Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kurucinfós kommentelők...

A kurucinfós kommentelők osztályharcot akarnak, vagy csak simán bolondok?

Figyelt kérdés

[link]


Nemrég volt időközi választás a második kerületben. Mint várható volt, a Jobbik nem szerepelt túl fényesen. Felmegyek a kucugra, és ilyeneket látok:


"A 2. kerületben BISZKU + ELVTÁRSAI vannak többségben"

"A rózsadombi lopott villák árnyékában ez is szép eredmény"


"Abban a negyedben,ahol nem a mindennapi megélhetés a tét,sajnos ez nem számít!...Ott sajnos a magamutogatás, a másiknak való virítás, az önös megjátszás ,ami dukál."


"Budapest (ezen belül is a belvárosi kerületek) mindig is a liberálisok, b.uzik, zsidók, stb. fellegvára volt, akik jellemzően nem Jobbik-szavazók. Sajnos, arányaiban kevés az igaz magyar ember arrafelé (néhány ezer ember)."


"Nos az "eredmény" bármennyire lehangoló, várható volt. Többekközött azért mert a mindenkori gengszterváltás haszonélvezők egyik fészke a kerület. Ők azok akiknek fekszik az egykulcsos SZJA is. Gerincük nem lévén az ország ügyeletes tönkretevőinek haszontalan kiszolgálói, támogatói. Megvásárolhatatlan, egyenes jellemű ember nem szavaz ezekre. Nekik köszönhetjük elsősorban hogy már látjuk a béka fenekét."


"ott még nem tudják a régi közmondást!

Ha a paraszt nem sz@rik akkor az ur NEN eszik!!!"


"A gazdagok kerülete az ország azon kevés részei közé tartozik, akik egyértelmű nyertesei az Orbán-rezsimnek. Milliárdosok, liberálisok, elaggott kommunisták gyűjtőhelye a Rózsadomb és a budai luxusnegyed. Ők értelemszerűen az egykulcsos adó pártjára szavaznak, mivel havonta százezreket nyertek rajta. Sajnos a Jobbiknak jelenleg szinte megoldhatatlan feladatnak tűnik, hogy a vörös, narancsos, illetve kék-fehér rongyokba öltözött fővárost visszavegye, ahogy Horthy Miklós tette. Akkor is a Vidék erejével és támogatásával kerültek hatalomra a nemzeti erők és most is az erősödő vidéki támogatottságban bízhat a nemzeti ellenzék. Persze ha a gyöngyöspatai élősködők Kanada helyett mondjuk a II. kerületbe vándolrolnának, mindjárt más lenne a kerület lakosainak is a véleménye, de lássuk be: ők jelenleg a máshol lakókhoz képest édeskevéssé érzik az ország nyomorát."


"Második kerület? Úri negyed volt, 1945 előtt. Azóta nagyrészt a volt kommunista politikai elit és kölykeik, valamint újgazdagok, fehérgalléros bűnözők, libsik stb. lakják ( tisztelet a kivételnek). Kutyát nem érdekel."


"Budapestet oda kell adni a zsidóknak.A többi rész meg legyen a magyaroké :D"


"A legjobban zsidó fertőzött terület."


Ezeket még betudtam a szokásos kurucinfó-olvasó prototípusnak, de a következő kimásolt komment igencsak megrettentő volt a számomra:


"Javaslom Budaházy Gyurinak, hogy ne Borsodot adja a cigányoknak, hanem 2 kerületet a teljes Rózsadombbal és budai lankával! Nagy falat köréjük és sok sikert a továbbiakhoz. Lehetnének tezsvírországai Lichtensteinnek, Monaconak. :D

A nevük pedig akárcsak a Benelux: Cici (CionCigányia)."


"Hmmm... A kettő ker... :D Egyáltalán azon csodálkozom, hogy ott nem a LoMPos aberrált nyert!

Ha nem tudnám, hogy laknak ott rendes emberek is, ledózeroltatnám az egész kerületet és folytatnám a teljes területen a római műemlékek feltárását, rekonstrukcióját..."



Általában józan módon szoktam gondolkozni, de ilyenkor én is azt kívánom, hogy Budapestet(vagy a 3 fő budai kerületet) kerítsék körbe, és zárják el az adócsapokat, vagyis a főváros csak magának osszon vissza a pénzből. Akkor megnézném, hogy a jobbikosok által igen kedvelt mezővárosok mennyire tapsikolnának. Csak az utcám adóiból 3 Tiszavasvárit tudnánk felépíteni.


A kommentekből 2 dolgot szűrök le:

Az egyik, hogy többé nem mondhatják, hogy a Jobbik az összes magyart képviseli, mert engem most degradáltak le komcsivá, csak azért, mert kerületi lakos vagyok, ráadásul nem jobbikos.

A másik, hogy ezek a csalhatatlan hangjai valamilyen osztályharcnak.

Az egyik idősebb rokonom mindig mesélte, hogy hogyan telepítették ki őket a kommunisták az Alföldre. Akkor is hasonlókat mondtak, csak akkor nem a jobbosok, hanem a kommunisták.

Egyáltalán miért minősítenek egy olyan környéket, ami max. csak tévében láttak, és valószínűleg egy embert sem ismernek onnan?


Komolyan mondom, mi lesz a következő? Novák Előd kiáll és "tetemre hívja" a fővárost?


2011. nov. 15. 16:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
73%
Osztályharcot akarunk! :D
2011. nov. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Antimod ***** válasza:
66%

Igen, ezek az osztályharc hangjai. Márpedig azért, mert a felső tízezer kisemmizte az alsó többmilliót az elmúlt 20 évben.

Ezért nincs miért csodálkozni ezen.

2011. nov. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
50%
Csak simán bolondok.
2011. nov. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
34%

Csak az utcám adóiból 3 Tiszavasvárit tudnánk felépíteni."


Tehát te egyenlőbbnek gondolod magad azért, mert gazdag vagy és gazdag környéken laksz?


"A kommentekből 2 dolgot szűrök le:

Az egyik, hogy többé nem mondhatják, hogy a Jobbik az összes magyart képviseli, mert engem most degradáltak le komcsivá, csak azért, mert kerületi lakos vagyok, ráadásul nem jobbikos."


Ezt te a Jobbik egy emberétől hallottad, vagy olyanoktól akik esetleg a Jobbikra szavaznának, szimpatizálnak velük? Mert nagyon nem mindegy.


"A másik, hogy ezek a csalhatatlan hangjai valamilyen osztályharcnak."


osztályokról utoljára a kommunisták beszéltek. Ha te úgy gondolod, hogy a felső tízezerhez tartozol, és a privatizációk során mindent tisztességesen tettél/tett a családod, tehát a vagyont magatoknak és a saját munkátoknak, vállakozószellemeteknek köszönhetitek, akkor nincs félnivalód.


Ellenben ha elloptátok (privatizáltátok) az emberek pénzét, akkor bizony félhetsz tőle, hogy te és a hozzád hasonlók börtönkoszton fognak élni, ha a Jobbik hatalmon lesz.

2011. nov. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
34%
Csak ezt nem osztályharcnak hívják, hanem igazságszolgáltatásnak.
2011. nov. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

"Tehát te egyenlőbbnek gondolod magad azért, mert gazdag vagy és gazdag környéken laksz? "-


Ez egyáltalán nem igaz. Éppen arra reflektáltam, hogy ŐK tartják magukat becsületesebbnek, csupán azért, mert nem a szóban forgó budai kerületben élnek. A fent leírt mondat egy egyszerű tény. Például egy amerikai ember leírhatja, hogy Amerika van olyan gazdag, hogy kifizesse Magyarország adósságait, de ettől szerintem még nem tartja magát felsőbbrendűnek.

Éppen a jobbikosoknak volt baja a keresetekkel, én pedig felhoztam példának, hogy "Oké. Nem akartok velünk közösséget vállalni. Akkor mindenki megy a maga útján, és mindenki csak a saját településének adózik."

Lefogadom, hogy akkor hirtelen már nem lennének olyan ellenszenvesek a kerületi lakók.


"Ellenben ha elloptátok (privatizáltátok) az emberek pénzét, akkor bizony félhetsz tőle, hogy te és a hozzád hasonlók börtönkoszton fognak élni, ha a Jobbik hatalmon lesz."- Igen, de a fentebb bemásolt kommentekből látszik, hogy az átlag jobbikos minden magasabb keresetűre azt mondja, hogy csaló. Ilyen emberek kezébe én nem adnám a hatalmat. Ha tényleg az lenne, hogy a csalókat felelősségre vonják, az még nem is lenne baj. A gond akkor kezdődik, ha ez a fröcsögő banda dönti el, hogy ki a csaló és ki nem.


"Csak ezt nem osztályharcnak hívják, hanem igazságszolgáltatásnak."- ezt inkább a "termékenyek" önigazolásának hívják.

2011. nov. 15. 18:04
 7/29 anonim ***** válasza:
62%

Gondolkozóóó szokás szerint hozza a formáját.


Amúgy megsúgom, nincs osztályharc.Ilyesmi nem létezik, az elmúlt rendszer gondolkodói, történészei találták ki, és bizonygatták, hogy osztályharc így, osztályharc úgy, de ez egy ostobaság, minden ma élő normális történész ezt mondaná.


,,Ellenben ha elloptátok (privatizáltátok) az emberek pénzét, akkor bizony félhetsz tőle, hogy te és a hozzád hasonlók börtönkoszton fognak élni, ha a Jobbik hatalmon lesz."


Hogyne. Persze...ahogy azt Móricka elképzeli. Majd a Jobbik megmondja hogy ki a tolvaj ügye?

Csakhogy ez a jogállamban nem így működik!


Mi van Virág elvtárs, előbb van meg az ítélet? Már megint? Ejnye no Gondolkozóóó egyszer gondolkoznál már az életben!

2011. nov. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
40%
Van annak egyfajta bája, amikor a nagypolgárokra, milliárdosokra köpködő kommentelők éppen az arisztokrata Horthyt sírják vissza, aki nagy ívben tett a szegények gondjaira. Igaz, a keresztényüldöző muzulmán terroristákat istenítő, magukat kereszténynek és hazafinak nevező szerencsétlenek esetében ebben semmi rendkívüli nincsen...
2011. nov. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
48%

Na és?

Kurucinfo... egy hírportál a sok közül.

Azt kommentelnek, amit akarnak, elvégre szabad ország meg minden...

2011. nov. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
70%

19:02

Ki istenített muzulmán terroristákat??? oO

2011. nov. 16. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!