Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak az ellenzék okolható,...

Csak az ellenzék okolható, azért, hogy a Fidesz itt tart?

Figyelt kérdés

Én egy ősrégi baloldali szavazó vagyok. Rá lehet fogni a Fideszre, hogy ők értek el ilyen eredményt, rezsicsökkenés, választási rendszer, manipulációk stb stb. De szerintem igenis a baloldal tehet erről. Nagyon rossz ellenzék volt, szinte semmit nem mutattak fel, csak a támadás volt Orbán ellen. pl a választási kampány beszédnél kb 10 másodpercenként hangzott el az Orbán szó. Aztán ez az összeborulás... csak arra volt jó, hogy el se menjenek szavazni. Ha külön lettek volna és a választások után fogtak volna össze, szerintem jóval nagyobb eredményt értek volna el.

Nagyon sok ismerősöm el se ment szavazni, pontosan ez kedvezett a jobboldalnak és azért lesz ismét valószínűleg kétharmad.


2014. ápr. 12. 11:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Köszönöm a kimerítõ választ. Végül is tényleg a valóságot írtad/írhattad le, én nem vagyok ennyire tájékozott. Viszont szerény véleményem szerint, ha a fidesz (vagy bármilyen más) hûbéresek monopol helyzetben, de jól irányítják a rájuk bízott/általuk elrabolt (mondjuk nincs ebben semmi érdekes, az összes kormánypárt így szokott eljárni) vállalkozásokat, és ebbõl csurran cseppen az istenadta népnek is egy kevés (pl. rezsicsökkentés formájában) akkor azt mondom, hogy hát felõlem... Ami meg a "normális helyeket" illeti, gondolom nyugat európai országokra ment a célzás, ez viszont nem reális összehasonlítás. Egy Fidesz, MSZP, Jobbik, LMP vagy akár Kétfarkú kutyapárt soha nem fog tudni itt olyan körülményeket létesíteni. Sajnos.
2014. ápr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A gond csak az, hogy a Fidesz nem jól irányít, ahogy írta az előtted válaszoló, ezekből az intézkedésekből fakadó probléma egyre növekszik míg végül egy idő után az egész csattan, ami a jelenlegi esetben az amúgy is gyenge gazdaság teljes összeomlását fogja jelenteni. A végletekig pedig nem lehet késleltetni és látszatintézkedésekkel sem lehet palástolni.
2014. ápr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Irigylem a 11-es válaszoló naivitását, miszerint a FIDESZ "jól kezelné" a rabolt vagyont. Pont az, hogy nem kezelik jól. Ők egyáltalán nem kezelik sehogy azon túl, hogy elrabolják és magukévá teszik. Ez a gazdaság- és társadalompolitikájuk lényege: Ahol pénzt, jövedelmet, jól működő szektorokat látnak, azt törvényesített erőszakkal, maffiaként kirabolják, kifosztják, és slussz. Vagy megkérdezhetem, hogy Simicska milyen új értéket hozott létre az ezer milliárdjaiból? Ez a színtiszta bolsevik politika modernizált kiadásban. Ahogy a bolsevik rendszerekben is ment egy darabig az extenzív fejlődésnek nevezett lerablás, néha még üveggyöngyöket is tudtak osztogatni a lakosságnak, úgy nálunk is van vagy lehet bizonyos kifutása az orbánizmusnak. De ugyanolyan csúnya bukásra van ítélve mint a bolsevizmus. Nagyon naiv lehetsz az ország lakosságának többségéhez hasonlóan, ha téged egy rezsicsökkentéssel meg lehet győzni, le lehet fizetni. Várd ki a végét! Kamatostul fogod visszafizetni!
2014. ápr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, hogy a rezsicsökkentést sem a rabolt vagyonból adták, hanem erőszakkal kényszerítették az energiaszolgáltatókat arra, hogy veszteségeket felhalmozva olcsóbban adják a villanyt és a gázt. Ezzel a lakosságot is társtettessé tették a rablásban, de nem azért hogy nekik kedvezzenek, hanem hogy tönkretegyék a szolgáltatókat, akik így majd kénytelenek lesznek átadni a cégüket az államnak, aki majd ezt továbbadja a saját hűbéreseinek. És akkor majd megnézheted magad, ha a rablóvezér monopolhelyzetben levő Simicska fogja neked kiállítani a gázszámlát.
2014. ápr. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Ahol pénzt, jövedelmet, jól működő szektorokat látnak, azt törvényesített erőszakkal, maffiaként kirabolják, kifosztják, és slussz."


Ezzel teljesen egyet tudok érteni (még úgy is, hogy nem követem figyelemmel ezeket a bizniszeket), de végül is maga a politika, vagy amit mi annak ismerünk, egy intézményesített szervezett bûnözés. Lehet, hogy naiv vagyok, de inkább úgy mondanám, hogy már immunis ezekre a tényekre. Vagy van itt olyan személy, aki úgy gondolja, hogy bármelyik másik párt nem ezt tenné?

2014. ápr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy van-e olyan párt amelyik ez mellett nem dönti be a gazdaságot. Nyugaton is van korrupció csak ott nem ilyen pofátlanok és mellette nem lehetetlenítik el az embereket és a gazdaságot sem csinálják ki
2014. ápr. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Bár a 16. alapvetően jól megadta a választ, hozzátenném, hogy vegyük észre: A FIDESZ más minőséget képvisel. Az MSZP ehhez képest csak szimplán korrupt volt, de nem fosztott ki törvényesen egész ágazatokat, szektorokat mint a FIDESZ. Ez utóbbival az a nagy baj, hogy felszámolja, tönkreteszi a gazdaságot magát. Bár ez nem percek alatt válik világossá, ezért is tündököl még a FIDESZ, de gondoljatok arra, hogy drasztikusan lezuhant az országban a beruházási ráta. Senki nem fejleszt, nem fektet be, sőt a meglevő kapacitások is elkezdtek lerohadni. Mert egy olyan országban, ahol nincs meg a tőke és a befektetés biztonsága, ahol a kétharmados állam törvényesen kifoszthat bármikor, ott a gazdaság is csak vegetál. És akkor az utolsó kérdésem, hogy ha ez így van, miből is fogunk itt megélni 5-10 év múlva?
2014. ápr. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!