Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Élesedik már az osztályharc?

Élesedik már az osztályharc?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 18. 13:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Addig nem mig békemenet van!
2014. ápr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
88%

Nincs osztályharc.


"mi itt nem ölnénk meg senkit, csak a normál kisajátítás és újraelosztás, burzsoáziának akasztás helyett"


Éppen ez az, akasztás és terror nélkül nem megy.


Mit akarsz kisajátítani? Én nem vagyok nagyon gazdag, de egy fillért nem adnék oda önszántamból abból amit megszereztem, inkább - ha muszáj - fegyverrel is harcolnék a kommunizmus ellen, és nem hiszem, hogy egyedül lennék. És ma már nincs Szovjetunió aki segítene nektek.

2014. ápr. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
De állítólag Putyin után Zjuganov jön. (OK egyébként én sem hiszek benne, hogy lesz újra Szovjetunió, nem is akarom, de egy durva vagyonadó nem ártana, és jó lenne ha nem ez a NAV vizsgálná a vagyonosodást)
2014. ápr. 18. 16:42
 14/21 anonim ***** válasza:

"de egy durva vagyonadó nem ártana"


Majd mondd ezt ha lesz valamiféle vagyonod, amiért dolgoztál is, meg gyereked, akinek a szájából vennék ki a falatot. Ennek kb. annyi lenne az eredménye, hogy sokan elvándorolnának, az igazán gazdagok idő előtt kimenekítenék a pénzüket az országból, lehetne nyomorgatni megint a "zsírosparasztot" mert kettőnél több disznaja van. Vagy megint lesz beszolgáltatás, államosítás, vasfüggöny és a többi? Szép lesz, ezért érdemes küzdeni.

2014. ápr. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Emberek... Azok akiknek milliárdjai vannak kivéve egy két embert nem a két kezével dolgoztak meg érte. Úgy értem nem lehet mindenki Steve Jobs. Nem zsenikről hanem sikkasztó bűnözőkről beszélünk akik mint régen a nemesek meg királyok a nép pénzét elveszik és azért gazdagok. Ezeknek az embereknek kéne a számláit befagyasztani és elvenni. Mert nem tisztességes hogy a másik pénzét amiért ő megdolgozik veszi el és ő igazából a semmiből gazdag. Mert hogy valakinek milliárdja legyen csak egy ahhoz kb 400 évig kéne élnie úgy hogy alig költ. Szóval ezeknek kéne levenni a pénzét. Nem dolgoztak meg érte. Khadafinak is elvették svájcban be lett fagyasztva mikor menekülni próbált. [link]

Mit csináltak? Feltaláltak egy forradalmian új repülőt? neeeem Feltaláltak egy forradalmian új közlekedési formát például egy teleportáló készüléket? neeem Feltalálták a rák ellenszerét? neeem Csak loptak. Mások pénzét vették el akik megdolgoztak érte. Ők a tolvajok nem a nép aki visszavenné.

2014. ápr. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Vagyonadó nem gyerekek éheztetését jelenteni, hanem pl Audik és úszómedencék után fizetett durva százalékok, és pontosan az éhező gyerekek számának csökkentése érdekében, de lehet, hogy luxusadónak híjják ezt.
2014. ápr. 18. 18:36
 17/21 A kérdező kommentje:
Robin Hood adó
2014. ápr. 18. 18:36
 18/21 anonim ***** válasza:
9%
Az a durva hogy ezek legális fosztanak ki embereket. Az hogy egy embernek több milliárdja van az nem természetes. Kiváve ha az átlag fizetés 10 millió havonta. Viszont az átlag fizetés havi 65 ezer mínusz rezsi és kaja.
2014. ápr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Milyen osztályharc? Már megint összeverekedett a 4. a és a 4. b?
2014. ápr. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Na nehogy újrakezdjük már a munkásmozgalomtörténetet, legalább addig ne amíg én élek, olvasd el előbb a Dózsa felkelés történetét, utána a Birminghami géprombolások történetét, olvassál a Párizsi Kommün-ről, a Tanácsköztársaságról, Sallairól, Fürstről, Kun Béláról, és utána kívánjál osztályharcot."


Csak az számít osztályharcnak, amikor az elnyomottak visszavágnak - az előzmények nyilván nem. :P

2014. ápr. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!