Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell gyűlölni és minősít...

Miért kell gyűlölni és minősítgetni azt, aki nem arra a pártra szavazott, mint én? Nem mindenki az ország jövőéért szavaz?

Figyelt kérdés
Miért hiszik azt az emberek, hogy a szavazásnak győztesei meg vesztesei vannak? Bármelyik párt is kormányoz, a hatásait mindenki egyformán viseli, függetlenül attól, hogy nyertes vagy vesztes pártra szavazott. Az egész úgy van beállítva, mintha a nyertes párt szavazóinak onnantól jó életük lenne, míg a többiek szívnak. A nyertes a vesztes arcába dörgöli a győzelmét, pedig akit "legyőzött" az ugyanazt a sorsot kapja a szavazás eredménye által, mint ő. Továbbá miért vitatkozik mindenki a politikáról úgy, hogy jó ha 100 emberből 1 tudja elmondani, hogy miért szavazott az adott pártra?

2014. ápr. 19. 23:04
 1/10 A kérdező kommentje:
Miért nem lehet tisztelni egymás véleményét? Még akkor is ha nem értünk vele egyet.
2014. ápr. 19. 23:05
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
A választások már régen nem arról szólnak, hogy az ország jövője blabla. Egy óvodai veszekedés szintjén zajlik az egész. Ha az egyik fél bevisz egy találatot, a neki szurkoló ovisok ujjonganak, és viszont. Az, hogy közben az ország tönkremegy, senkit sem érdekel. Magyarország, 2014, ahol azért szavazok arra, aki tönkreteszi az országot, mert ő ellene van egy másik pártnak, ami tönkreteszi az országot.
2014. ápr. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Magyarországon nem létezik politikai vitakultúra. Nálunk régebb óta demokráciában élő országokban az általános iskolákban is tanítják, hogyan kell érvelve, ember módjára vitázni valamiről. Nálunk ez teljesen hiányzik.

Erre csak ráerősítenek a politikusaink. Egy nézet van: mi vagyunk a jók, ők a rosszak. Innentől kezdve nincs értelme a vitának, még a végén a pártkatonák nem hinnének el minden baromságot a vezetőiknek.

2014. ápr. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Mert Magyarországon ha az emberek valamiféle ellenvéleménnyel találkoznak mint amit a kedvenc politikusuk hirdet, elvörösödik a fejük, felszökik a pulzusuk és észérvek felsorakoztatása helyett állat módjára ordibálni kezdenek.
2014. ápr. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

A választás sose az ország jövőjét tartotta szem előtt, hanem hogy az ország egy bizonyos politikai érdekcsoport fejőstehene legyen, gondoskodjon a jólétükről, az embereket meg ki nem szarja le, éljenek ahogy tudnak,vagy dögöljenek meg...

A szavazás csak színjáték.

2014. ápr. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért van kivétel is. Én egyetemista vagyok, s a választások előtt sokat beszélgettünk arról, hogy ki kire fog szavazni és miért. Egy alkalommal sem haragudtunk meg a másikra vagy vesztünk össze, mindössze vitáztunk egy jót. Érdekes, hogy a közeli baráti körömből öt ember ötféleképp szavazott, de nem vagyunk egyformák. :)
2014. ápr. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Nagyanyám azért nem áll velem szóba a szavazás óta, mert nem mentem el szavazni a Fideszre, hogy megmentsem az ország jövőjét a balliberális csürhe ámokfutásától és hogy újabb 4 évet adjak a Szeretett Vezérének, amivel be tudja teljesíteni a sorsát és Magyarországot vissza tudja terelni a keresztény egyház védőszárnyai alá.


Szerinted normálisak az ilyen emberek?

2014. ápr. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

"Nagyanyám azért nem áll velem szóba a szavazás óta, mert nem mentem el szavazni"


Én sem mentem el szavazni, mégsem tudja a nagyanyám ezt a tényt. Nem igazán kötöttem az orrára. Nem lehetséges, hogy mégis inkább te vagy a hülye, nem a nagyi? Ő legfeljebb kicsit meszes agyú már, de te meg hogy lehetsz olyan ostoba, hogy bármilyen formában is megadod neki azt az infót, hogy kire/kire nem szavaztál? A saját anyámnak sincs köze hozzá hogy kire szavazok, nemhogy egy vén idiótának.

2014. ápr. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 rémuralom ***** válasza:
Nem mindenki egyformán viseli a hatásokat. Nagyjából ugyanazokat a hatásokat, de mindenki máshogy viseli - ha pl. egy képzeletbeli kormány 14 százalékra csökkentené az szja-t, de eltörölné a gyerekek utáni kedvezményt, az nem mindenkit ugyanúgy érintene. És egyébként még maguk a hatások sem ugyanazok mindenkire nézve. Simán elképzelhető, hogy egy adott kormány ciklusa alatt bizonyos emberek jobban, mások rosszabbul élnek, mint négy évvel korábban, és ennek a különbségnek jórészt a kormány intézkedései az okai. Racionalitást feltételezve (tudom, vicces feltevés :) ) a választók részéről, mindenki arra szavaz, akinek a kormányzása alatt ő jól járt (vagy úgy gondolja, hogy jól járna).
2014. ápr. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%
Ez a pártok célja. Hogy az emberek ne észérvek, hanem érzelmek alapján döntsenek. Így több mindent le tudnak nyomni a torkodon, anélkül hogy elpártolnál tőlük. Orbán, és Vona a mesterei ennek.
2014. ápr. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!