Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is korrekt politik...

Szerintetek is korrekt politikus Schiffer?

Figyelt kérdés

Most néztem az Atv-n Egyenes beszédben egy interjút Schiffer Andrással és az jött le nekem h van 1 értelmes ember a parlamentbe. A jobboldalnak nacionalizmusa is túlzásba van és a baloldalnak nagy liberalizmusa is túlzásba van hozva. Ahogy mondta a baloldal mindenkiben nácit lát addig a jobboldal mindenkiben a komcsit és így nem fejlődik ez az ország sehova. Schiffer is zsidó még se hisztériázott még sose azon h itt milyen nácizmus lenne vagy vmi mert igazából nincs. Elítélem aki náci eszméket vall de azokat is akik meg mindent eltúloznak. Nem tudom nekem nagyon is szimpatikusan beszélt, igen vannak fontosabb dolgok is ebben az országban, és ezért az országért már az MSZP-s koalíció és a Fidesz sose fog tenni semmit. LMP nem állt össze senkivel se, meg modern pártnak is tűnik. Szerintetek nem lenne jobb már ha ilyesmi pártok lennének fölénybe Magyarországon?


Itt a link a riportról.

[link]



2014. ápr. 9. 16:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
60%

Ha a magyaroknak lenne egy kis eszük, akkor a következő választáson a FIDESZ az Mszp-Együtt... bagázzsal egyetemben 5%-ot sem érne el, és az LMP kerülne kormányra:)

Na ja... I have a dream.

2014. ápr. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
*esze
2014. ápr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Hát igen már végre el kéne zavarni ezt a két posztkommunista pártot és teljesen új irányba terelni ezt az országot.
2014. ápr. 9. 19:47
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

"Valóban nem rossz politikus,de szerintem soha nem lesz több a pártjának 15%-nál."


Ha most jobbikos lennék, skandálnám, hogy már most féltek blablabla...:)


Lehet hogy nem is kell, több mint 15%. Egy erős ellenzékben nagyon is jó helyük lenne. Pont olyan messze van a tűztől, hogy mindent lásson, de a kondérba még nem ér bele a keze, ez teszi ma (még) korrektté.

2014. ápr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Schiffer szimpatikus alak. Van egy-két dolog amiben nem értek egyet vele, de egyébként egy korrekt ember, aki kiáll a véleménye mellett. Szükség van az ilyen politikusokra.


Azonban maga az LMP szerintem tipikusan az a párt, amelynek soha (vagy legalábbis az elkövetkezendő 4-5 ciklusban) nem szabadna kormányra kerülnie, ellenzékben viszont szükség van rájuk. Ha megválasztanák őket, 4 év alatt teljes csődbe vinnék az országot (mindenkinek segély, erőművek bezárása, elektromos autók ráerőltetése az emberekre, atomenergia lehetőségének teljes elvetése), azonban jó ha hátulról hallatják a hangjuk, s érveiket rázúdítják a politikusokra.

2014. ápr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Egyrészt én többször beszéltem már Novák Előddel, másrészt pedig mindenki láthatja a tv-ben is: többször volt, amikor Schiffer beült az országgyűlés ideje alatt Novák mellé, és ott haverkodtak. Amikor Novák szólalt fel, akkor Schiffer, mint a legjobb pajtása, mosolyogva, lelkesen tapsolta őt.

Meg amikor még divatosan voltak a többpárti viták, akkor volt olyan, amikor mindketten ott voltak. Akkor pedig egyfolytában összesúgtak, és együtt nevettek utána.

2014. ápr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
77%

Aha, akkor az "én többször beszéltem már Novák Előddel" részt azt inkább hagyjuk az enyészetnek (még ha így lenne, akkor sem hinném, hogy Novák a Schifferrel való kapcsolatáról beszélt volna veled), és inkább maradjunk annál, "mindenki láthatja a tv-ben is".

Ezt egy Schiffer interjúból másolom:


"Ön nemcsak beszélget a jobbikosokkal, hanem rendszeresen kvaterkázik, pacsizik velük a parlamenti folyosón. Ez böki sokak csőrét.


Bent ülni a parlamenti patkóban a Fidesz és a Jobbik között, na, annak van ám egy sajátos klímája. Néha kínjában röhög az ember. Máskor viszont pont a jobbikosok karikírozzák ki a legélesebben azt az abszurditást, amit parlament címén felmutat a fideszes frencsájszrendszer. Olyankor mit tegyek? Takarjam el az arcomat? Fussak ki a teremből? Miért? Hát ez a magyar valóság! Tíz hónapot ültem Novák Előd mellett, és azonkívül, hogy rendre nyilvánosan is visszautasítottam a zsidózó, cigányozó megjegyzéseket, időnként négyszemközt is beszélgettem vele. Mert kíváncsi vagyok arra, miért mondja azt, amit.


Mit remélt ezektől az eszmecseréktől?


Természetesen nem remélem, hogy egy érvelő vita eredményeként azzal állnak elő Vonáék, hogy oké, Schiffer meggyőzött minket, stratégiát váltunk, pláne, ha politikai hasznot is orrontanak az indulatkeltésben. De kommunikáció nélkül esély sincs a változásra. Egyik-másik jobbikos azzal szórakozik, hogy jaj, hagyjuk már a holokausztot, az nem a magyarok tragédiája, nem a magyarok dolga. Ilyenkor például elmesélem, hogy az egyik dédapám az első világháborúban halt meg, magyar királyi tisztként, a fiát pedig a nyilasok belelőtték a Dunába, mert zsidó. S erre mondtam azt is múltkorjában egyikőjüknek, hogy ha olyan bolygón szeretnénk élni, ahol elképzelhetetlen, hogy üzemszerűen öljenek meg embereket, ad absurdum kisebbségben élő magyarokat a származásuk miatt, akkor a holokauszt emléke nem röhögnivaló, nem relativizálható, hanem egy figyelmeztető jel, amit fenn kell tartanunk az örökkévalóságnak. Igen, én beszélgetek a legvéresszájúbb jobbikosokkal is, és értem én, hogy a szellemi polgárháborúkból is jól meg lehet élni, de mégsem vezetnek sehová. Ott kell indítani, hogy az eltérő kultúrájú választói csoportokhoz tartozó, eltérő családtörténeteket hordozó emberek leülnek egymással. És hát ki más kezdene bele, mint azok, akiket ezek az eltérő történetű csoportok beküldenek a Parlamentbe?!


Van haszna?


Van. Tán meghallanak valamit abból, amit magyarázok. És én is jobban megértem, honnan erednek az ő gondolataik. S nem feltétlenül a megszállottakra gondolok. Tanulságos figyelnem azokat az észak-magyarországi jobbikosokat, akik nem feltétlenül filozófiai megfontolásból csatlakoztak a pártjukhoz, viszont rémes dolgokat beszélnek a parlamentben.

2014. ápr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Tök mindegy mit mond az intervjúban, azt mondja, amit mondani kell. Attól még együtt röhögtek sokszor, és láthatóan jól megvannak együtt.

Rettenetesen naiv embernek kell lenned, hogy azt hidd, ezek a való életben is úgy mennek egymás torkának, mint a kamerák előtt. A 12. kerületben láttam már Szanyit és Németh Szilárdot együtt kávézgatni egy helyen, és láthatóan nem egymást cseszegették, mint ahogy azt a Parlamentben csinálják.

2014. ápr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!