Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a 2. világháborúban nem...

Ha a 2. világháborúban nem egyezünk bele a német megszállásba mi lett volna a következménye?

Figyelt kérdés
2. A német megszállás után a németek hatalmas mennyiségű nyersanyagot vittek ki az országból, illetve az itt létük óriási összegeket felemésztett. Mekkora előnyhöz juttatta ez őket? A megszállás kivitelezéshez szükséges erőforrás milyen arányban áll a Magyarországról kivonttal (pl. fedezte vagy jóval több)?

2014. ápr. 10. 09:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy megtörténik a német megszállás, csak hatványozottan több erőszakkal.
2014. ápr. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nyugati segítségre, megelőzésre nem is volt esély?
2014. ápr. 10. 09:41
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem egyeztünk bele. A történet ott kezdődik - hogy sokaknak ez újdonság - a Horthy rendszer egyáltalán nem volt nácibarát, de kényszerűségből együttműködött sok mindenben Hitlerrel. Hitler kezdettől fogva nem bízott a magyarokban, majd mikor már elég rosszul állt a szénája, főleg, hogy magyar részről voltak tapogatózások nyugati irányban, próbálkozások a háborúból való kilépésre, a megszállás mellett döntött. Ne feledjük ekkor Németország, Ausztria annektálása óta szomszédos ország volt, neki szüksége volt hazánkra, mint ütköző területre

Horthyval a megszállást tényként közölte klessheimi találkozójuk során '44 március 18. - án. Horthy rögtön le akart mondani, de Hitler azzal kecsegtette, ha számára kedvező összetételű kormány alakul, esetleg visszavonja csapatait, jobban teszi Horthy ha "hatalmon" marad, jóllehet ettől fogva kevés mozgástere volt. Felmerült egy esetleges ellenállás gondolata, de a honvédségnek túl sok esélye - legfeljebb két - három napra tudta volna feltartani a Wehrmachtot, bármennyire is legyengült addigra - nem lett volna. Még így is tartottak szórványos összecsapásoktól, amikre aztán nem került sor.


Hitler eredeti szándéka a honvédség teljes lefegyverzése volt, Horthy pozícióban maradása ezt (is) megakadályozhatta, és maradt kevés lehetősége, ami majd a budapesti zsidóság megmentésénél jött kapóra. De a megszállásban való beleegyezésről nem beszélhetünk.

2014. ápr. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:41


Hakrapeszli válaszát egy mondatba sűrítve: MO. ki akart ugrani a háborúból, de ezt a III. Birodalom csírájában elfojtotta.

2014. ápr. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

Amikor a németek totálisan megszállták az országot, akkor már nekünk sem voltak nyersanyagaink, és az ittlétük sem emésztett fel sok erőforrást.

A háborúba nem kellett volna mellettük belépni. Horthy is csak akkor "ébredt fel", amikor már késő volt.

2014. ápr. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
"A német hadsereg azon túl, hogy jelen volt, számos középületet lefoglalt és súlyosan megterhelte az ország gazdaságát. Eltartásuk a magyar kormánynak havi 200 millió pengőbe került. Hatalmas mennyiségű élelmiszer és nyersanyag, kisebb mértékben ipari termék áramlott ki az országból – fizetség nélkül. A német klíringadósság összege az 1943 decemberi 1 milliárd márkáról 1944 végére 2,5 milliárd márkára emelkedett, sőt májusban az SS-nek olyan egyezményt sikerült kicsikarnia a Weiss–Chorin–Kornfeld családoktól, melynek révén a családtagok szabad külföldre távozása fejében 25 évre megszerezte teljes vagyonukat."
2014. ápr. 10. 10:03
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#2 ugyanolyan nyugati segítséget kaptunk volna mint '56-ban.
2014. ápr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%

"A háborúba nem kellett volna mellettük belépni."


Hallottál már róla, hogy mi lett például Csehszlovákia és Jugoszlávia sorsa?

2014. ápr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Gugu Gabor ***** válasza:

A megszállásnak nem az volt a lényege hogy innen bármilyen nyersanyagokat vigyenek ki, vagy ép a zsidó lakosságról szólt. (ez csak mellékes eredménye volt)

Javaslom olvasd át ezt:

[link]


sokkal fontosabb volt a németeknek hogy ne tudjunk kilépni a háborúból, érdemi ellenállást nem nagyon tudtunk volna kifejteni szerintem. (mondjuk az ország valószínűleg jobban jött volna ki a dologból mint úgy hogy a front átvonult az országon)

A megszállás valószínűleg jóval kevesebbe került mint az utána innen kivont nyersanyagok stb viszont szerintem egyáltalán nem ez volt az elsődleges szempont.

2014. ápr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!