Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy tudnék képbe kerülni a...

Hogy tudnék képbe kerülni a mai politikai rendszer felépítéséről?

Figyelt kérdés
Például a szavazás menete, hogy mi ez a pártlista, országos lista, egyéni lista? Mi a különbség? Hogy épül fel? Szeretném átlátni a rendszert. Még elég homály.

2014. ápr. 15. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Törvény

2. Könyvtár => szakirodalom

2014. ápr. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen? Törvény? Nem mindenki végzett ám jogi egyetemet... Nyilván nem olyan szinten szeretném érteni, mint egy politikus, de hogy azért mégiscsak képben legyek, hogy mi hogyan zajlik.
2014. ápr. 15. 11:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, érettségi tétel is már középfokon is, biztos vannak kidolgozások a neten.


Illetve volt a HVG-nek pár éve egy "választások" különszáma, ahol elmagyarázták a rendszert, nem tudom, most volt-e.


Biztos van amúgy wikipédia szócikk is, ott nagy baromság nem szokott szerepelni.


Az a fontos, hogy ha olyan forrással találkozol, amik minősítenek egy adott rendszer vagy elemet "jónak" vagy "rossznak" az kuka, mert nem a tényeket írja le objektíven, hanem a véleményét, gyakran a tények feláldozásával.

2014. ápr. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nemrég érettségiztem töriből, és sajnos a MAI politikai szavazási rendszer felépítése középszinten nem volt tétel (legalábbis nekünk). Bezzeg az amerikai meg a francia igen...
2014. ápr. 15. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!