Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pontosan hogy történt Szegedi...

Pontosan hogy történt Szegedi Csanád "pálfordulása"?

Figyelt kérdés
Én annyit tudok hogy Jobbikos volt aztán valami kiszivárgott hogy zsidó felmenői voltak, ezután pedig hithű zsidó lett. Van valami részlet ami nekem kimaradt? Csak mert annyira életszerütlen az egész.
2014. ápr. 13. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

2012 júniusában napvilágot látott egy riportfilm, amelyben a Jobbik kizárt borsodi tagjai azt állították, hogy Szegedi édesanyja zsidó származású. Pár napra rá Szegedi Csanád maga erősítette meg ezt egy interjúban, azt állítva, hogy csak 2012 áprilisában lett tudomása édesanyja származásáról. A háttérben zajló eseményektől függetlenül időközben megválasztották a Jobbik borsodi szervezetének elnökévé.[2] Ezt követően egy 2010-es hangfelvétel került elő, amelyben Szegedi európai uniós pénzt ígért egy embernek, ha nem teszi közzé zsidó származását. A hangfelvétel kikerülte után a Jobbik több tagja, majd a Jobbik elnöksége is lemondásra szólította fel Szegedit valamennyi tisztségéről. A hangfelvételt Szegedi Csanád vágottnak és manipulatívnak nevezte facebook bejegyzésében. Szegedi állítását 2012 decemberében egy feljelentésre a Nyomozó Főügyészség is alátámasztotta. Szegedi Csanád 2012. július 27-én előbb valamennyi, pártban betöltött tisztségéről mondott le,[6] majd július 30-án a pártból való kilépésről is határozott testvérével együtt. Az Európai Parlamenti képviselőségét megtartotta.[7] Ezt követően felkereste Köves Slomó rabbit, akitől elnézést kért a korábbi, a zsidóságot esetlegesen sértő kifejezések használata miatt.[8] 2012-ben elvégezte a Zsidó Tudományok Szabadegyetemének nyári kurzusát. 2012. október 23-án Izrael és az Európai Unió közötti szorosabb együttműködést támogatta strasbourgi felszólalásában.[9] A Jobbikból való kilépése után egy évig nem nyilatkozott a sajtónak, majd 2013 nyarán a Magyar Narancs hetilapnak adott terjedelmes interjút, ahol többek között ezt nyilatkozta a Jobbikból való kilépésével kapcsolatban: "Az rémisztett meg a legjobban, hogy szembe találtam magamat magammal:


kirekesztőből kirekesztett lettem! Hirtelen megéreztem, milyen is a "másik oldalon" lenni. Azt gondolom, ez hozta el bennem a fordulatot." 2013 folyamán ellátogatott feleségével Izraelbe, ahol Oberlander rabbi társaságában megtekintették Jeruzsálemben a holokauszt borzalmait bemutató Yad Vashem Múzeumot és ellátogattak a Siratófalhoz. 2014 január 15-én Strasbourgban, európai parlamenti felszólalásában elismerve szélsőséges múltját elhatárolódott a Jobbiktól, valamint az antiszemitizmus és a rasszizmus elleni fellépésre szólította fel képviselőtársait és a görög elnökséget.

2014. ápr. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az egész számomra is olyan, mint egy nyálas hollywood-i film az esendő ember bűneiről, pálfordulásairól, megtéréséről és vezekléséről. Az ilyen figurák számomra teljesen hiteltelenek, nincsen önálló hitük, csupán a pillanatnyi érdekeik alapján cselekednek, a képükön pedig vastagabb a bőr a rinocéroszénál. Egy országnak olyanok a politikusai, mint a polgárai...
2014. ápr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A másik undorító dolog ebben hogy ballib média már hazudozott hogy a zsidó mivolta miatt váltak meg tőle...

Pedig azért mert megszegte az esküjét, titkolt és lefizetni akart.

Egyébként maguk a zsidók sem akarnak vele közösséget vállalni, mert kicsit cikis nekik hogy egy zsidó is lehet "náci".

2014. ápr. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes még hogy azért nem adta vissza a helyét ne hogy egy fasiszta üljön a helyére...

Na most ez nem is korrekt, nem is demokratikus.

A pénzt az bezzeg eltette, ahelyett hogy vissza adta volna a magyar államnak.

2014. ápr. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha rólam hasonló dolog derülne ki, én akkor is megmaradnék magyarnak.
2014. ápr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyebkent ez a legjobb pelda a fajgyulolet alaptalansaganak. Barki aki fajgyulolo (es igen orvosira jarok, tehat tudom mi a faj, es hogy itt rosszul van hasznalva a szo, de igy mondjuk), az egy kicsit buta. Gyengeelméjű. Ha jol tudom nem zsido a felesege: legalabb nem szuletik tole zsido gyerek. Ilyen gyenge elvu ember nem is kell a kozossegbe. Ismertem hasonlot aki egyik naprol a masikra horogkeresztrol david csillagra cserelte az emblemat az iskolataskajan gimiben. Meg is volt a velemenyem. Megbocsatani meg lehet de felejteni nem. A bosszuallas pedig I-tené, és ő majd megfizet. Osszessegeben azonban tobbet tett a zsidosagert, mint amennyit rombolt, DE soha nem lesz teljesen zsido, hisz valami kimaradt az eletebol: a zsido gyerekkor es a zsido kamaszkor. A megiteltseg keson kezdodott a szamara. Nem kapta a fejehez hogy mocskos zsido abban az eletkorban amikor a legrosszabbul esik, abban az eletkorban amikor a szemelyiseget alakitja. A nezopontja zsido, de a szemelyisege nem. DE: csunya dolog az eloiteletesseg. Beszelgetni kellene vele hogy megismerjem. Aztan eldol. En bizom Baruch Oberlander rabbiban. Vagy megbizhato a ferfi, vagy tudta hogy nagyobb hasznot hoz a csavo a megtert szerepben mint magara hagyva. Valoszinuleg en is felkaroltam volna a helyeben. Szoval en a rabbiban bizom, nem ebben a náciban aki annyira naci volt hogy vegul zsido lett. De hat... ez van.
2017. júl. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!