Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok azt hogy csak...

Támogatnátok azt hogy csak akkor kaphatna valaki diplomát, ha elötte szerez egy OKJ-s szakmunkás szakmát?

Figyelt kérdés
Azt mondják sok a diplomás, kevés a szakmunkás.
2014. ápr. 16. 18:26
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

Ha minden diploma mellé köteles lenne valaki megszerezni egy OKJ-s végzettséget, attól szerintem leginkább csak a Statisztikai Hivatal kimutatásaiban javulna számottevően a helyzet, ami a szakmunkás hiányt illeti.


Itt egy lista a jelenlegi hiányszakmákról:


A 2014-es évre a Regionális Fejlesztési és Képzési Bizottság által meghatározott hiányszakmák (és OKJ besorolásuk):


Ács (34 582 01)

Bádogos (34 582 02)

Épület és szerkezetlakatos (34 582 03)

Gazda (34 621 01)

Gépi forgácsoló (34 521 03)

Hegesztő (34 521 06)

Ipari gépész (régi OKJ néven géplakatos) (34 521 04)

Kertész (34 622 02)

Szociális gondozó és ápoló (34 762 01)

Villanyszerelő (34 522 04)


[link]


Vajon mennyire valószínű és életszerű, hogy


1) a többszáz OKJ-s szakma közül éppen ezeket választaná a leendő diplomások többsége


2) ha nem tud elhelyezkedni a diplomájának megfelelő területen, ténylegesen elkezdene ezekben a fenti szakmákban dolgozni?


"Én meg leginkább diplomásoktól hallom hogy nem kap munkát (függ a diplomától is) és hogy nem azért tanult annyi évet hogy "szirxar" munkát elvállaljon......akkor meg höbörög."


Attól, hogy valaki hőbörög, még nem lesz állása. Előbb-utóbb kénytelen lesz vagy olyan munkát elvállalni, amihez alacsonyabb végzettség is elegendő, vagy esetleg tanul valami olyat, amire nagyobb az igény a munkaerőpiacon.


Ezt eddig is kikényszerítette az élet, és szerintem ezután is ki fogja. Én nem mostanában végeztem az egyetemen, de én is dolgoztam friss mérnöki diplomával pár hónapig egy összeszerelő szalagon, két műszakban, mert célravezetőbbnek tűnt, mint a hőbörgés, amiből nem tudtam volna megélni.


Én nem látom reálisnak, hogy attól reméljünk jól képzett, szakmájukat szerető ácsokat, bádogosokat, forgácsolókat, villanyszerelőket stb., hogy minden diplomást (beleértve az állatorvosokat, pedagógusokat, pszichológusokat, közgazdászokat és bölcsészeket) kötelezünk egy OKJ-s végzettség megszerzésére.

2014. ápr. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 Assimov ***** válasza:

" Igen. Ezt minden magyar ember támogatná."


Az én nevemben ne írogass

2014. ápr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 Assimov ***** válasza:

"Igen bírom hogy azt hiszik egyesek hogy a szakmunkások hü..ék, nem tudják mi a tanulás. "


Én pedig bírom hogy azt hiszik egyesek hogy akinek van diplomája az nem dolgozik és nem is tud dolgozni.

2014. ápr. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!