Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ATV-n mi alapján döntik...

Ozmium42 kérdése:

Az ATV-n mi alapján döntik el, hogy éppen a "roma" vagy a "cigány" szót használják-e?

Figyelt kérdés
Általában romázni szoktak, amennyire én tudom (nincs tévém, csak a neten látok néha riportokat), de láttam olyan riportot is, ahol a cigánypárt veresége kapcsán kérdezte a riporter, hogy a cigányok miért nem a cigánypártra szavaztak. Van ennek valami értelme, bármi következetesség, különbség a két szó használata között, vagy ez is csak olyan dolog, hogy nekik szabad cigányozni, de más csak romázhat, mert egyébként nácinak lesz kikiáltva?
2014. ápr. 26. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
^Az élet nagy problémái.
2014. ápr. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Az ATV-ben (is) emberek a szereplők. És nekik van véleményük, beállítottságuk, akaratuk. Meg persze a vezetőknek is van ilyen. Na ezek együttese dönti el.
2014. ápr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Ritkán nézek TV-t és mostanában nem érdekel a politika, de tegnap hallgattam az RTL híradót és ott is cigányt mondtak roma helyett. Össze voltam zavarodva egy kicsit, hogy már ezt is lehet, de talán csak változik a nyelvhasználat vagy valami ilyesmi.
2014. ápr. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mióta nincs SZDSZ, azóta már cigánynak mondják.


A roma szót valami hülye jogvédők találták ki, akik úgy gondolták, hogy a cigány sérti a cigányokat.

Pedig a cigányok önmagukat is cigánynak hívják.

2014. ápr. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha magukat cigánynak nevezik akkor hívhatod cigánynak.
2014. ápr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gondolom a nézettség fontos nekik is.
2014. ápr. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Úgy vannak vele, mint sokan mások. Mikor melyik kifejezés jut eszükbe. Végül is ugyanazt jelenti a kettő. Cigányul a cigány az roma. A roma magyarul az pedig cigány. A szótárban benne van.
2014. ápr. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A roma cigányul nem cigányt jelent, hanem embert. (Mellesleg ez alapján el lehet gondolkodni, h ki is a rasszista...)
2014. ápr. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%

Az egyik ismerősömet verték már meg barna bőrűek ez miatt, mert ő nem romát mondott előttük, hanem cigányt...kórházban kötött ki szegény.

Amúgy az is igaz, hogy ők cigányozzák egymást, meg az is. hogy ők parasztnak hívják a fehéreket...nekik szabad.

2014. ápr. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én mindkettőt használom. Nem értem mi a különbség a roma és cigány szavak közt. Tudtommal egyik sem sértő.
2014. ápr. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!