Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak az ellenzék okolható,...

Csak az ellenzék okolható, azért, hogy a Fidesz itt tart?

Figyelt kérdés

Én egy ősrégi baloldali szavazó vagyok. Rá lehet fogni a Fideszre, hogy ők értek el ilyen eredményt, rezsicsökkenés, választási rendszer, manipulációk stb stb. De szerintem igenis a baloldal tehet erről. Nagyon rossz ellenzék volt, szinte semmit nem mutattak fel, csak a támadás volt Orbán ellen. pl a választási kampány beszédnél kb 10 másodpercenként hangzott el az Orbán szó. Aztán ez az összeborulás... csak arra volt jó, hogy el se menjenek szavazni. Ha külön lettek volna és a választások után fogtak volna össze, szerintem jóval nagyobb eredményt értek volna el.

Nagyon sok ismerősöm el se ment szavazni, pontosan ez kedvezett a jobboldalnak és azért lesz ismét valószínűleg kétharmad.


2014. ápr. 12. 11:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
De, a baloldal közvetlenül is felelős a rossz szerepléséért. Aki nem alternatívák kíván, hanem azzal kampányol, hogy ő nem a Fidesz, a Jobbik meg náci, az így fog járni. Az EP választásokon leméretnek az összefogás párjai külön is, de én még siralmasabb eredményt jósolok nekik. A három részre szakadt összefogásból legalább egy, de akár két csapatot az LMP is megfoghat, a Jobbik tartja a 20% körüli támogatottságát és szerintem reálisan csak egynek van esélye.
2014. ápr. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%

Nem csak az ellenzék okolható, bár nagy szerepe van benne. De kellettek azok a buta, civilizálatlan, polgárosulatlan tömegek is, akik teljesen rendben levőnek találják azt a primitív szabadrablást és barbarizmust, amit a FIDESZ megvalósít és a Jobbik kilátásba helyez. Azért találják rendben levőnek, mert ők is ugyanolyan primitívek és barbárok.


Én úgy érzem, Magyarországon a nyugati civilizáció legalább évtizedekre szóló történelmi vereséget szenvedett. Mással nem tudom magyarázni, hogy a legszegényebb, legkifosztottabb tömegek is tömegesen a kifosztóikra szavaztak (fideszes nagyurak) a legnyomorultabb régiókban is (BAZ, Szabolcs megye).


A baloldal ezzel nem tudott hitelesen szembeállítani semmit, képtelen volt a civilizáció és a haladás vonzó képviseletére.

2014. ápr. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

"A baloldal ezzel nem tudott hitelesen szembeállítani semmit, képtelen volt a civilizáció és a haladás vonzó képviseletére."


Az a beszéd, amit pl.: Szabó Tímea művelt az nem civilizációhoz méltó beszéd volt.

2014. ápr. 12. 11:34
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mire gondolsz. Nem tudok minden politikusi megnyilvánulást folyamatosan követni.
2014. ápr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Egyrészt a baloldalinak csúfolt ellenzék, mert semmivel se jobb, mint a Fidesz. Másrészt a média, ami a sátántól valónak állítja be a Jobbikot.
2014. ápr. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Nem tudok minden politikusi megnyilvánulást folyamatosan követni"


Legyen elég annyi, hogy a hölgy nem rendelkezik túlzottan jó retorikai képességekel és enyhén szólva humoros, amikor ilyen emberek fogalmaznak úgy ahogy, és mindemelett Orbánt populizmussal vádolják.

2014. ápr. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az ellenzék negatív kampányt csinált, ugyanolyat, amivel Orbán 2OO6-ban megbukott. A protestszavazókat viszont meg kell ossza a Jobbikkal, amit ők maguk termeltek ki. Szóval igen, ki mást lehetne még okolni? Persze nekik egyszerűbb másra mutogatni.
2014. ápr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"teljesen rendben levőnek találják azt a primitív szabadrablást és barbarizmust, amit a FIDESZ megvalósít"


Bocs már, tényleg csak kíváncsiságból (nem vagyok se fideszes, se jobbikos, se balos, se liberális), de világosíts fel kérlek, hogy ez miben nyilvánul meg? De lehetõleg példákkal, ne általánosságban, mert hogy õszinte legyek, a szabadrablás - barbarizmus szerintem mindig, mindenhol és minden kormányzó erõre igaz. Szóval? Miért rosszabb a Fidesz a többieknél?

2014. ápr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szabadrablásra néhány példa: - államosítással, rablással felérő bankadók és egyéb ágazati adók; a dohánykereskedelem államosítása és a monopólium kiadása a párt hűbéreseinek; a takarékszövetkezetek államosítása és folyamatban levő átadás a hűbéreseknek; a kikényszerített rezsicsökkentés révén az érintett cégek tönkretétele, majd a szektor átadása monopol működtetésre a FIDESZ hűbéreseknek; a magánnyugdíjvagyon elkobzása, felélése; a kaszinótulajdonosok kifosztása, betiltása 24 óra alatt, majd monopóliumként átadás a párt hűbéreseinek; az állami földek elvétele a tényleges termelőktől és felhasználóktól és bérbeadás az EU-s támogatások lenyúlása érdekében a pártkatonáknak; a KÖZGÉP egész működése, ahogy a minimális létszámukkal 4 év alatt ezer milliárdos nagyságrendben kaptak állami és önkormányzati megrendeléseket, amit helyettük a kizsákmányolt alvállakozók végeztek el, akik soha nem nyerhetnek.


A barbarizmuson értem a jogrendszer teljes szétdúlását, az 5 évre visszamenőlegesen kivetett 98 %-os különadót, a rokkantnyugdíjak megszüntetését, és szerencsétlen emberek jövedelmének teljes elvételét vagy nagy arányú csökkentését, a szegények, az elesettek és a betegek tönkretételét. És legfőképpen azt, hogy Orbán korlátlan hatalmú vezérként uralkodik. Igen, ez ebben az országban szinte mindenkinek természetes, ezért is tud győzni, de a civilizált országokban nem az. Ott a hatalom már pár száz éve nem az abszolút uralmat jelenti, van hatalommegosztás, a kisebbségben maradottakat is megilletik bizonyos jogok és méltóság.


Az egyeduralommal meg az a nagy baj, hogy bár annak látszik, nagyon nem hatékony, rengeteg hiba halmozódik fel kontroll nélkül, és ez minden ilyen rendszerben katasztrófába torkollik.

2014. ápr. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ja, és mindezt jobb helyeken nem tőlem kell megtudni, hanem az iskolában tanítják.
2014. ápr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!