Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MI az oka annak, hogy a...

MI az oka annak, hogy a bankok kaptak mentőcsomagot a devizahitelesek viszont nem?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 10. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Bankok nélkül összeomlana a gazdaság, a devizahitelesek meg az alacsony kamat reményében hitelt vettek föl de arra tojtak hogy mi lesz ha változik az árfolyam.
2014. ápr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a teljes eu-s jogegységi határozat után ősszel ül a kúria megint össze, miután pár kérdést meg az eu-nak át kell tárgyalnia ebben a kérdésben.ha ez megvan nekik, össze ül a kúria az eu-s döntés után, megvitatják a jogi környezetet, és utána a kormány törvényt javasol beterjesztésre az országház elé, ha elfogadja az országház, ehhez ugye a 2/3 kell, és aláírta a köztársasági elnök, és egyik párt sem él jogi kifogással, akkor lép törvényi erőre, és határozat lesz belőle, kötelező érvénnyel.

vagyis ezután a lakás és házra felvett deviza alapú kölcsön feltételei egyoldalúan(vagyis a kormány által), vissza lesznek módosítva majdnem az eredeti , kiinduló állapot közeli pénzügyi helyzetre.

de a törvénybe valószínűleg az autókra felvett devizahitel orvoslása is benne lesz.

na így fog zajlani.

2014. ápr. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A többezer devizahiteles nélkül is erősebb lenne a gazdaság, senkinek nem tesz jót, hogy a fizetését a bankba viszi.

Ugyan így húzzák az országot, max nem olyan mértékben.

2014. ápr. 10. 11:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Bankok nélkül összeomlana a gazdaság, a devizahitelesek meg az alacsony kamat reményében hitelt vettek föl de arra tojtak hogy mi lesz ha változik az árfolyam."


Amit írsz bár igaz, de a dev.hitelesek is nagy terhet jelentenek a gazdaságra, mivel nincs vásárlóerejük, így a belső piac terhére vannak, ami Mo. esetében jelentős.

2014. ápr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Milyen mentőcsomagra gondolsz? Fizessék ki helyettük? Miből? Az adófizetők pénzéből? Akkor annak is kellene pénzt adni aki nem vett fel hitelt, hanem addig nyújtózott amíg a takarója ért. Ez lehetetlen helyzet. Miért az én adómból fizessék ki az átgondolatlanul hitelt felvevők adósságát?
2014. ápr. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

"Milyen mentőcsomagra gondolsz? Fizessék ki helyettük? Miből? Az adófizetők pénzéből? Akkor annak is kellene pénzt adni aki nem vett fel hitelt, hanem addig nyújtózott amíg a takarója ért. Ez lehetetlen helyzet. Miért az én adómból fizessék ki az átgondolatlanul hitelt felvevők adósságát?"


1: például fizethessék a hitelt felvett törlesztővel, és az eredeti kamattal. A devizásoknak nagy része tudta fizetni amíg nem növekedtek duplájára vagy többre a részleteik.Senki nem kérte, hogy fizessék ki helyette a felvett összeget.

2: Ha kiszámolnád az adódat még a saját részed sem jönne ki belőle (közvilágítás, úthasználat, közművek,stb és ezek karbantartása fejlesztése) szóval ez az én adómból szöveg hülyeség. Nem vagyok devizás,viszont hiteles vagyok de forint hitelt nagyon nehezen akartak adni. A svájcit erőltették mindenáron. Viszont nekem szerencsém volt mert nem ez volt az egyetlen esélyem, hogy saját lakásom legyen de akinek ez volt azt kegyetlenül átverték.

2014. ápr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%
A devizahitel lényege hogy változik az árfolyam. Az történt ami várható volt. Semmi olyan nem történt ami nem volt várható.
2014. ápr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mentőcsomag az lenne, ha a kormányzati szervek átnéznék azt a több mint száz jogerős ítéletet, amit a hitelsikerek weboldalra feltöltöttek a civilek, majd azok alapján törvényt alkotnának.

Ez alapján köteleznék a bankokat, hogy az ügyfelek rendelkezésére bocsátott forint összegre alapozva a jegybanki alapkamattal számolják újra a törlesztést, amennyiben az ügyfél ezt kéri.


Ez a mentőcsomag a bankokat és az adósokat is mentené.

- banknak azért, mert kevesebb lenne a rosszul teljesítő ügyfele

- adósnak azért, mert fizetőképes maradna, és nem vinné el a végrehajtó a házát


A végrehajtóknak természetesen nem fog tetszeni a javaslat.

2014. ápr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!