Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnál ilyen nyugdíjrendsz...

Támogatnál ilyen nyugdíjrendszert?

Figyelt kérdés

zárt nyugdíjkassza (jelenleg nem ilyen)

10% munkavállalói nyugdíj hozzájárulás (jelenleg ilyen)

10% munkaadói nyugdíj hozzájárulás (jelenleg 27%-os szociális hozzájárulási adó van)



2014. ápr. 12. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt támogatom: mindenkinek van egy nyugdíjszámlája, ahova befizet és a hozamokból meg a tőkéből él nyugdíjaskorában. Ezt azonnal létre lehetne hozni azok számára, akik most kezdenek el dolgozni, vagy nemrég kezdtek el. Akik pedig már benne vannak a mostani rendszerben és vagyonosak, azok megélnek idős korukban a spórolt tőkéjükből és hozamaikból, és nem kapnak semmit, hamár egy ilyen idióta, korszerűtlen rendszerre szavaztak, ill. nem kényszerítették ki a változást (ebbe a kategóriába tartoznék én is, mielőtt bárki irigykedéssel vádolna). Akik benne vannak a mostani rendszerben és nincs pénzük, és nem is lesz, azok pénzét egy kvázi-nyugdíj vagy segély formában ki lehetne pótolni. A felosztó-kirovó rendszer életképtelen egy olyan országban, ahol növekszik az elvándorlás, nincs gazdasági növekedés és csökken az újszülöttek száma (2O3O-ra 9 millió magyar él majd Mo.-on, közöttük 1 millió cigány).
2014. ápr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a munkaadói részt eltörölném, a munkavállalói meg úgy menne, hogy kötelező lenne valamilyen nyugdíjbiztosítóval leszerződni, de ezt leszámítva mindenben a dolgozó és a piac döntene. Államiba akarja-e tenni a pénzét vagy magánba, egy konkrét összegű havi nyugdíjat akar-e kapni (nyilván reálértékben) és ez alapján szabják meg a járulék nagyságát vagy egy bizonyos járulékot és ez alapján számítsák a havi nyugdíjat, lemond-e az örökölhetőségről rövidebb távú előnyökért (alacsonyabb havi járulék vagy magasabb havi nyugdíj) stb.


Ezt a helyzetet védenék a törvények, vagyis a nyugdíjpénztárnak garanciát kell vállalni a befizetésekre, szerződést egyoldalúan nem vagy csak a járulékfizető javára módosíthat, stb.


Szóval hogy a munkavállaló kezében legyen a döntés, ne pedig kész tények elé állítsák, hogy fizetsz, aztán annyit kapsz, ami nekünk tetszik.

2014. ápr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
azért nem lehet egy elszigetelt nyugdíjkasszát létrehozni, mert akkor miből fizetjük a most nyugdíjasok ellátását? Az a baj hogy abból fizetjük amit ma a nyugdíjra te és én befizetünk. Erre lett kitalálva a magánynyugdíj pénztár hogy egy részét tedd félre magadnak egy részét meg tedd a közösbe. Dehát tudjuk mi lett evvel. sajnos.
2014. ápr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
én allami nyugdijrendszerrol irtam ami feloszto kirivo. tobb piller kell egyik az az allami. nyilván ilyen rendszer bevezetésénél a jelenlegi nyugdijak jelentősen csökkennének.
2014. ápr. 12. 14:49
 5/5 rémuralom ***** válasza:
100%

Nem kell több pillér. A felosztó-kirovó nyugdíjrendszernek becézett piramisjátékot amint lehet, fel kell számolni, lehetőleg még azelőtt, hogy összeomlana. Egy pillér kell, amelyen mindenki félreteszi a saját jövedelmének egy bizonyos részét, a számlán belül olyan portfóliót állít össze magának, amilyet csak akar (az Orbánék által elrabolt nyugdíjvagyon nem így volt kezelve), nyugdíjasként pedig az ezen összegyűlt pénzből és annak kamataiból él.


Egy korábbi nyugdíjas kérdésnél már kiszámoltam, hogy ha 25 évig gyűjtögetsz évi 3%-os reálhozam mellett (ami egyáltalán nem irreális még rövid távú értékpapírokkal sem, hosszúakkal meg pláne), minimálbérből (!) 10%-ot (ami ma a nyugdíjjáruléknak csak a munkavállalói része, erre még rápakolják a munkaadóit), akkor 8 évig tudsz életszínvonal-csökkenés nélkül élni az összegyűjtött pénzből bármilyen külső forrás (állami nyugdíj, gyerekektől kapott támogatás stb.) bevonása nélkül. Félrerakott 10%-okból kis híján harmadannyi ideig tudsz élni, mint amennyi ideig a gyűjtögetés tartott. És mindezt pusztán 25 év gyűjtögetéssel számolva, nagyvonalúan feltételezve, hogy 20 és 65 éves korod között 20 teljes éven keresztül munkanélküli vagy.


Az is egy közkeletű tévedés, hogy egy ilyen rendszert csak a pályakezdőkre nézve lehetne bevezetni, hiszen különben miből fizeted a mostaniak nyugdíját, meg a nemsokára nyugdíjba menőkét. Nos, ez valóban egy probléma, de ezt lehet ettől teljesen külön kezelni, akár pusztán szociális alapon, adóból. Ahogy egyébként a rendszer teljes bevezetése után is megmaradhatna egy szűk állami alamizsna-nyugdíj, amely azoknak jár, akiknek nyugdíjba vonuláskor egy bizonyos összegnél alacsonyabb a megtakarításuk. De a 25 éves gyűjtögetési periódus eredményeit elnézve egyáltalán nem biztos, hogy csak pályakezdőknek lenne érdemes saját számlán gyűjtögetniük az állami befizetések helyett.

2014. ápr. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!