Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meg lehetne valósítani?...

Meg lehetne valósítani? Ellenérvek?

Figyelt kérdés

Olvastam itt egy ilyen élelmiszer reformos kérdést az előbb. Felötlött bennem egy elképzelés. Az állam indítana egy élelmiszerláncot, mondjuk amikor ott volt az a 3 ezermilliárd, na annak egy részéből. Ezek az üzletek akkora haszonnal árulnák a termékeket, amennyiből az üzlet rezsijét illetve az alkalmazottakat ki lehet fizetni. (alternatíva, hogy az első időszakban magasabb haszonnal, amíg meg nem térül a beindítás költsége)

Így olcsóbban tudná adni az árut. Ha valami kiadás lenne (modernizálás, vagy hasonló) akkor utána időszakosan megemelni az árakat, amíg szintén meg nem térül a befektetés.

Jöhet hideg-meleg, ez egy hirtelen elgondolás, de kérek mindenkit, hogy kulturáltan és érvekkel.

Köszönöm.


2014. ápr. 21. 18:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Látod mi lett a trafikokkal is, odaadták őket a csókosoknak.
2014. ápr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom, de itt most az ötletről van szó és nem arról, hogyan osztanák szét. Itt nem jogokat osztanának szét, hogy ki nyithasson. Ezek az üzletek állami kézben lennének.
2014. ápr. 21. 19:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Egy üzletnek akkor van nagyobb haszna, ha drágábban adja az árut. Emiatt már a kiinduló gondolat sem müködik.
2014. ápr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

De hát itt pont erről van szó.

Hogy az állam hoz egy áldozatot, hogy csak annyi profitot termeljen az üzlet amennyiből magát fenn tudja tartani, így az emberek olcsóbban vehetik az árut.

2014. ápr. 21. 19:38
 5/11 anonim ***** válasza:

Az "állam" nem áldozatot hoz, mivel nincs pénze, hanem bevezet egy új adót (vagy megemel egy régit) és annak a bevétele lehetne az alapja az ötletednek.

De az adót ugyanazok fizetnék, akik - elvileg olcsóbban tudnának vásárolni, magyarul nem nyernének rajta semmit.

2014. ápr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ezért vetettem fel a magánynugdíjpénztári milliárdokat. egy részüket lehetett volna erre fordítani. Vagy amit írtam, hogy akkor addig termeljen profitot amíg meg nem térül a beindítás költsége.
2014. ápr. 21. 20:16
 7/11 ConnectCare ***** válasza:

Elméletileg valami ilyesmi lenne a non-profit társaság és szerintem papíron akár működhetne is.


A gyakorlat azonban inkább az lenne szerintem, hogy lennének áruházak, amik bezárnának, ezzel csökkenne a választási lehetőségek köre a vásárlók számára. A társasághoz valószínűleg a tűzhöz közel álló emberek kerülnének, amik aztán maguknak játszanának állandóan és így vagy összeomlana az egész vagy állandóan adópénzből kellene pénzelni a társaságot.


Legalábbis én nyereségesen működő, igazán sikeres állami vállalatról még nem igazán hallottam. Ott mindig megy a trükközés.

2014. ápr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jogos, az emberi tényezőt figyelmen kívül hagytam.
2014. ápr. 21. 20:36
 9/11 anonim ***** válasza:

Az állam pénze az emberek adóiból van, ha ez az állami élelmiszerlánc profitot termel, akkor az emberekből termeli a profitot, ha +0-val akar kijönni, tehát se nem profitál se nem veszteséges, akkor az árakat a beszerzési árakhoz képest úgy kéne folyamatosan változtatni, plusz még ugye ott vannak a bérek és a rezsiköltségek, amik szintén változhatnak. Szóval az úgy elég instabil lenne.

Ha meg veszteséget "termel" a cég akkor nincs értelme, ezzel csak pénzt vesztenénk.


Meg amúgy is, ha az állam az embereknek ad el valamit, amit később befektet az emberekbe, akkor az a pénz ugyan úgy az embereknél és az államnál keringene, aminek ugye meg nem sok értelme van.


Ezért tartom én személy szerint hülyeségnek az állami cégeket, az állam által manipulált gazdaságot.

2014. ápr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
kérdező, feltaláltad az áfészt
2014. ápr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!