Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok azt hogy csak...

Támogatnátok azt hogy csak akkor kaphatna valaki diplomát, ha elötte szerez egy OKJ-s szakmunkás szakmát?

Figyelt kérdés
Azt mondják sok a diplomás, kevés a szakmunkás.
2014. ápr. 16. 18:26
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

"Igen bírom hogy azt hiszik egyesek hogy a szakmunkások hü..ék, nem tudják mi a tanulás."


Az ilyeneket szeretem, ebbe beletrollkodok én is. :D

Az ELTE-n a BSc alatt csak úgy poénból és a kreditért vettem fel sok kredites nehéz tárgyakat a felsőfokú szakképzésről.

Hát mit ne mondjak, annál könnyebb 5öseim nem voltak az egyetem alatt egyszer sem, holott itt még elvileg színvonalas is az fsz.


El tudom képzelni milyen lehet az n+1. OKJ-s képzés.

Ja, nem is kell nagyon elképzelni, állás-interjúztattam már többeket a cégnél ahol dolgozom.

Nem voltunk előítéletesek, de erősen meglátszott, hogy ki hol tanult.


Persze lehet OKJ-vel is jó munkát szerezni, meg az ember lehet okos, ahogy diplomával is lehet valaki hülye (igen, ismerek több ilyen embert is), de ettől még egy OKJ-s képzés önmagában kevés, az informatikai területen legalábbis garantáltan az.

2014. ápr. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

Ja és hogy a kérdésre is válaszoljak.


Nem, nem támogatnám, mivel egyrészt az államnak sok pénzébe kerülne, másrészt értelme nem lenne.

A szakmunkás hiányt NEM oldaná meg az, ha mindenkinek a kezében lenne egy tök fölösleges papír, amit aztán jól nem használ, ráadásul az olyan egyetemi szakokon amiből hiány van nem jönne túl jól, ha még x évet el kéne szórakozni ilyen hülyeségek miatt.

2014. ápr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:
Én meg leginkább diplomásoktól hallom hogy nem kap munkát (függ a diplomától is) és hogy nem azért tanult annyi évet hogy "szirxar" munkát elvállaljon. Egy diplomás jóval több évet tölt tanulással, és ha szerencséje van, talál a diplomájának megfelelö munkát. Ha nem, akkor meg höbörög. (Tisztelet a kivételnek)
2014. ápr. 16. 20:30
 34/43 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki hőbörög, aki nem kap munkát. Legalábbis az biztosan, aki nem segélyen akar élni. Egyébként meg a statisztikák alapján a diplomások között a legalacsonyabb a munkanélküliség, úgyhogy miről is beszélünk?
2014. ápr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%

"Egy diplomás jóval több évet tölt tanulással, és ha szerencséje van, talál a diplomájának megfelelö munkát. Ha nem, akkor meg höbörög"


Tudása akkor sem veszik el, másrészt meg inkább hörögjön munkáért mint segélyért.

2014. ápr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:
A válaszokból gondolom, hogy sok itt a diploma elött álló, vagy a diplomás... :-)
2014. ápr. 16. 21:09
 37/43 anonim ***** válasza:
Attól, hogy fáj az igazság neked még az marad. Akármit is képzelődsz ez így van. De te járasd a gyerekedet OKJ-ra lehetőleg valami gyorstalpalóra ami még annyit sem ér mint egy wc papír én kihagynám az életemből.
2014. ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:
Utolsó! Erre mondják, hogy diploma mellé nem jár inteligencia. :-)
2014. ápr. 16. 21:24
 39/43 anonim ***** válasza:
Aha jól van :)
2014. ápr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

Én konkrétan úgy mentem egyetemre, hogy előtte már egy technikusi képzést elvégeztem (nem szakmunkás, de ez is OKJ-s képzésnek számít) és nem bántam meg. A szakmai tárgyak sokkal könnyebben mentek az első pár évben, mint a többi szaktársamnak... Cserébe a gimnazistáknak jobban ment a matek. :)


Jó még az OKJ-s képzés arra is, hogy gyakorlatilag semmit sem kell csinálni és mellette vígan le lehet vizsgázni akár két nyelvből is (én így tettem legalábbis) és nem lesz gond a nyelvtudással sem később.


Nem tartom hülyeségnek az ötletet, de nem minden esetben tenném ezt kötelezővé... Közben meg már 6 évvel ezelőtt is támogatták az OKJ megszerzését, hiszen ha felvételiztél valahova, akkor kaptál 30 pluszpontot (szakirányú végzettségért persze). Gondolom ez most is így van.

2014. ápr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!