Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azt hogy kell érteni, hogy 4...

Azt hogy kell érteni, hogy 4 millió ember éhezik Magyarországon?

Figyelt kérdés

Gyakran hallottam mostanában ezt a fordulatot. Erre van valami számítás, hogy egy bizonyos értékhatár alatti jövedelemből nem lehet elég élelmet venni, vagy nem elég jó minőségű élelmet? Vagy pontosan ezt mit jelent? Ezekben a jövedelmekben benne van a feketemunka és az otthon megtermelt élelmiszer?



A kérdést azért feszegetem, mert bár vidéken élek, de nekem nem tűnik úgy, hogy ez szó szerint igaz volna, sőt, a közelében nincs a valóságnak. Ráadásul nem ez az egyetlen, mert a vidéken elkövetett bűnözési formákról is a szubjektív véleményem alapján hamis, túlzó kép van festve.



2014. ápr. 29. 22:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
google-->létminimum.
2014. ápr. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
#1 Én is valami hasonló irodista számítást sejtek a háttérben, mert ha az ember csak úgy szabad szemmel ránéz az országra, akkor látja, hogy nem éhezik 4 millió ember.
2014. ápr. 29. 22:29
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
A 4 millió nyilván túlzás, és a minőség hiányát jelenti inkább. De az létező dolog, hogy bizonyos gyerekek annyi meleg ételt esznek, amennyit a menzán kapnak. Ez is gáz a XXI. században egy nyugati típusú társdalomban, mint a miénk.
2014. ápr. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
#3 Könnyen lehet, hogy a vitaminhiányra, vagy a nem elég változatos étrendre vonatkozik a kifejezés, de ha így van, akkor én egy kicsit szenzációhajhásznak tartom, hogy erre használják az éhezés szót, mert nálam az azt jelenti, hogy valaki nem tud elég élelmet megenni, mert nincs neki.
2014. ápr. 29. 22:31
 5/26 A kérdező kommentje:
Egyébként a bűnözésről, züllésről, etnikai feszültségről is hasonló véleményem van, hogy nem igazán értem miről van szó, az esetek nagyon nagy részében béke van.
2014. ápr. 29. 22:33
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan részei minden városnak, falunak, ahova nemigen van betekintésünk, mert nem járunk arra, és valljuk be, nem is akarunk Nem tudhatjuk, mi zajlik ott. Sokan élnek rokkant nyugdíjból és egyéb minimális ellátásból, segélyből. Ők bizonyára nem dőzsölnek. Sok kitaszított ember van ebben az országban, akik nem jönnek veled szemben az utcán.
2014. ápr. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem megfelelő étkezés biztos, hogy létező dolog itthon. Néha néz be a gyerekvállalás kategóriába, ahol tippeket adnak hónap végén mit főzőn 5 napra 3 embernek 3000Ft-ért.

Pár évig dolgoztam iskolai menzán és rengeteg olyan gyerek volt aki hétfőn kb még a tányért is megette volna mert egész hétvégén alig evett.

Persze én sem hiszem, hogy 4 millió ember van így, de ha csak 4 gyerek éhezik is sok a mai világban.

2014. ápr. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Nos ez egy hülyeség, hogy 4 millió ember éhezik, sőt továbbmegyek, egynek sem kéne éheznie, mivel annyi ételt dobnak a szemétbe. Én egy pékségben dolgozom, ahonnan zsákszámra dobnák ki a kenyeret, ha néhány élelmes gazda el nem szállítaná az állatoknak.
2014. ápr. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
32%

ha heti 3 szor nem eszel húst friss zöldséget (úgye napi 5 ször kéne zölgséget gyüit enni) éhezel, a rántot leves meg a paprikás krumpli nem étel szó szerint ezek embet ölnek,

amúgy látszik a kérdésből hogy még sose kellet 1 kiló kenyeret venned egy kis faluban ahol boltocskáznak és 3 szoros árak vannak

2014. ápr. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
17%
nem látad a Doktor Houset a vitaminhiányba bele halnak gyerek, apuci anyuci megveszi megtölti a hütöd nem kéne pattogni
2014. ápr. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!