Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ha hatalomra...

Szerintetek ha hatalomra került volna a jobbik, mennyire érződne a különbség a politikai vezetésben? Betartotta volna az ígéretét, hogy feloszlatja a Fideszt? (elfogulatlanul teszem fel a kérdést)

Figyelt kérdés
2014. máj. 2. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

"elfogulatlanul teszem fel a kérdést"


Akkor viszont nagyon tudatlan vagy. Egy kormánypárt nem oszlathat fel csak úgy egy pártot. Lehetősége nem lett volna rá sehogy. (max ha 2/3-dal nyer és ők is baltával esnek a demokráciának)

2014. máj. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Nagyobb eséllyel mint a többi párt. Ellenzéket tekintve az mszp még ebből a helyzetből is képes volt sikkasztási ügybe keveredni (Simon ügy). Lmp szétesett, aki tudott mozdult a pénz szagának irányába. Egyedül a Jobbik az a párt ma Magyarországon ami képes volt megszólítani az embereket és erősödést felmutatni. Egységesek, jól szervezettek, erősek és összetartanak. Én bízom bennük és még több mint 1 millió magyar ember. A Fidesz első számú kihívója már hivatalosan is a Jobbik lett.
2014. máj. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem maga a Jobbik vezetése sem tudja, hogy igazából mit is akarnak, csak megígérnek mindenfélét, ami éppen jól hangzik és támogatókat hozhat a konyhára.


Volt már EU-ból való kilépés és teljes elszigetelődés, aztán csak sima EU-ból való kilépés, aztán EU-zászlóégetés, aztán most kiderült, hogy már nem is akarnak annyira kilépni.

Aztán volt cigányüldözés, gárdafelvonulás, gárdaoszlatás, cigánygyerekek elkülönítése, cigánygettósítás, most meg már kiderült, hogy nekik semmi bajuk a cigányokkal, mert ők a bűnözőket nem csípik.

Aztán egyszer zsidókat kell listázni, utána ők nem antiszemiták, csak anticionisták, máskor szóba sem kerülnek a zsidók, utána meg hirtelen el kell pusztítani Izraelt.

Egyszer utáljuk az oroszokat, máskor meg már nagy haverok.

Egyszer radikálisak vagyunk, máskor meg kiskutyák és kiscicák.


Szóval szerintem ezeknek halvány lila gőzük nincs arról, hogy mit akarnak.

2014. máj. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"utána meg hirtelen el kell pusztítani Izraelt. "


Ezt kifejtenéd bővebben? Csak mert nem tudom hogy az idézethez hogyan köthető a jobbik. Úgy látszik sokról maradtam le...

2014. máj. 2. 22:19
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

„Szóval szerintem ezeknek halvány lila gőzük nincs arról, hogy mit akarnak.”


De te sem vagy egészen képben.

2014. máj. 3. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tettek ilyen ígéretet, hogy feloszlatják a Fideszt?


Én lennék a legboldogabb ember, ha a Fidesz és OV eltűnne, de feloszlatni?


Betiltani egy pártot csak azért mert nem tetszik akkor sem lehet. Ez egy szélsőséges és antidemokratikus lépés. A Jobbik ez alapján szélsőséges és antidemokratikus. Ez esetben őket kéne betiltani. Vagy csak populista és a Fideszgyűlöletre építi a kampányát. Ez esetben ugyanolyan mint a Fidesz.


Meg sem teheti jogilag, hogy betilt egy pártot. Nem tudta volna betartani, de sok más ígéretét sem.

2014. máj. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező!

"utána meg hirtelen el kell pusztítani Izraelt. " - ez az egy érdekelt. Tehát a többit elfogadod. Ahogy nézem, mások (gondolom bősz jobbikosok) egyáltalán nem fogadják el.

Kérdésedre:

A Fideszt nem képes se legálisan, se illegálisan feloszlatni. Aki ilyent mond, azt bizonyítja, hogy vagy hazudik, vagy nincs fogalma a politikáról. És igen, különbség lett volna a politikai vezetésben (fideszesek helyett jobbikosok lettek volna, ez elég nagy különbség). Sőt, a vezetés stílusában is különbség lett volna, ez is természetes, minden ember más.

Az ország haladásának irányában viszont nem lett volna különbség. Legfeljebb a sebesség nagyságában, de erre nem fogadnék.

2014. máj. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Remélem betartotta volna és a fiddereket kivégzik.
2014. jún. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!