Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van Magyarországon...

Miért van Magyarországon ekkora agyament Kossuth-imádat?

Figyelt kérdés
Harcolt a hazáért, tisztelem érte, megérdemli. De nem kéne átesni a ló túloldalára, hogy kb a magyar történelem legkiemelkedőbb alakja és minden második utcát róla nevezünk el, rádiót, iskolákat...stb. Mikor érezte, hogy gáz van, kihúzott Törökországba vagy hova, és onnan KÜLFÖLDRŐL ilyen Cassandra levelekben osztotta azt észt, hogy mit csinál rosszul az ország vezetése, fikázta a Kiegyezést. Abban az időben legnagyobb dicsőség volt meghalni a Hazáért, de ő megfutamodott, míg mások pl. Széchenyi itt maradt. Ismétlem: amit tett a Hazáért, azért tiszteletet érdemel, de ez már kicsit túlzás szerintem, amekkora kultusz kialakult körülötte.

2014. ápr. 18. 12:34
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy az aranyat meg vitte magával Magyarországról.
2014. ápr. 18. 12:35
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
ki aza Kossuth? Ki az a cassandra?
2014. ápr. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
17%
Valahogy rá kellene verni Trianont, mint következményt és máris esne a népszerűsége. A köztársaság pártolása is a Szent Korona ellen van. Vesszen Kossuth!
2014. ápr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Ma is pont megyek a fiúkkal a helyi Kossuth-körbe! Forradalmi dalokat éneklünk, koccintunk kultikus hősünkre.
2014. ápr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miért kell ilyen cinikus kommentárokat fűzni a kérdéshez. Nem mondtam ilyet, hogy vesszen. Valóban sokat tett a hazáért, de amennyire imádják, szerintem az is túlzás, tekintve, hogy amikor romlott az ország helyzete, fogta az aranyat és elmenekült.
2014. ápr. 18. 13:06
 6/17 anonim ***** válasza:
Nálunk a legjobb csajok mindig a Kossuth szoborral fotózkodnak! Nekünk Kossuth-körös férfiaknak jobbnál jobb példányok jutnak!
2014. ápr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
28%

"fogta az aranyat és elmenekült."


Mesterházy és az mszp kezdte kezdte jelképként használni a Kossuth címert. A korszak Simon Gábora volt.

Ahelyett, hogy országon belül szórakozott volna, 1848-ban elindulhatott volna a Monarchia hadserege Franciaország ellen. Ott éppen a köztársaságpártiak elűzték a királyt. Jó alkalom lett volna. Lehet, hogy máshogy alakul a történelem.

2014. ápr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
97%
A legszemetebb húzása az volt amikor a vidini levélben árulónak kiáltotta ki Görgeyt és elérte hogy a szabadságharc egyik leghősiesebb tábornoka szégyenben élje le az utolsó éveit.
2014. ápr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mert a Kossuth Lajos Rádió mindig naprakész információkat nyújt.
2014. ápr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Agyament kossuth imádat? :-D Te beteg vagy kérdező. :-D Szerintem csajozz be...
2014. ápr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!