Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akkor pontosan mi is a problém...

Akkor pontosan mi is a problémája az embereknek a rezsicsökkentéssel?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 14. 14:03
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
80%
Az,hogy más meg drágul.
2014. ápr. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
23%
Az hogy évekig kevesebbet fizettem rezsicsökkentés előtt mint utána.
2014. ápr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:

Én azt hallottam egy politikában igen csak vakon levő embertől, hogy áthárítják ennek a költségét a kisvállalkozásokra. Ennek mennyi a valóságtartalma?

1: erre gondolsz?

2014. ápr. 14. 14:09
 4/44 anonim ***** válasza:
77%
Egy jóbarátunk családjával a szlovák határ közelében él. Mióta megindult a nagy gázárcsökkenés, Szlovákiába járnak át palackozott gázért. Miért? Mert a hazai 1 hónapig, míg a határon túli 2-3 hónapig tart...ez mitől van?
2014. ápr. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
93%
Az első szerintem az általános dolgokra gondolt pl: élelmiszer, benzin/gázolaj és társai.
2014. ápr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
De ha az élelmiszer, meg minden más annyival drágul, mint amennyivel a resi csökken, az miért baj? legalább a profit az itthon marad, és nem a külföldi kézben levő energiaszolgáltatók viszik ki. (Persze amennyiben magyar termékeket vesz az ember).
2014. ápr. 14. 14:28
 7/44 anonim ***** válasza:
85%

Én válaszok elolvasása nélkül mondom:

Havonta 300-350 Ft-ot spórolok. Ennyi egy kg kenyér jelenleg. Csökkentették a rezsit, helyette új adókat vezettek be, drágult a benzin, most ott tartok, hogy néhány éve ilyenkor a havi kiadásaim meg sem közvetítették a mostanit. Ennek a nagy része a kajára és a benzinre megy el. Enni kell, dolgozni be kell járni.

2014. ápr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
83%

Pl hogy a rezsi rendesen beleszamit az inflacioba, es mivel csokkentik, igy mestersegesen alacsony inflacio adat jon ki, ami nem a valos helyzetet tukrozi.

Emiatt az alapkamat is alacsony, a megtakaritasra kapott kamatok is alacsonyak, es az embernek nem eri meg megtakaritani, mert semmi normalis kamatot nem kap ra.


A masik meg, hogy nem a rezsi sok, hanem a fizetesek alacsonyak, nem az elsot kene levinni, hanem az utobbit fel.

2014. ápr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
0%

""Pl hogy a rezsi rendesen beleszamit az inflacioba, es mivel csokkentik, igy mestersegesen alacsony inflacio adat jon ki, ami nem a valos helyzetet tukrozi.

Emiatt az alapkamat is alacsony, a megtakaritasra kapott kamatok is alacsonyak, es az embernek nem eri meg megtakaritani, mert semmi normalis kamatot nem kap ra""



Ha valaki ennyire nem ért a gazdasághoz miért irkál ide ostobaságokat?

2014. ápr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
24%

""Az,hogy más meg drágul""



A rezsicsökkentés nem azt jelenti,hogy az élelmiszerek nem drágulhatnak csak éppen nem mindegy mennyivel.


Nem mindegy, hogy 1-2% az infláció vagy 10%

2014. ápr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!