Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tudtátok, hogy a Jobbik a...

Tudtátok, hogy a Jobbik a Fideszből nőtt ki?

Figyelt kérdés
Orbán Viktor szeretett volna létrehozni egy szervezetet, amely fiatalokból áll, és amely a Fidesz fiókszervezete úgymond. Ezt Vona Gáborral többe közt létrehozták, majd ebből lett a Jobbik. A Fidesz azért szerette volna ezt a szervezetet, hogy a Fidesz után/mellett legyen a jobboldalon egy pótló párt, amely tovább viszi az Orbáni vonalat.

2014. ápr. 28. 22:32
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
23%
Én tudtam,de szerintem sokan nem tudják.
2014. ápr. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
81%

Mások szerint meg a szocik hozták létre.

Döntsétek már el akkor! :)

2014. ápr. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Ez tény. Vona Gábor régen Fidesz tag volt, és 99-ben alakították meg a szervezetet, majd ebből lett egy párt a Jobbik. Milyen érdekes. :)
2014. ápr. 28. 22:35
 4/39 anonim ***** válasza:
86%

Tudtátok, hogy a Fidesz hozta létre a Jobbikot? Tudtátok, hogy az MSzP hozta létre a Jobbikot a Fidesz ellen? Tudtátok, hogy Irán hozta létre a Jobbikot? Tudtátok, hogy Oroszország hozta létre a Jobbikot?


Na most melyik az igazság, ideje eldönteni :))

2014. ápr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
30%
én is tudtam, de sok jobbikos még nem is hallott róla, pl ismeretségi körömben sem.
2014. ápr. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Ez tény, amit én mondok az tény, a többi meg ámítás!!!! A Jobbik az első Orbán-kormány alatt jött létre (akkor még nem Jobbiknak hívták, és akkor még nem volt párt) mert Orbán szeretett volna egy ifjusági szervezetet később pártot, a biztonság kedvéért, úgymond, hogy legyen utánpótlás, és ebből lett ha jól tudom 2003-ban egy párt, a Jobbik! :)



Végül is Orbán hozta létre a Jobbikot! :)

2014. ápr. 28. 22:41
 7/39 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek ment...:)
2014. ápr. 28. 22:41
 8/39 anonim ***** válasza:
84%

"Tudtátok, hogy Oroszország hozta létre a Jobbikot?"


Ja tényleg, olyan verzió is van, hogy az "eu-s normák" züllesztésére hozták létre, pénzelik a ruszkik, meg szerte az unióban is a hasonló pártokat. :D

2014. ápr. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
96%

A Jobbik Magyarországért Mozgalom elődszervezete az 1999-ben alakult Jobboldali Ifjúsági Közösség volt, melyet egyetemisták és főiskolások alapítottak, s célja a nemzeti gondolkodású ifjúság összefogása volt. Az „elbukott” 2002-es országgyűlési választás után több neves közéleti személy (Wittner Mária, Pongrátz Gergely, Tóth Gy. László, Lovas István, Usztics Mátyás) kérésére a Jobboldali Ifjúsági Közösség 2003. október 24-én a Jobbik Magyarországért Mozgalom nevet felvéve párttá alakult. Fő céljuk az volt, hogy a MIÉP bomlásával és háttérbe szorulásával reális alternatívát nyújtsanak a radikális jobboldali szavazóknak.[9]


Szóval nem, továbbra sem Orbán hozta létre. Szerintem amiben kevered a szezont a fazonnal az az, hogy Vona 2002 és 2003 között tagja volt a Fideszhez közeli Szövetség a Nemzetért Polári Körnek, de 2003-ban ki is lépett. Vona egyébként csak 2006-ban lett a Jobbik elnöke.

2014. ápr. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

És szerinted ezek a személyek hol vannak, kit támogatnak? Az lehet, hogy papíron nem Orbán hozta létre, de hogy ő akarta, keze is benne volt, az is biztos! És még egyszer, ez úgymond egy ifjúsági fiókszervezet volt, amely a Fidesz vonalát vitte, és többek közt azért is jött létre, hogy legyen egy utánpótlás.


Amúgy köszönöm.

2014. ápr. 28. 23:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!