Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondolsz a cigány rasszizm...

Mit gondolsz a cigány rasszizmusról?

Figyelt kérdés

Olvastam cikkeket (főleg kuruc.info-n, mert a többi híroldal nem nagyon foglalkozik ezzel), amiben képekkel van bizonyítva, hogy a cigányok facebookon a magyarokat 'parasztnak' hívják és több mocskolódó kommentet is írtak arról, hogy a magyarok a cigányok csicskái és meg lesznek ölve mind stb. stb.


Bár nem próbáltam, de van egy sejtésem, hogyha feljelentést tennék ellenük, akkor nem történne semmi. Ha fordítanánk a szituáción és egy magyar állítana ilyeneket a nyilvánosság előtt a cigányságról, akkor jó esély van rá, hogy meghurcolnák rasszizmus miatt. Mi a véleményed erről és mit gondolsz, lesz e valaha olyan, hogy megtelik a pohár és általános szembefordulás lesz a magyarországi cigányság ellen?


(kérlek ne írjatok uszító, általánosított kommenteket, ha nincsen értelmes véleményed és csak gyűlöletből írnál ide, akkor inkább keress egy másik kérdést, amiben hasonló a téma. Nyilvánvalóan nem minden cigány ilyen, van rendes is és feléjük sértő lenne az ilyenféle megnyilvánulás)



2014. máj. 9. 22:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%

Ez sajnos így van...


Egyébként például az afrikai néger törzsek is borzasztóan rasszisták egymással szemben erről sem beszélnek.

2014. máj. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

Magyarország:


- ha a magyar azt mondja, hogy cigány, akkor az a magyar rasszista

- ha a cigány azt mondja, hogy magyar, akkor az a cigány nem rasszista


Ezáltal van rasszizmus hazánkban, csak nem a cigányokra értendően. Ez Magyarország, ahol minden ember egyenlő, ja nem...

2014. máj. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Nem szeretem a cigányokat, viszont ne sarkíts. Sok cikk van, ahol a kommentek facesok és ott magyarok is szidják a cigányokat, hogy meg kéne ölni, felakasztani őket stb. Azért még nem láttam ezért senkit meghurcolva.
2014. máj. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Az, mind bármelyik rasszizmusról.


"Bár nem próbáltam, de van egy sejtésem, hogyha feljelentést tennék ellenük, akkor nem történne semmi. Ha fordítanánk a szituáción és egy magyar állítana ilyeneket a nyilvánosság előtt a cigányságról, akkor jó esély van rá, hogy meghurcolnák rasszizmus miatt."


- Ha meghurcolás alatt rendőrségi eljárásra gondolsz, akkor egyik esetben sem történne, hiszen nem történt jogsértés egyik esetben sem. Ha lenne, elég sokan ülnének már.


Hogy a törvény mennyire nem részrehajlóan kezeli ezt a kérdést, az mutatja, hogy a rasszsta indíttatásból elkövetett testi sértés súlyosabb büntetése óta elég sok romával szemben jártak el ezen az alapon.

2014. máj. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 tetro ***** válasza:
45%
Kérdező, kit hurcoltak meg eddig ebben az országban azért mert cigányozott?
2014. máj. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Igazatok van, rosszul fogalmaztam. Úgy értettem, hogy sok TV műsorban/netes portálon vissza-visszatérő probléma, hogy a magyarság az mennyire kezd szélsőséges és rasszista lenni, míg a cigányság folyamatosan áldozatnak van beállítva. Rosszul fogalmaztam, elnézést.
2014. máj. 9. 23:02
 7/18 anonim ***** válasza:
66%

"Kérdező, kit hurcoltak meg eddig ebben az országban azért mert cigányozott?"


Például az egyik miskolci rendőrfőkapitányt, aki kimondta az igazságot az arányokról.


Vagy, mostanában azt a bírónőt, aki szintén mert róla beszélni.

2014. máj. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
37%

Kicsit tágítanék a perspektíván.


Ez az egész antirasszista kampány valójában fehér-ellenes hadjárat. Ha meghallod a szót: "rasszista", még véletlenül se juthat eszedbe néger, cigány stb, CSAK ÉS KIZÁRÓLAG fehér ember. Mintha mások bűntelenek lennének és a fehéreknek mea culpázni kéne a puszta létük miatt.


Nem mellesleg az ún. antirasszista propaganda a legeslegdurvább rasszista elemekkel bír.

Nézegettem a neten: egy liftben egy öltönyös néger fiatal "hülye fehér szaja"-nak hív egy nőt a többi videóban is kifejezetten fehér-ellenes propagandát nyomatnak.



Anti-racist is a code word for anti-white

http://www.youtube.com/watch?v=rXrnzOrZmmw

2014. máj. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 tetro ***** válasza:
41%

23.08

ühüm. és pontosan mi is volt a miskolci rendőrkapitány meghurcolásának a vége?

2014. máj. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
4%
Csak annyit tudok mondani, hogy a kedves német bevándorlók (aki most jobbikosak) uszítják össze a népeket, és annyira sikerül álcázniuk magukat magyarnak, hogy aki nem magyar (lásd romák) észre sem veszik, hogy nem a VALÓDI magyarok a bűnösök, hogy nem őket kéne utálni, azokat akik soha egy rossz szót nem mondtak rájuk, hanem ezt az uszító csürhét. Őket persze nem bünteti senki, egy értelmes ember nem vet véget ennek az egésznek azzal, hogy a két náci szélsőséget felelősségre vonná ezért az egészet. Mind a német, mind a cigánybarát náciknak véglegesen el kéne hagyniuk az országot, ugyanis egyikükre sincs szüksége magyarországnak. Nem számít hogy szőke vagy barna. Ha hülye, akkor menjen innen.
2014. máj. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!