud róla". Ezzel én is egyetértek. Két kérdésre hadd válaszoljak: miért lenne jobbikos ennyi ember? Illetve: miért nem tudnak még róla?


Az első kérdésre a válasz a Jobbik programjában keresendő. Nem nagyon találni rajta fogást, kivéve az EU-szkepticizmust, illetve olyan pontokat, amikkel ki-ki világnézete miatt esetleg nem teljesen ért egyet (pl. halálbüntetés bevezetése). Mióta létezik Jobbik, azóta következetesen politizál, és valóban: minden olyan törekvést támogatnak, ami a nemzet érdekeit szolgálja, és semmi olyat, ami árt(hat) a nemzetnek.

Lássuk be, mik jelenleg az ország három legsúlyosabb problémája: a magyar érdekeltségű vállalatok, beruházások leépülése, a fiatalok tömeges kivándorlása a megélhetés végett és a közbiztonság hiánya. Ezekre a Jobbiknak határozott válaszai, megoldási javaslatai vannak, és úgy tűnik, ők valóban tenni akarnak egy jobb, erősebb, nagyszerűbb Magyarország létrehozása érdekében.


Hogy miért nem tudnak még róla az emberek, hogy ők valójában jobbikosok? Ennek elsősorban a média az oka, illetve az emberekben egyre inkább eluralkodó ellenszenv a politika iránt. (Ez az ellenszenv csak és kizárólag az eddigi kormánypártok hibája.)

Az emberek többsége sajnos nem akar (vagy nem tud) kellőképp tájékozódni bizonyos kérdésekben. Megelégszik azzal, amit hall: "a jobbik kémiai kasztrációt vezetne be a cigányok ellen", "a jobbik kilépne az EU-ból, ezzel államcsődöt teremtve itthon". Ezek viszont téves információk, ugyanis a Jobbik a - nemi erőszakot elkövető és/vagy pedofil - bűnözők ellen vezetne be kémiai kasztrációt, és népszavazást tartana az EU-ról, valamint először vizsgálóbizottságot hozna létre vele kapcsolatban (ezt már pár éve szeretnék foganatosítani, csak a Fidesz mindig leszavazta ezt a javaslatot).

2014. ápr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!