Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldaliak hogy viszonyulna...

A baloldaliak hogy viszonyulnak az őszödi beszédhez?

Figyelt kérdés
Minden MSZP-(mostmár DK-)szimpatizáns úgy gondolja, hogy ez Gyurcsány dicsőséges beszéde?

2014. máj. 5. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Csak a DK-sok ajnározzák Gyurcsányt.


Az MSZP-ben elég ciki.

2014. máj. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagy igazságok vannak benne. PL az, hogy elk.urták. Meg, hogy az egész magyar politika hazugságra épült.
2014. máj. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A DK és az MSZP mióta baloldali?

A baloldaliaknak (Európai Baloldal) természetesen nem tetszik, mint az akkori kormányok megszorító politikája sem.

2014. máj. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Őszödi Ferenc ***** válasza:
45%

Az őszödi beszéd egy őszinte vallomás volt.

Tényleg elkúrtuk. Már ami ezt a k***a országot illeti.

Mentségünkre legyen mondva, hogy mi ettől függetlenül piszkosul meggazdagodtunk 8 év alatt...

2014. máj. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Így van dicsőséges beszédként fogják fel,de nem tudom ha én anno megbuktam volna matekból,hazamegyek és elmondom anyámnak akkor anyám jól elver,vagy megsimogatja a fejem h jólvan kisfiam őszinte voltál legalább??!!
2014. máj. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok sem MSZP-s, sem dekás, de azért én is válaszolok.



Szerintem ez a beszéd nagyon tisztességes dolog volt Gyurcsány részéről. Nem csak azt az egy két bizonyos szót mondatot kellene kívülről fújni, mantrázni szövegkontextusból kiragadva, és ez alapján véleményt alkotni, hanem az EGÉSZ SZÖVEGET FIGYELMESEN elejétől a végéig elemezni, és visszagondolni az akkori politikai helyzetre.


Két dolgot szoktak mondani még ezzel kapcsolatban:

- "jó-jó felvállalta, de csak szűk körön belül" - viszont ott volt az is, hogy ha ez a szűk kör ill. a párt tisztségviselőinek hozzáállása nem változik, lemond.

- trágárul beszélt - Szerintem mivel egy szűk körön belül beszélgettek, simán megengedhető, hogy úgy beszéljenek, ahogy ott belefér.


Sajnos Orbán soha nem fog ehhez hasonló beszédet mondani, és nem azért mert hibátlanul dolgoznak, vagy mert soha nem hazudtak volna, netán mindig tisztességesek lettek volna, hanem mert ennyire gerinctelen, ennyire nincs önkritikája, ennyire erkölcstelen és álszent, stb. Neki ls a Fidesznek valóban csak a hatalom a fontos, és semmi más. Orbán egy percet nem dolgozott a politikán kívül. Hacsak a házi pálinkakészítését nem tekintjük annak. Betegesen védi is a hatalmát, és mindent meg is tesz annak érdekében, hogy az megmaradjon. Annak ellenére, hogy volt, amikor megígérte, hogy lemond, nem mondott le.

2014. szept. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha nem is mindenki de rengeteg ember van aki végighallgatta az egész beszédet,de nem lett tőle jobb benyomásuk Gyurcsány felé!

Oké kiállt kimondta,de ez nem a bátorságról szól!!!Hiszen ő is elismerte,hogy hazudtak nem?

2014. szept. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 MolotovPunk ***** válasza:

Kiábrándító beszéd volt,de ettől függetlenül a fidesz is megéri a pénzét.Az akkori jobb oldali média ezt a beszédet 2006ban szépen meg is lovagolta...Hergelte a népet.

Orbánék kormányra kerültek 2010ben és azóta is ragaszkodnak a hatalomhoz,jobban mint Gyurcsányék...

Mellesleg azóta milyen intézkedések történtek:Demokratikusak?Elég sok rossz.Sokkal több negatívum lett.

Előbb utóbb eljön az az idő is,mikor lesz bukott jobb oldal is.Elég,ha megnézzük a belső konfliktusokat.Isten nem ver bottal.

2014. szept. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Oké kiállt kimondta,de ez nem a bátorságról szól!!!Hiszen ő is elismerte,hogy hazudtak nem?"

Különbözően látunk dolgokat. Egyfelől azzal a céllal mondta ki, amit kimondott, mert változtatni akart, ami sok érdeksérelemmel járt volna még párton belül is.

A változás, változtatás - főleg, ha ilyen mértékű és szinteken van, akkor igenis bátorság kell hozzá.

Tény azonban, hogy nagyot hibázott azzal, hogy a jobboldal által végzett karaktergyilkolása (úgy értem, Gyurcsányt nyírták ki) után nem ismerte fel a helyzetet, és nem mondott le azonnal.

Ennek nagy szerepe van abban, hogy létrejöhetett a Fidesz első, majd a fideszes, demokráciát csorbító törvényeknek köszönhetően közvetve a második 2/3, ilyen szempontból rendkívül nagy kárt okozott az egész országnak.


Tény viszont, hogy ő volt akkoriban az egyetlen politikus, aki retorikában stb. fel tudta venni a versenyt Orbánnal, és helyre is tette. Azóta nem véletlenül retteg Orbán a nyilvános vitáktól, ellenzéki sajtók kérdéseitől. Egyszer már megégette a kezét, most már a kályha fényképétől is fél!

Akkor vajon ki a gyáva?!

2014. szept. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem csak a jobboldali média lovagolta meg ezt a beszédet. Ebből is látszik az, ami most már elképzelhetetlen, hogy akkor sokkal kevésbé befolyásolta a kormány a köztévét, és más független (tv2, RTL Klub...) kereskedelmi csatornákra sem gyakorolt nyomást!
2014. szept. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!