Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van ekkora autóellenesség?

Figyelt kérdés

A politika,cégek, adók...stb


Elég megnézni az adózást, azokat büntetik, akiknek korszerű autója van és itt most nem a batár 6-8 hengeres monstrumokról beszélek.


A cégek nagy része csak 8 forinttal fizeti a benzint.Akik tömegközlekedéssel közlekednek, náluk a bérlet 80-85 százalékát fizeti a cég.

Akik tömegközeledéssel járnak, ők többe kerülnek a cégnek, mint akik autóval járnak.

Az autósok miért nem kapják meg ugyanazt az összeget, mint a bérletesek?

Tehát például valaki Gödöllőről jár Budapestre kocsival, ő megkapná ugyanazt az összeget, mint aki busszal jár.


A másik, hogy agyon van adóztatva az üzemagyag.


A tömegközlekedéssel az a bajom, hogy korábban kellene kelnem, tele van rosszarcú r_mákkal és nem akarják bekapcsolni a klímát.

Röviden, a színvonala, szervezettsége alacsony, számomra.



2014. máj. 1. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Erre én is kíváncsi lennék.


Amúgy:

Környezetszennyezés....



ami ugye megdőlt azzal, hogy a teljesítményadó sokkal nagyobb a fiatalabb autókra.... Ja meg nem tesz különbséget dízel benzin és hibrid között.


Úgyhogy egyszerűen pénzlehúzás.

2014. máj. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Jaj kérdező, csak nem gondolod, hogy ez csak az autókkal van így? Mindennel így van, itt magyarországon a népet kegyetlenül megadóztatják, rosszabb mint a feudális rendszer.
2014. máj. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az újabb típusú autók , nekem is ilyen van, gyakorlatilag nem is füstölnek.Nagyon alacsony a károsanyag-kibocsátásuk.


Azok a bontószökevény BKV buszok meg elinduláskor majdnem eltakarják az eget.Szerintem még az euro 0 szabványnak sem felelnek meg.

2014. máj. 1. 19:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Majmolják a nyugat európai hozzáállást a kérdéshez a difi a kettő között, hogy ott éppenséggel működik.
2014. máj. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Igen, csak ha lenne mondjuk 1000db légszennyező autóbusz, az még mindig nem olyan durva mint 2 millió db "környezetbarát" autó.


Mellesleg én mindenhova tömegközlekedek, nem szeretem, de igazából sajnálnám a pénzt egy autóra. Budapesti vagyok, így mindenhova eljutok, szerintem aki itt él, és itt is dolgozik, annak teljesen felesleges egy autó... sokszor röhögve nézem a kocsisor mellett elhúzó villamosból a sok marhát akik állnak a dugóban. Meg a stresszelést, hogy "úúúristen, hol lesz parkolóhely" :D

2014. máj. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Az egy főre eső környezetszennyezést kell nézni. Egy busz töredéke egy autónak.
2014. máj. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de az az 50 liter benzin csak ki jön valahol... Nem gondoltál még rá? Nem túl egészséges garázsban se járatni a motort.... Gondolom erről azért hallottál már.
2014. máj. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ennyire különbözők vagyunk. Amit te autóellenességnek élsz meg, én emberellenességnek. Abnormális viselkedésnek. Én az ellenkezőjét szeretném, mint te, csak nem úgy, hogy a meglévőt fokozzuk. Éppen ellenkezőleg. Mert az a normális, meg az a lehetséges, meg az az egészséges. Nekem ennyi elég is oknak.
2014. máj. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!