Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A náci megszállás emlékművét...

A náci megszállás emlékművét állítják vagy a náci megszállás áldozatainak emlékművét?

Figyelt kérdés

Mintha egy banális félreértés lenne a jobb és baloldal között, és erről senki sem beszél. Teljesen meglepőnek gondoltam elsőre, hogy a baloldali politikusok nem akarnak emlékezni a náci megszállás áldozataira, hogy tiltakozzanak egy ilyen emlékhely állítása ellen. De, nem is az ellen tiltakoztak, mint kiderült, hanem a náci megszállás emlékműve ellen, amit nem is terveznek állítani.

Hogy létezik, hogy a kettőt összemossák, és senki sem igyekszik tisztázni, hogy itt a sok százezer, nácik által legyilkolt, gázkamrába hurcolt honfitársunknak terveznek emlékművet állítani, nem az ezt végrehajtóknak?



2014. ápr. 17. 00:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
49%
En zsido vagyok. Es tiszta szivbol helyeselnem, ha a Donnal elesett magyar katonakert emleknuvet allitananak. De jobb lenne, ha a jelenleg tervezett emlekmuvel kapcsolatban a magyar jobboldal nem nezne hulyenek a vilagot!
2014. ápr. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
53%

"En zsido vagyok. Es tiszta szivbol helyeselnem, ha a Donnal elesett magyar katonakert emleknuvet allitananak. De jobb lenne, ha a jelenleg tervezett emlekmuvel kapcsolatban a magyar jobboldal nem nezne hulyenek a vilagot!"


Az pedig még jobb lenne, ha kigyógyulnátok végre az üldözési mániátokból.

2014. ápr. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Miért a megszállásnak kell emlékmű? Miért nincs emlékmű a Donnál elesett katonáknak? Ilyen emlékmű csak a doni csata színhelyén van Oroszországban."


Állítottak emlékművet a Don-kanyarban elesett magyar katonáknak, például Pákozdon, a Katonai Emlékpark közelében:


[link]


[link]


És máshol az országban is, például:


[link]


Nagyon meglepett a kijelentésed, mert mi régóta sokat kirándulunk, kempingezünk az ország különböző tájain, és még a kisebb falvakban is rengeteg ilyen (bár nyilván kisebb) emlékművet láttunk, ahol név szerint szerepelnek azok a férfiak, akik valaha ott éltek, és nem tértek vissza élve a háborúból. (A ritkább vezetéknevekből és születési évszámokból sokszor látszik, hogy egy családból apa és fiai, több testvér is odaveszett a háborúban.)

2014. ápr. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
78%

"Igen, minden zsidó üldözési mániás. Hogyne. Tudod mit? Minden jobbikos büdös paraszt. Na? Kinek lesz igaza?"


Akinek nem inge, ne vegye gatyára.

De úgy látom, hogy neked nagyon is inged.


Ja, és nem vagyok jobbikos.

2014. ápr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!