Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik a gazdaságilag legkiszo...

Melyik a gazdaságilag legkiszolgáltatott ország a világon?

Figyelt kérdés
Nem véletlen van a magyar politika kategóriában
2014. máj. 8. 00:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"Sőt ha nagyon akarnánk akkor mi is bányászhatnánk uránt, de nem tesszük mert olcsóbb megvenni"


Ha jól tudom a világpiaci ár mostanság úgy alakul, hogy más egy éve tervezik a Pécs környéki uránbányászat újraindítását.

2014. máj. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Én nem hiszem, hanem, tudom, ezt tudósok állítják az M1-en láttam, egyszerűen minden földgázt köolajat, energiahordozót egy helyről külföldről hozzuk be. Van amit mi magyarok megtermelünk, de ez máshol is van. Külföldről egyhelyről függünk. Jó ez így? Miélt így alakult?
2014. máj. 9. 22:50
 13/20 anonim ***** válasza:

Nem, az nem Magyarország.Pedig én Jobbik-szavazó vagyok.

De hogy melyik lenne az az ország, azt nem tudom.De nem Magyarország.Mindenesetre ne csak egyetlen hirforrásból tájékozódj.

2014. máj. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Hihetetlen, hogy ebben a kategóriában feltett kérdésről ennyire egybehangzók a válaszok, pártállástól függetlenül.
2014. máj. 10. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Most pedig a Paksi atomerőmű befektetéssel, még rátetünk a lapáttal, még kiszolgáltatottabbak lettünk, hiszen ezt is az oroszok építik ! :-P


Közbe tankokat adunk el azok ellenségének, akitől függünk [link] Mi sem vagyunk hülyék magyarok ! ? :P

2014. aug. 20. 19:25
 16/20 anonim ***** válasza:

Azért álljon már meg a menet, kedves kérdező! Te csak egyetlen szempontot nézel, mégpedig az energiaszektort, annak is csak egyetlen metszetét, és azt is egyoldalúan. Persze egy csipetnyi részigazság van abban, amit mondasz, de több nem.


Van olyan afrikai diktatúra, (sajna nem emlékszem, hogy melyik) ahol olyan nagy a kiszolgáltatottság, hogy az államapparátust is külföldi segélyből tudják csak fenntartani, és minden más is segélyektől, vagyis más államok, szervezetek jóindulatától FÜGG. gondolj, bele, víz gyógyszer, stb. az emberek hullanak mint a legyek, nincs is értékük, semmi közbiztonság, és még sorolhatnám!

Na ide ki merné befektetni valaha is a vagyonát? Milyen esélye van a gazdasági növekedésre? Olaj, és hasonló nyersanyag mint ahogy víz sincsen szinte. (Igaz, olajra alig van szükségük, mert autó sincs, se ipar, se semmi)

Ezt vesd össze Magyarország helyzetével.


Azért tény, hogy MO sincs egyáltalán rózsás helyzetben, és erről nem csak az energiaszektor a felelős, hanem a korrupció, a magas államadósság (ha a MANYUP-vagyont és a Paks II.-t is beleszámítjuk, ez több, mint az éves GDP 100%-a!


Én onnan közelíteném meg a kérdédre adott saját válaszod alátámasztását továbbá inkább, hogy Orbánék olyan paks II-i hitelszerődést kötöttek, hogyha 180 napon túli törlesztési elmaradásunk van, akkor azonnal felmondhatják a hitelmegállapodást, és egyben követelhetik vissza az egész pénzüket. Ez valóban alkalmas arra, hogy az országot csődbe vigye, de mindenképpen alkalmas arra, hogy azzal zsarolhassanak bennünket, amivel csak akarnak, és mi meg engedni kényszerüljünk.

2014. aug. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Úgy látom, eléggé eltérő nézetek vannak itt a kiszolgáltatottságról.

Hogy értsük, talán vegyünk előbb egy egyszerűbb esetet, egyetlen embert. Azt a végletet most hagyjuk, hogy valaki süket, vak, nyomorék, halálos beteg, stb. Vegyünk fokozatokat. Vajon melyik kiszolgáltatottabb: sok pénze van, vagy kevés, minden másban azonos; atomfizikus, kőművesmester, képzetlen - minden másban azonos; átlátja a környezetének eseményeit, nem lát át semmit - minden másban azonos; felismeri mit tehet az adott körülmények között, nem ismer fel semmit - minden másban azonos.

Az első könnyű, nyilván sok pénzzel könnyebb. A második már nehezebb, attól függ, mire van szükség ott, ahol van. Japánban az atomfizikus nyer. Bangladesben valószínű a kőműves, és a képzetlen mindenütt veszít, a másik kettő hamarabb érvényesül. A következő két esetnél egyértelmű a válasz: aki átlátja a helyzetet, tudja, mit tegyen sokkal előnyösebb helyzetben van. Összefoglalva egyértelmű: aki hamarabb alkalmazkodik a körülményekhez, és jobban ki tudja használni a lehetőségeket, az a kevésbé kiszolgáltatott.

Az államok között hasonló a helyzet: mivel ott sok ember tevékenységét is össze kell hangolni, elmaradott körülmények, képzetlen embertömegek, ellenségeskedés, farkastörvények - ez mind lehetetlenebbé teszi a közös fellépést, következésképp bárki kihasználhatja őket - olyan kiszolgáltatottak, amennyire a környezetük kihasználja őket. Nem tudnak védekezni, nincs ötletük, ha van, a másik elgáncsolja.

Japán nemhogy kiszolgáltatott, ő diktál. Szervezettsége, magas képzettségű embertömegek és kiemelkedő technológiája révén mindig pontosan tudja mit tegyen, és azt eléri.

Ugyanakkor valóban egyes közép-afrikai államokkal azt tesznek amit akarnak, háborúk, ínség, tudatlanság, szervezetlenség, egyszóval középkori állapotok közepette a többiek pont annyira használják ki őket, amennyire akarják.

Az itteni sokféle válasz mutatja, a szervezetlenség, ellenségeskedés, ismerethiány szépen visz bennünket a közép-afrikai szint felé. Még messze vagyunk, mert egy európai szintről indultunk, de szépen haladunk lefelé. Nem vagyunk kiszolgáltatottak, ha a képességeinket nézzük. Ha azt is számoljuk, érvényesíthetők-e a képességeink, vagy belefúlunk a gyűlöletbe, akkor már inkább a kiszolgáltatottság érvényesül.

Összesítve: ma még nagyon jók az érdekérvényesítő erőink, de gyorsabban haladunk lefelé, mint Közép-Afrika.

2014. aug. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

USA, Kína


Lehet, hogy az USA a világ legerősebb katonai hatalma, de olyan mértékben függ a dollártól, az olajtól és a kínai tőkétől hogy az már elképesztő. Minden dollár gyengülésnél, minden csepp elhasznált olajtól egyre gyengébb lesz. Nem véletlen hogy Oroszország megint ekkora szerepet tölt be. Sajnos az USA már nem képes elnyomni a nagyhatalmi törekvéseit. Csak hogy értsd, miért sajnos: az Egyesült Államok érdekszférája főleg a Közel-Keletre terjed ki, mivel rendkívűl fontos neki hogy control alatt tartsa az olajkitermelést. Ezzel szembeb Oroszország szimplán terjeszkedni szeretne, és sajnos RAJTUNK keresztül juthat el a legegyszerűbben Európához.


Kína pedig azért mert egy pillanat alatt megszűnne, mint gazdasági nagyhatalom, ha a Nike és más cégek nem a napi 2$-t kereső kínaiakkal készíttetnék a cipőket, ruhákat.


Magyarország ezekkel a nagyhatalmakkal szemben (akikhez gondolom hasonlítania kéne szerinted, mert a benelux államok is azért gazdagok mert hatalmak) roppant stabill gazdasággal rendelkezik. Nem erős, de stabill. Már csak valamiféle fejlődést kéne produkálnia.


Japán pedig tényleg csöndes szuperhatalom. Gazdag, erős, szervezett, intelligens és fejlett. Az egész ország olyan high-tech(földalatt megbúvó kerékpártároló rendszer, robotok, stb, tisztára mint ha egy Sci-fi film helyszíneenne), hogy ha eszembe jut kedvem támadna kiköltözni. Az meg külön plusz hogy ott még számít valamit az erkölcs. Az egyetlen ország, ahol a jólét mellet nem kell erőltetni a hagyományokat, hanem magától élnek

2014. nov. 24. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ebben versenyt írtak volna ki.
2016. márc. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
M1-es "tudós". A hülyesègnek is van határa
2016. márc. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!